Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Re: Имам нужда от помощ - КОНДЕНЗ
09-02-2011 - 22:24:46
Ееееееее браво бе ,айде да пробваме очевидното колега и да не гадаем - намери си влагомер за измерване на обсолютна влажност и ако показва над 55% не се чуди откъде идва конденза .И мястото на котела да беше го казал по рано.
За тези дето се включиха до тук ето и една загадка - ако в автомобил който има клапа за това откъде да взима въздух парното - отвън или отвътре и да го върти се постави на "да върти въздуха от купето" - всички стъкла се изпотяват обилно,колкото повече хора вътре по обилно изпотяване ....... Хайде сега в този контекст коментирайте откъде идва конденза.
Re: Имам нужда от помощ - КОНДЕНЗ
09-02-2011 - 23:26:39
Разбира се, че ще измеря влагата.
Относно котела, не мисля, че е от него.
Re: Имам нужда от помощ - КОНДЕНЗ
10-02-2011 - 04:50:14
Stilian,
Doverete se na Gogol.
Spored moq neprofesionalen opit e ot gazta.
Ne zapochvayte nikakvi remonti bez kompetentniq savet na Gogol.
Re: Имам нужда от помощ - КОНДЕНЗ
10-02-2011 - 10:39:30
Дал съм координати за връзка на Гогол.
Аз също бих искал да чуя компетентно мнение преди да къртя. Все пак това е доста неприятна работа, и е хубаво човек да е сигурен, че върви по верния път.
Има и време, както писах, касае се за Самоков. Мисля, че най-рано през април-май ще мога да правя каквото и да е.
Re: Имам нужда от помощ - КОНДЕНЗ
10-02-2011 - 11:23:26
Ще се включа пак, макар да се повторя в повечето неща.

Според мен:
- проблемът не е от газа и котела, ако е от съвремените котли, които си имат съответното принудително извеждане на влагата от горенето навън. Проблеми от този род правят старите отоплителни уреди с директно горене на газ в помещението, както и котлони с открит пламък.

- повишаването на температурата в помещението може САМО ДА НАМАЛИ УСЛОВИЯТА ЗА КОНДЕНЗ, доколкото и когато стените започнат да се прогряват. Това, което се пропуска в такива случаи (вили и жилища с "периодично" отопление) е, че заедно с включването на отоплението, практически винаги се стартират жизнени и битови дейности, генериращи значителна влага. В примера/загдката на stivemaster става дума за същото.
Когато се осъзнае това, биха излезли и разумни решения - температура на стените по-висока от точката на росата, според влагата, която се генерира.
Такива са:
*вътрешна ТИ - трудно изпълнимо за разглежданите термомостове;
*засилване на "дежурното" отопление, съчетано с външна ТИ за икономия;
*интензивно отвеждане на битовата влага, особено в проблемните първи часове - отдушници, аспиратори, осушители, проветряване (въпреки комфорта).
Не много популярен факт е, че борбата с влагата е енергоемка, но поне в примера с автомобила е очевидно.

И пак да напомня, горните разсъждения са за конденз, след като категорично се отхвърлят версиите за почвана и строителна влага, където действително Гогол ще е полезен.

Камели,
Прави са балканджиите, но това е доста различен случай. Апропо, единствения за който се сещам, при който проветряването влошава ситуацията с влагата. Май го обсъждахме веднъж тук.
Re: Имам нужда от помощ - КОНДЕНЗ
05-04-2011 - 12:24:06
www.buildinspect.eu имат инрачервена камера и инфрачервен влагомер,,огат да ви помогнат
Re: Имам нужда от помощ - КОНДЕНЗ
05-04-2011 - 22:36:33
avatar
Quote
nellyk
www.buildinspect.eu имат инрачервена камера и инфрачервен влагомер,,огат да ви помогнат

Ако сте сериозни термографи, трябва да можете да изчислите и точката на оросяване и в кой слой от стената е проблема. Трябва ви не само хигрометър и елементарен влагомер - оборудването за тестове на подобни проблеми струва около 10 000лв. и то без камерата. Има и специализирани софтуери за изчисление на коефициента на топлопреминаване, но те се получават заедно с лиценза по ЕЕ, а Вие май нямате такъв.....
Софтуера, с който работите е любителски и не може да се възползвате от пълните възможности на камерата Ви...
НЯМА ИНФРАЧЕРВЕНИ ВЛАГОМЕРИ !!! (или поне на Земята)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
ITC Level 1 Certified Thermographer
Infared Certified™
Certified Home Inspector
[hexagon-build.com]
[hexagon-build.com]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-04-05 22:54 от hexagon.
Re: Имам нужда от помощ - КОНДЕНЗ
08-04-2011 - 17:43:41
И аз бях така, сложих си влагоабсорбатор и всичко е наред. И минаваш сравнително евтино 700 лв.
Re: Имам нужда от помощ - КОНДЕНЗ
14-04-2011 - 14:35:03
avatar
Привет!
Разбрах,че колегата още не се е свързал с Вас и моля да бъда извинен.Има наистина основателна причина за да не го е направил.
Тия дни ще се чуе с вас....

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход