Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Калдъръм - технология на поставяне?

Публикувано от Миташки 
Калдъръм - технология на поставяне?
28-04-2010 - 15:08:13
Някой има ли инфо и снимков м-л за редене на калдъръм. Май колегите от старите строителни технологии ще трябва да се намесят. Също ми трябва инфо и за редене на плочи с тревна фуга.

За оплаквания, моля обърнете се на: [www.armenskipop.net].
Re: Калдъръм - технология на поставяне?
28-04-2010 - 15:53:38
Миташки та и за добрият стар калдъръм ли да питаме бае Гугъл! Направо ме хвърли в оркестъра*book*
Инак тая работа сака камъне и земя и много камъняк*drink1*
Re: Калдъръм - технология на поставяне?
28-04-2010 - 16:15:45
Re: Калдъръм - технология на поставяне?
28-04-2010 - 16:36:46
Каменяк си имам, но ме уплашиха, че само на купчината изглежда много. Като започне да се реди, свършва като банани през комунизъм. Имам калдърм за мостра,затрупан с доста пръст и едно старо списание, което не мога да открия, та за това питам. Направих няколко необратими грешки при възстановяване на моята над 150 годишна къща и искам да се предпазя от бъдещи такива. winking smiley

За оплаквания, моля обърнете се на: [www.armenskipop.net].
Re: Калдъръм - технология на поставяне?
28-04-2010 - 16:48:26
Quote
фло
Каменарче:]

Мерси! Това ако е линк, не тръгва. Май ме пращате да чета поезия, а на мен ми трябва технология. Покрай селото минава стар римски път, ама да не съм археолог, та да го разкопавам ида му гледам слоевете:cry:

За оплаквания, моля обърнете се на: [www.armenskipop.net].
Re: Калдъръм - технология на поставяне?
28-04-2010 - 17:08:58
КАМЕНАРЧЕ

Тъмносив каскет, изпобеляла блуза,
дързост в погледа гори,
алена кръв по одрасканата буза
в тънка ивица струи.

Спряло пред грамадната скала в закана,
сръчно чука то върти;
под целувките на хладната стомана
камъка в искри пламти.

И далече по чукарите, където
утринна мъгла дими,
мигом от крилатия ветрец подзето,
бодро ехото гърми.

Верен удар удара спокойно гони,
екнат сънните гори;
а скалата пука, цепи се и рони
в кехлибарени искри...

— Хей, другарю, ти какво решил си с чука!
С тоя трясък и искри?
— Аз ли? Път ще се прокара, друже, тука,
нов път в тези канари!
Re: Калдъръм - технология на поставяне?
28-04-2010 - 17:16:36
*drink1*Колега,първата технологична стъпка е повишаване на духа и мерака!После вече е леко!Желая ти успех!
Re: Калдъръм - технология на поставяне?
28-04-2010 - 17:46:33
Благодаря за Смирненски. Дух и мерак дал господ. Времето ми е малко кът, за съжаление. Развалях един стар участък и ми направи впечатление, колко са големи камъните. На повърхността се виждаше съвсем малко, а отдолу си беше бая токмак. Дали да го редя в пясъчно легло или да забивам камъните малко в земята и после да засипвам с пръст??? Списанието беше Къща и Градина, и показваше технологията, ама съм го скрил и от себе си даже.

За оплаквания, моля обърнете се на: [www.armenskipop.net].
Re: Калдъръм - технология на поставяне?
28-04-2010 - 17:54:15
Колегите от старите технологии поне ще се напият! Семинар ще стане ли или не, не ми е мнаго ясно. Мен ме чака работа в духа на стихотворението и ми трябват съвети. Иначе за импровизация нямам грешка, но искам този път да не е така.

За оплаквания, моля обърнете се на: [www.armenskipop.net].
Re: Калдъръм - технология на поставяне?
28-04-2010 - 19:22:14
Фло, Смирненски ни доде тъкмо на време, балгодаря*angel*

Миташки, виждам че археологично лето 2010 за теб започва. Черпи от извора на римляните, но само знание, камънете остави за поколенията.

Аз като дете съм гледал как дедо реди калдъръм, та мога да ти кажа че нямаше никакъв песък в тази технология, само земя (пръст) и мноко каманак, много!

Успех
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход