Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Може ли някой да ми разясни какво означава това?

Публикувано от toni9999 
Re: Може ли някой да ми разясни какво означава това?
10-04-2011 - 16:13:22
Разбира се, че можеш да влезеш по чехли ама това си има цена. Намери си архитект, възложи му висчко от проект и общини до строеж, обзавеждане и всичко останало. Сложи кръглата сумица в една специална банкова сметка и остави човека да ти построи вилата. Може разбира се и няма да си първия, но както казах това си има цена.
Успех*drink1*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Може ли някой да ми разясни какво означава това?
10-04-2011 - 16:19:00
Това са преместваемите обекти - павилиони, кабини, маси, както и други елементи на градското обзавеждане (спирки на масовия градски транспорт, пейки, осветителни тела, съдове за събиране на отпадъци, чешми, фонтани, часовници

И пак не може без архитект - определя се местоположението на съоръжението на обекта и т.н. Тук получаваш разрешение за поставяне, вместо разрешение за строеж, но къща 80-100м2 няма как да мине за павилион или спирка на градския транспорт.

Вместо да мислиш как да заобиколиш законите, си направи един проект ( сега цените са паднали драстично) и си построй нещо удобно и модерно. А за сглобяемото строителство - щом ти допада, защо не. Аз лично се притеснявам от много лошото качество на дървения материал с който се работи в Б-я. Чама не става за нищо - дори за транспорти палети, камо ли за къща. Но всеки си избира сам.
Re: Може ли някой да ми разясни какво означава това?
10-04-2011 - 16:33:48
Нека приеме че говоря наизуст малко, това за 80 - 100 квадрата аз го казах приблизително...

Искам да си купя един парцел 250-500 квадрата възможно най-близко до плаж и да сложа там дори и една каравана или един фургон или сглобяема къщурка без значение какво е - да приемем че е каравана дори
Купувам парцела - той е една гола поляна?
не ми е ясно какво следва?
Слагам му една оградка че е мой
и закарвам караваната?
А ток ? Вода?
как ще стане това
за колко време ще ми ги пуснат и изобщо ще ми ги пуснат ли ?
Като има само една каравана..
Това лято купя парцела и плясна един фургон ? да кажем - изкарам си лятото и есента вече да предприема нещо там да вече за някоя малка вила.
Ето това ми се губи.
плащам си земята получавам там документ че е моя и после какво правя? Ако ми кажат ми не няма да ви пуснем ток или вода?

какво означава също така ако парцела има Виза за къща



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-04-10 17:14 от toni9999.
Re: Може ли някой да ми разясни какво означава това?
10-04-2011 - 17:33:38
Е това за тока и водата, могат да ти го кажат само в местното ВиК и Енерго, как очакваш някой да от форума да знае. А че може да ти кажат "няма", може и още как. За ток, няма да ти кажат че неможе, но може да те набутат с построяване на трафопост или външна мрежа за много пари, които да ти приспадат от тока 100-200 години. За водата може да ти кажат че няма и да се спасяваш сам - сондажен кладенец и изгребна яма. Преди да купуваш нещо вземаш скица и питаш в местното енерго и ВиК
Re: Може ли някой да ми разясни какво означава това?
10-04-2011 - 19:08:33
Quote
toni9999
....Искам да си купя един парцел 250-500 квадрата възможно най-близко до плаж и да ....

Що не видиш първо дали въобще ще намериш такъв парцел, защото презастрояването по черноморието в последните години беше страшно. Според мен шанса да е останал подходящ незастроен парцел е мноооого малък. Виж до река - да.
Re: Може ли някой да ми разясни какво означава това?
10-04-2011 - 19:53:17
Quote
bulhomes
Quote
toni9999
....Искам да си купя един парцел 250-500 квадрата възможно най-близко до плаж и да ....

Що не видиш първо дали въобще ще намериш такъв парцел, защото презастрояването по черноморието в последните години беше страшно. Според мен шанса да е останал подходящ незастроен парцел е мноооого малък. Виж до река - да.

Пълно е с парцели на разстояние 300 - 1000 метра от брега...
Re: Може ли някой да ми разясни какво означава това?
10-04-2011 - 20:19:41
Quote
toni9999


Пълно е с парцели на разстояние 300 - 1000 метра от брега...

От 300 м. е гърбене да носиш сърфа до морето пеш,пък и са по-скъпи,затова търси до 1000 м.,хем по -евтино,заедно с някоя виличка и ще отпаднат терзанията за вода,ток,път,строежи и т.н..Доколкото имам поглед цените са около 17 000-25000 ?.
Re: Може ли някой да ми разясни какво означава това?
10-04-2011 - 20:29:16
да така е smiling smiley дали 300 или 1300 е все тая, важна е цената в случая...
това което ме притеснява в по отдалечените места че са някакви лозя...
където докато плажувам може някой да намине...
а през останалата част от годината... само една застраховка ще пази имота smiling smiley

Ако има запознати с предложения по морето на вилички и парцели да дад епредложение или съвет...
бюджет... 50 - 80 000 лева... скромно smiling smiley
Re: Може ли някой да ми разясни какво означава това?
10-04-2011 - 20:41:17
Quote
toni9999

Ако има запознати с предложения по морето на вилички и парцели да дад епредложение или съвет...
бюджет... 50 - 80 000 лева... скромно smiling smiley

Стигат,даже са много! Порови в сайтовете за имоти или си пусни няколко пъти безплатна обява във в.Позвънете! За целта си купи евтина сим-карта да я ползваш само за случая щото иначе ще ти звънят инициативни брокери ,за щяло и нещяло много и дълго време след като си забравил причината да я имаш!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-04-10 20:43 от фло.
Re: Може ли някой да ми разясни какво означава това?
10-04-2011 - 22:34:04
Проблема е че като не разбирам, подлежа на измама...
Могат да ми набутат парцел в който е забранено и кочина да си направиш...
А вода и ток да са далечна и недостижима мечта...
Чета им обявите и се чудя кое е реално и кое са измислици...
"Супер промоция ?
Страхотна Морска панорама...
Всички комуникации
Ток и вода наблизо..."
ПУП
Землище...
Вилна зона
Лозя
Поземлен Имот...
Виза...
Все едно да вкарате абориген в магазин за лаптопи...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход