Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Имам нужда от помощ - КОНДЕНЗ

Публикувано от stilian avramov 
Re: Имам нужда от помощ - КОНДЕНЗ
07-02-2011 - 18:22:57
Намери някоя фирма,която има на разположение влагомери.Продават се от години,но определено не си заслужава да ги купуваш,ако няма да работиш професионално с тях.Скъпи са.Майсторите,дето слагат скъпи паркети,от оная екзотичната дървесина,често ги ползват...щото при тях влагата ако вместо 2-4 се окаже 10-15%...последиците са много много скъпи...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-07 18:24 от salvador.
Re: Имам нужда от помощ - КОНДЕНЗ
07-02-2011 - 18:24:20
avatar
Тогава ти кондензира от газта.....!
На местата около които се явяват капките влага има термомост - провери!

Чест и почитание
Re: Имам нужда от помощ - КОНДЕНЗ
07-02-2011 - 18:25:29
Да бе...аз горе питах...къде го държиш тоя котел?
Re: Имам нужда от помощ - КОНДЕНЗ
07-02-2011 - 18:30:31
Котела е в хола - в шкаф
Re: Имам нужда от помощ - КОНДЕНЗ
07-02-2011 - 19:17:42
avatar
Виж лични!

Чест и почитание
Re: Имам нужда от помощ - КОНДЕНЗ
08-02-2011 - 14:15:04
stilian avramov, да се намеся и аз макар и да споделя личен, а не професионален опит.

Казваш ползване събота - неделя. Влагата тогава ли се получава (като започнеш да затопляш) или си е постоянно мокро?
Като ходим на една балканска вила (без грам топлоизолация) и напалим печката с дърва - първия ден по стените е такъв конденз, направо роса *rose*
Стените се затоплят късно вечерта, на другия ден няма никакъв проблем със конденза.
При теб има топлоизолация по стените, а цокъла с камък. Да не би при топлоизолацията по-бързо да се загрява повърхността/стената, а при камъка да рефлектира и така да се образува в тази част влагата.
Re: Имам нужда от помощ - КОНДЕНЗ
08-02-2011 - 19:41:31
Quote
arbanasi
Като ходим на една балканска вила (без грам топлоизолация) и напалим печката с дърва - първия ден по стените е такъв конденз, направо роса *rose*
Не е от печката, а от компанията!
Печката може само да подобри ситуацията, както и го съобщавате.
Re: Имам нужда от помощ - КОНДЕНЗ
09-02-2011 - 10:33:51
avatar
Quote
arbanasi
Като ходим на една балканска вила (без грам топлоизолация) и напалим печката с дърва - първия ден по стените е такъв конденз, направо роса *rose*

Quote
Любо
Не е от печката, а от компанията!
Печката може само да подобри ситуацията, както и го съобщавате.

На село, в Балкана, имат израз" камъкът се поти".
През лятото, в мазите наистина камъните са мокри.
Re: Имам нужда от помощ - КОНДЕНЗ
09-02-2011 - 10:37:38
Да, когато отида няма конденз. Започва да се образува, когато помещението се затопли. Направи ми впечатление, че когато навън е по топло, както беше миналия уикенд, конденза е много по-малко. Мисля, че се образува термомост и от тук идват и проблемите.
Като се затопли, ще изкъртя камъка, ще изкопая поне 50-60 см в дълбочина покрай ивичните основи и ще сложа топло и хидро изолация.
Мисля топло-изолацията да бъде 5 см XPS. Ако някой смята, че няма да е достатъчно, нека да пише. Така и така ще къртя и копая, поне да стане както трябва.
Re: Имам нужда от помощ - КОНДЕНЗ
09-02-2011 - 12:25:46
avatar
Има и друго решение - даи координати!

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход