Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

прахоуловител

Публикувано от mehudi 
прахоуловител
28-01-2011 - 11:15:43
здравейте,

живеем (засега) в центъра на софия и прахът е ужасен. мина през главата да си сложа в къщи прахоуловител. може ли да споделите мнения, опит ?

поздрави
Re: прахоуловител
28-01-2011 - 12:03:42
Сложна е тая твоята задача.Това се прави за изходящ въздух-мокър филтър-един бидон с двойно дъно и въздуховоди,влизащи в него.Вътре в бидона-дюзи за мъглуване на вода,каквото се ползват по оранжериите.Мъглата обира прахта и пада на дъното,от където периодично се изгребва.За да изсъхне,след края на работния ден се пускаше някакво подгряване-да изпари водата и на дъното да остане само сухата фракция.На другата сутрин се изхвърля и системата се пуска наново.Не върти една и съща вода-двойното дъно работи като утайник,а излишната вода изтича навън,през дюзите влиза само чиста.Но това е за изходящо-за да не изхвърляш прах в атмосферата.
Ако тоя въздух трябва да се диша,задачата е несравнимо по-сложна и май мокри филтри не могат да се ползват заради легионелата и другите бактерии.
Със сух филтър...не,че не може,но съоражението вче става бая обемно и шумно.
Re: прахоуловител
28-01-2011 - 12:14:29
въй, салвадор,

аз имам семейство с 2 деца (скоро), не развъдник за наследници winking smiley

става въпрос за битов прахоуловител - да поясня условието на задачата.

някой има ли опит, идеи?
Re: прахоуловител
28-01-2011 - 12:46:07
Най-обикновен климатик върши работа. Някой с климатик да си погледне филтъра след 1 месец работа, за да види какво се е събрало по него вследствие циркулацията на въздуха през климатика. Та ако тази циркулация отсъства, въпросното нещо е във въздуха, по мебелите, дрехите и т.н.





Между другото 70% от домашният прах си е чиста кир. Демек част от вас ;-)
Re: прахоуловител
28-01-2011 - 13:08:17
За битов - не знам, но като подсещане, същата задача се решава в съвременните автомобили. Със сухи филтри, доколкото знам - сменят се сравнително доста често спрямо обема и времето на работа. Нямам представа дали могат да се рециклират- тук, вероятно Фло, ако се включи с идея.
Подобна е задачата и на абсорбаторите, ако изобщо вършат някаква работа.
Вероятно е идея да се подбере по-чист входящ въздух - от покрив или др.
Re: прахоуловител
28-01-2011 - 18:40:41
Quote
pupcho
Най-обикновен климатик върши работа. Някой с климатик да си погледне филтъра след 1 месец работа, за да види какво се е събрало по него вследствие циркулацията на въздуха през климатика. Та ако тази циркулация отсъства, въпросното нещо е във въздуха, по мебелите, дрехите и т.н.





Между другото 70% от домашният прах си е чиста кир. Демек част от вас ;-)

цъ, не върши климатикът същата работа. ама по никакъв начин не я върши. филтрите им (щото са много - и в къщи , и в офиса) се чистят най-редовно - веднъж на 2 седм, както е по инструкция, но не виждам това да пречи на останалия прах да се събира по знайни и не знайни места.

не знам как е петко напетово, но в центъра на софия 70% от домашния прах НЕ е кир. освен ако под кир не се подразбират изгорели газове и тн.
Re: прахоуловител
28-01-2011 - 18:45:56
Quote
Любо
За битов - не знам, но като подсещане, същата задача се решава в съвременните автомобили. Със сухи филтри, доколкото знам - сменят се сравнително доста често спрямо обема и времето на работа. Нямам представа дали могат да се рециклират- тук, вероятно Фло, ако се включи с идея.
Подобна е задачата и на абсорбаторите, ако изобщо вършат някаква работа.
Вероятно е идея да се подбере по-чист входящ въздух - от покрив или др.

от покрива в центъра на софия няма смисъл - същата гнус е. идеята е да се прекара въздуха от стаята през нещо, което да обере праха. има разни такива в едно магазинче до нас. някой ползвал ли е?
Re: прахоуловител
28-01-2011 - 19:55:47
Виж тук, ако ти се чете
Re: прахоуловител
29-01-2011 - 01:21:47
Бягай на село, това е единственото решение. Е то и там има прах, но поне няма да е вреден*pardon*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: прахоуловител
29-01-2011 - 17:54:06
Quote
Geto
Бягай на село, това е единственото решение. Е то и там има прах, но поне няма да е вреден*pardon*

гето,

ще бягам, парцел сме купили, проекта (почти) е готов, бюрокрацията върви. но дотогава има (за кажем) година време. а през тази година трябва да дишаме ли дишаме. ще ни се ражда бебе сл седмица и се опитвам да направя нещо.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход