Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Климатик с термопомпен бойлер

Публикувано от Petar 
Re: Климатик с термопомпен бойлер
25-12-2010 - 20:54:53
Не е до спора smiling smiley Точно пък днес smiling smiley
Явно това, което искам да стане при мен, е трудно изпълнимо...или пък не? Буфер с резервоар за БГВ или отделен бойлер за БГВ? И ако е буфер, то ще имам достатъчно топла вода лятото, а и няма да имам презатопляне, примерно 800 литра буфер и 200 литра БГВ в един съд?
Re: Климатик с термопомпен бойлер
25-12-2010 - 21:08:19
Невъзможни неща няма, важното е да има добра икономическа обосновка. Иначе най-добре е с буферен съд Latento, ама трудно мога да изкарам икономически аргументи smiling smiley
Re: Климатик с термопомпен бойлер
25-12-2010 - 21:14:58
Добре, а тази идея за буферния съд през лятото, дали ще може да усвоява добре енергията на слънцето? Как ти се струва?
Re: Климатик с термопомпен бойлер
25-12-2010 - 21:23:43
Не разбрах точно въпроса и притесненията ти - че ще е голям съда ли?
Re: Климатик с термопомпен бойлер
25-12-2010 - 21:26:25
Не, дали ще са достатъчни, да кажем, 800 литра буфер, които да загряват 200 литра БГВ (това в един комбиниран съд), за да не се получава прегряване на слънчевите панели лятно време. Вечер топлата вода се консумира от 5 членно семейство smiling smiley Зимата този буфер се затопля от котела, а слънцето само подпомага, когато го има smiling smiley
Re: Климатик с термопомпен бойлер
25-12-2010 - 21:34:18
Няма страшно, няма да прегряват, всичко е въпрос на сметки
Re: Климатик с термопомпен бойлер
25-12-2010 - 21:40:32
Всякакво автоматично зареждане към днешна дата е дива екзотика.Не си мисли,че само у нас е така.Ровя чужди сайтове винаги когато имам време-в някакъв момент и на мен ще ми дойде до главата и гледам да следя какво излиза.Просто не се е доказало с времето това и скоро не разчитам да се докаже.Става при пелетите,защото са еднакви.Дървата няма как да ги докараш толкова еднакви,въглищата-още по-малко.
Ситно смлени въглища за домашна употреба има в други държави.У нас не се практикува.Там ги трошат на парченца,средно 2х2 см,обработват ги с масло-за да няма въглищен прах и това нещо горе-долу,става за автоматично зареждане на котел с въглища.Котлите с такава система са доста старички.Новите модели котли изобщо не го предвиждат даже и като опция а допълнителен монтаж.Отделно купишата особености като например дебелата метална тръба между котела и склада,невъзможноста да има разлики в нивата и т.н. наглед дребни неща,които обаче като се съберат,тежат много в полза на отказа от ползване на подобна система.


Толкова за автоматичното зареждане...като гледаш картинката,предполагам сам виждаш възможните проблеми.

За допълването между слънчева система,твърдо гориво и климатици...като оставим климатиците,не виждам какъв е проблемът слънчева система за отопление и конвенционална такава да работят заедно.Проблемът с излишната енергия лятото намира все по-интересни решения.
Re: Климатик с термопомпен бойлер
25-12-2010 - 21:57:04
Не става въпрос за подобни сложни системи за автоматично зареждане. Тук, на стр.6, фиг.2 е дадена конструкцията на котела за който говорим. Самия котел си има бункер, който се пълни 1 или 2 пъти на ден и въглищата гравитачно се смъкват към горивната камера:
ТУК



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-25 21:58 от LazarG.
Re: Климатик с термопомпен бойлер
25-12-2010 - 22:02:26
bulhomes...защо реши,че я няма твоята система:

[www.solarpanelsplus.com]

[www.solarpanelsplus.com]
Re: Климатик с термопомпен бойлер
26-12-2010 - 09:52:46
Щото не съм я виждал. Предполагах, че някъде я има. Ентусиазма ми обаче взе да изчезва. Основния разход на климатика е за компресора, а той си го има и в тази система. Плюса е че използваме топлината от кондензатора и че никога няма да се наложи да се размразява външното тяло при минусови температури. Недостатъка е сложното изпълнение, Сериозни изчисления, които не се сещам кой ще прави и съответно най-вероятно висока цена. За цената не съм сигурен, но когато си слагах климатици вкъщи разбрах, че с общо външно тяло климатиците ми ще са на същата цена, но при проблем в него няма да работят и двата.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход