Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Може ли някой да ми разясни какво означава това?

Публикувано от toni9999 
Може ли някой да ми разясни какво означава това?
10-04-2011 - 00:47:21
Чета обява:

УПИ 555 кв.м. Имотът разполага с ток и вода, възможност за включване към канал. Теренът е равен, с правилна форма и има достъп. С разрешение за строеж и ПУП, с показатели- плътност; 0, 20%, кинт 0, 6, етажност 2.

Ако купя този парцел какво трябва да направя за да си построя вила на него ?
Примерно искам да сложа една сглобяема къща 80 -100 квадрата...

Разбирам че имота е с разрешение за строеж 20%
Така но какво означава че има ток и вода?
Как се процедира?
Не съм се занимавал с това досега и ми е тъмна индия?
Купувам парцела?
и какво докарвам майсторите и почват да строят?
Има ли фирми които се занимават с това
казвам им това ми е парцела искам на него това и това
те ми изготвят оферта и се разбираме след един-три месеца аз като отида само да си избера какъв диван да си купя,?
Или все пак се налага аз да се занимавам и да тичам напред назад?
и ако става какво струва тази услуга?
Re: Може ли някой да ми разясни какво означава това?
10-04-2011 - 02:00:53
Вариант да не се занимаваш,няма.Занимавка си е и то каква.
За начало препиши точно данните за кинт-а и плътноста.Ако са от обява,хич не ги гледай,ами отиди да видиш парцела и искай визата.Там ги пише точно кое какео е.
Re: Може ли някой да ми разясни какво означава това?
10-04-2011 - 04:58:28
Човече, толкоз ли си наивен или си правиш гаргара с уважаемият форум?*xxx*

Вземи копие от визата и иди в общината. Строителен контрол ще бъде любезен да ти каже главното. Намери си архитект.

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Може ли някой да ми разясни какво означава това?
10-04-2011 - 12:20:49
Тони, разрешението за строеж (ако още е в сила) е за точно определен строеж - точно разпределение, точно определена конструкция, определени строителни материали и т.н. Не можеш да променяш нищо съществено и всяко отконение от одобрения проект, на база на който е издадено разрешението, прави строежа незаконен. И нещо като "разрешение за строеж на 20%" няма. Предполагам става въпрос за ПУП с тези показатели, но за да стигнеш до разрешение за строеж, ти трябва одобрен проект, предварителни договори за присъединяване към енергоразпределителните предприятия, може и да ти поискат и доклад за съответствие на проекта - някой общини нямат експертни съвети и всички проекти минават задължително с доклад. Дано съм ти бил полезен. Успех.
Re: Може ли някой да ми разясни какво означава това?
10-04-2011 - 13:21:22
Ами никога не съм се занимавал с архитекти... строителен надзор. общини там разрешения и всичко останало. Просто искам една вила до моренцето скромна барака с малък двор да оттиквам по няколко морски месеца. не мога да си позволя вилите които се продават за 100-200 000 евро и искам да си взема един парцел за 30-50 000 лева и да му прасна една барака за още толкова smiling smiley но с тези обикаляния по общини и разрешителни за вадене... просто ме отказват от каквото и да било sad smiley
Как да стане най лесно нещо подобно?
Re: Може ли някой да ми разясни какво означава това?
10-04-2011 - 13:31:08
Шегаджия, а? Виличка, моренцето, сигурно и биричка, направо да си умреш от смях.
Re: Може ли някой да ми разясни какво означава това?
10-04-2011 - 13:53:53
Quote
Imotko
Шегаджия, а? Виличка, моренцето, сигурно и биричка, направо да си умреш от смях.

От смях не... но виж от кеф ДА...
биричка, скаричка, сърфче... нещо лошо ли виждаш?
Re: Може ли някой да ми разясни какво означава това?
10-04-2011 - 14:42:32
За можене-може.Виличката може да е преместваем обект и т.н.Обаче всичко е на място в общината.
Монолитен строеж с всичките му разправии за лятна вила е глупост.
Но трябват точните данни за парцела-плътност,кинт,озеленяване и т.н. за да се знае какво може да се разполага на него.
Re: Може ли някой да ми разясни какво означава това?
10-04-2011 - 16:08:40
ЗУТ

Раздел IX.
Преместваеми обекти и елементи на градското обзавеждане



Чл. 56. (1) (Изм. - ДВ, бр. 103 от 2005 г., доп. - ДВ, бр. 61 от 2007 г., в сила от 27.07.2007 г.) Върху поземлени имоти могат да се поставят преместваеми увеселителни обекти и преместваеми обекти за търговски и други обслужващи дейности - павилиони, кабини, маси, както и други елементи на градското обзавеждане (спирки на масовия градски транспорт, пейки, осветителни тела, съдове за събиране на отпадъци, чешми, фонтани, часовници и други).

(2) За обектите по ал. 1 се издава разрешение за поставяне по ред, установен с наредба на общинския съвет, а за държавни и общински имоти - и въз основа на схема, одобрена от главния архитект на общината. За държавните имоти схемата се одобрява след съгласуване със съответната централна администрация, която стопанисва имота, а в останалите случаи - с областния управител.
Re: Може ли някой да ми разясни какво означава това?
10-04-2011 - 16:09:11
avatar
Quote
toni9999
Ами никога не съм се занимавал с архитекти... строителен надзор. общини там разрешения и всичко останало. Просто искам една вила до моренцето скромна барака с малък двор да оттиквам по няколко морски месеца. не мога да си позволя вилите които се продават за 100-200 000 евро и искам да си взема един парцел за 30-50 000 лева и да му прасна една барака за още толкова smiling smiley но с тези обикаляния по общини и разрешителни за вадене... просто ме отказват от каквото и да било sad smiley
Как да стане най лесно нещо подобно?

Взимаш разрешение за поставяне на фургон и поставяш ето това.Временни къщурки
Пишеш на лични след две седмици къде да дойда с каса бира.Рибата сам ще наловиш и няма да се тормозиш със оферти и други глупости.
*beer*

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход