Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


ВиК-то ще ми разкопаят тротоара, който аз съм направил????
27-05-2011 - 19:54:15
Съмнява ме те да си го оправят пак, защото ние сме си го правили (комшиите са на трева). Знам, че тротоара е общински и най-вероятно нямам право да искам да го върнат така, както сме го оставили, но се чувствам кофти. Дали пък няма някаква точка по законите по която да настоявам да си ми оправят ТЕ тротоара?
Re: ВиК-то ще ми разкопаят тротоара, който аз съм направил????
27-05-2011 - 20:30:44
Ще ти кажа как процедират в София.Копаят,правят каквото правят и зариват.Обектът остава на чакъл 2-3 месеца.Ако е есента и междувременно застудее,остава на чакъл до април-май.Тогава идват,нахвърлят отгоре малко асфалт,трамбоват го с вибрираща плоча и си заминават.На първия дъжд дупката хлътва,от асфалта не остава нищо и така се минават 2-3-5 години докато му дойде реда в общинската програма за ремонти.
Ако междувременно някой го оправи...ми имал бол пари-оправил.
Re: ВиК-то ще ми разкопаят тротоара, който аз съм направил????
27-05-2011 - 21:17:58
Демек ние да си оправяме. Няма да можем да си позволим повече от ден-два да го държим неоправено.
Re: ВиК-то ще ми разкопаят тротоара, който аз съм направил????
27-05-2011 - 21:33:38
Бе молете се да не отнесете някоя глоба за строителство на обшинско място без разрешение за строеж*yes*
Re: ВиК-то ще ми разкопаят тротоара, който аз съм направил????
27-05-2011 - 23:17:59
Какво все пак имат да правят ВиК-то....ако е нещо дребно,може да извадиш късмет.
Re: ВиК-то ще ми разкопаят тротоара, който аз съм направил????
28-05-2011 - 16:38:34
Няма начин да го възстановят !
За общинските власти по този тротоар не съществува настилка .
Ако желаете можете да го възстановите лесно и бързо по този начин [www.agroshop.bg] Използвайте линка !
Re: ВиК-то ще ми разкопаят тротоара, който аз съм направил????
28-05-2011 - 18:25:16
Стига бе. Да си направиш тротоар ти трябва разрешение за строеж ли? Няма да се оправим скоро. Вместо да има поощрения за подобряване на общинска собственост - глоби. Няма логика, но няма да се учудя, ако действително закона е така, а и още по-няма да се учудя и някой българин с власт действително да глоби някой.
Re: ВиК-то ще ми разкопаят тротоара, който аз съм направил????
28-05-2011 - 20:52:28
Историята помни и такива случаи.Бойко като кмет на София ги глобява на околовръстното,че били си оправили канафките ли дупките ли беше пречили на ремонта на околовръстното.Тогава и аз се блещех и невярвах на ушите си.ГОЛЯМАА ПРОСТОТИЯ БЕША АМА ЗАКОН.
Re: ВиК-то ще ми разкопаят тротоара, който аз съм направил????
28-05-2011 - 21:21:15
Марко Семов навремето беше казал една сентенция за България:
"Погледнато формално - всичко е нормално, погледнато нормално - всичко е формално"
Re: ВиК-то ще ми разкопаят тротоара, който аз съм направил????
29-05-2011 - 00:30:41
оох тежка е тя нашта... така си е наистина. Трябва си разрешително да облагородяваш инфраструктурата за твоя сметка. Реално няма кой да те глоби, но можеш да пробваш да направиш снимки преди да разкопаят и след това да пуснеш жалба в общината, че ВиК са разрушили и не са възстановили след това.

www.multiterm.org, онлайн магазин, камини и печки на дърва
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход