Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Зариване на английски двор

Публикувано от sid 40 
Зариване на английски двор
18-06-2011 - 14:46:34
avatar
Имам английски двор около къщата, но много ме дразни и искам даго зария с изключение на един приземен прозорец на сутерена, който съм решил как да го оправя. Останалата част от стената обаче е до някъде с бетон, а понеже къщата е на кота -40см. , се опасявам, че като тръгна да заравям окопа около нея ще се покрият 2-3 реда от тухлите. Каква изолачия да направя или някаква циментова шпакловка за да не се просмуква влага? Благодаря предварително!

Cras, cras et semper cras et sic dilabitur aetas
Re: Зариване на английски двор
21-06-2011 - 17:56:15
avatar
Аквамат Пенетрейт ще ти свърши добра работа при бетон,а при тухла обикновен Аквамат.
Не пишете регион затова не мога да посоча от къде да си го закупите....

Чест и почитание
Re: Зариване на английски двор
21-06-2011 - 19:33:57
avatar
Quote
gogol
Аквамат Пенетрейт ще ти свърши добра работа при бетон,а при тухла обикновен Аквамат.
Не пишете регион затова не мога да посоча от къде да си го закупите....

Региона е София, а и знам откъде да си го закупя- Доброславци. Само, че мен ме интересува когато земята покрие отстрани стените на около 3-4 реда тухли под нея, стената с каква изолация да покрия? Доколкото знам този аквамат се нанася с баданарка, а не се шпаклова. В такъв случай фугите между тухлите с какво да запълня?

Cras, cras et semper cras et sic dilabitur aetas
Re: Зариване на английски двор
22-06-2011 - 19:10:07
avatar
Привет!
Ако човек се замисли над детайла,то правилният вид ще е наистина ако се шпакловат фугите на зидарията с лепилна смес и след това се обмаже с хидрото.Не е скъп вариант и се чудя ,защо се колебаете?

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход