Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Климатик с термопомпен бойлер

Публикувано от Petar 
Re: Климатик с термопомпен бойлер
26-12-2010 - 15:27:28
Няма как да минеш без компресор,мисля.Не,че съвсем не може,но ефективноста ще е като на старите хладилници,дето бяха едно време без компресор.Изобщо не могат да се мерят с компресорните...Както казваше един дърт хладилничар навремето; на безкомпресорната система КПД свършва там,където на компресорната започва.Не знам дали е вярно,но е факт,че днес безкомпресорни хладилници вече няма.
Re: Климатик с термопомпен бойлер
27-12-2010 - 14:21:09
Салвадоре, доколкото си спомням ще строиш в Костинброд? Вие там газите във вода, за какво ти е друго освен термопомпа?
Re: Климатик с термопомпен бойлер
27-12-2010 - 17:27:24
Boby ...Бъркаш ме с някой.В Костинброд дори познати нямам...При мен най-близката вода е около 30-40 метра под земята и за да се достигне до нея,се копае през една жълто-оранжева скала...доста плътна.Казва се "валун" или нещо такова беше.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-27 17:38 от salvador.
Re: Климатик с термопомпен бойлер
27-12-2010 - 18:11:58
Не е Москвич, ами е Волга.
И не го е спечелил, а го е блъснала...:]:]:]
Re: Климатик с термопомпен бойлер
27-12-2010 - 18:38:06
Quote
salvador
Boby ...Бъркаш ме с някой.В Костинброд дори познати нямам...При мен най-близката вода е около 30-40 метра под земята и за да се достигне до нея,се копае през една жълто-оранжева скала...доста плътна.Казва се "валун" или нещо такова беше.

Може да съм се объркал, спомням си нещо за 8 км до метростанция и т.н. Както и да е, а какво за термопомпа затворен кръг?
Re: Климатик с термопомпен бойлер
27-12-2010 - 20:16:08
Quote
bulhomes
Не е Москвич, ами е Волга.
И не го е спечелил, а го е блъснала...:]:]:]

Май нещо такова ще излезе накрая...Костинброд не знам на колко точно е от метростанциите,но май е доста по-далеч.Друго не ме питайте за Костинброд,защото ми е голяма мъгла...ходил съм там два пъти за целия си живот.
Осемте км от метростанцията са си толкова..просто са в малко по-друга посока. smiling smiley


За затворената система на термопомпата...За съжаление в огромен процент от случаите,изграждането на поодбна система не се поддава въобще на икономическа обосновка.Всичко по нея е твърде скъпо и от там цялата "възвращаемост" на инвестицията е адски условна.
Re: Климатик с термопомпен бойлер
07-01-2011 - 13:44:34
мислех си в този ред на мисли с термопомпата, какво ще се случи при термопомпа вода-въздух, ако за да подпомогнем външното тяло при много ниски температури или общо взето за да повишим ефективността, прекараме малко по-дълъг път на фреона т.е заровим определено количество тръби в земята на достатъчна дълбочина , където да минава фреона преди да мине през външното тяло ...
какво ще се случи ?
Re: Климатик с термопомпен бойлер
07-01-2011 - 14:26:45
Ако удължиш прекалено много тръбите,пада ПКД-то на климатика.Не знам точно с колко,но на десетина метра тръболяк пада с 4-5%.На теб ти трябва много повече тръба,която на всичкото отгоре изобщо не е евтина.То това чудо и без това има постоянен разход около киловат електричество.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-01-07 14:31 от salvador.
Re: Климатик с термопомпен бойлер
12-01-2011 - 22:09:42
това ми се стори интересно
"home power magazine" - има доста неща за термопомпи, соларни панели и т.н.
[my.softarchive.net]
Re: Климатик с термопомпен бойлер
13-01-2011 - 09:36:36
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход