Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Климатик с термопомпен бойлер

Публикувано от Petar 
Re: Климатик с термопомпен бойлер
25-12-2010 - 19:23:02
smiling smiley Благодаря за инфото, целта ми е да имаме максимално независимо от енергийни източници отопление, както и минимално трудоемко да бъде. Този котел, плюс слънчева инсталация с буфер май ще ми свърши работа smiling smiley
А пелетната горелка значи ли, че щом я сложа, само на пелети мога да карам? А ако искам на въглища, или дърва? Трябва да я махам ли?
И бункер за въглищата дали се намира, да работи с котела?
Весела Коледа и наздраве smiling smiley
Re: Климатик с термопомпен бойлер
25-12-2010 - 19:38:05
Бункерът си е в котела и се пълни отгоре. Принципно котелът може да работи на въглища и с монтирана горелка, но тя се сваля за 5 минути, заедно с вратата и слагаш оригиналната врата, за да можеш да закачиш синджира, ако ще минаваш пак на въглища продължително време
Re: Климатик с термопомпен бойлер
25-12-2010 - 19:46:02
А с автоматизирането как е? Гледам, има табло, предполагам позволява да работи на зададена температура...
Re: Климатик с термопомпен бойлер
25-12-2010 - 19:53:37
Е, да това го може и най-простия котел - има си котелен термостат, който управлява температурата в котела чрез притваряне на въздуха. Силно препоръчително е при монтажа към инсталацията да се сложи трипътен вентил за да работи котела в правилен температурен режим и да няма нагар и катран по него, които първо че понижават КПД, второ скъсяват живота на котела.
Re: Климатик с термопомпен бойлер
25-12-2010 - 19:58:18
Ако имам буфер, трипътния винтил нужен ли ми е? Четох някъде, че отпадал в случая...ама не съм много сигурен дали е така smiling smiley Все пак мисля освен към буфера, да затоплям директно и радиаторите.
Re: Климатик с термопомпен бойлер
25-12-2010 - 20:04:42
Ами зависи как е вързан буфера, ама в повечето случаи е добре да има и трипътен или четирипътен вентил. Ако не сложищ се задължаваш да поддържаш постоянно висока температура и в буфера, което частично обезсмисля самия буфер.
Re: Климатик с термопомпен бойлер
25-12-2010 - 20:13:54
СПомена за това, че този котел може да изкара до 24 часа с едно зареждане....в такъв случай буфера не се ли обезсмисля? Така или иначе няма да слагам подово, а и се чудя дали слънчевите колектори ще могат допринасят за отоплението, или да ги оставя само за БГВ....
Re: Климатик с термопомпен бойлер
25-12-2010 - 20:31:56
Щом ще е радиаторно отопление без термоглави буферът не е задължителен. Два слънчеви панела пез зимата не могат да ти осигурят битовата вода, пък какво остава за подпомагане на отоплението.
Re: Климатик с термопомпен бойлер
25-12-2010 - 20:36:09
Не съм съгласен с това, че слънцето не може да осигури топлата вода зимно време...имам поглед върху система, с най-евтините селективни колектора, затопля 150 литра вода, когато има слънце...А ако се сложат вакуумни, и то повечко,мисля, ще има файда smiling smiley Вярно, парите в началото ще са 4-5К лева, вероятно, но пък имаме безплатно слънце smiling smiley
Re: Климатик с термопомпен бойлер
25-12-2010 - 20:44:31
Добре де, няма да споря. Аз с най-евтини нямам изпълнения, ама като инсталатор не искам да те подвеждам, че ще си доволен и ще може винаги да разчиташ на БГВ от слънцето. В слънчеви дни - да, помагат, ама в повечето случаи има нужда от дозагряване. Ако сложиш повече панели - лятото какво ще я правиш тази топлина, ако нямаш басейн?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход