Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Климатик с термопомпен бойлер

Публикувано от Petar 
Re: Климатик с термопомпен бойлер
24-12-2010 - 16:59:24
Прав си да, щеше ми се да чуя още отзиви, ама няма какво да му мисля толкоз.
То дет се вика само Тошибата в дневната ми е 400 лева по скъпа...а и тази в детската е с 200 лева отгоре

Щом се запролети викам Ерато или някой друг и да монтират

Ако ми хареса - ще сложа и на басейнчето (то е малко - 10м3 само)т а да мога спокойно да го ползвам и преходните месеци - Април, Май, Септември и Октомври.
Re: Климатик с термопомпен бойлер
24-12-2010 - 17:26:24
Скоро си гледах метеоданните за моя район-средна годишна температура-9,7 градуса,смятано на база последните 30 години.Средногодишна минимална на въздуха: 4,8 градуса.
За сравнение- в Пловдив първата темпераутра е 12 градуса,а втората: 6.5

При тия разлики,поведението на една и съща термопомпена инсталация,монтирана при мен и в Пловдив,ще даде доста различни резултати.Те и абсолютните минимуми,и абсолютните максимуми са различни,а средният брой дни с отрицателни температури годишно се различават още по-отчетливо.

Та...според мен,за да сметнеш кое ще ти е по-ефективно,ще трябва да се съобразиш с метеоданните за твоя си район.Ако термомпата ще работи в оптимален режим целогодишно и освен това излиза по-евтино...изборът като цяло е ясен.

Проблемът,който си стои...горе ти го писаха...зависим си от ел.мрежата.Много!
Re: Климатик с термопомпен бойлер
25-12-2010 - 03:00:42
Каква е тази мания да сте независими от от ел.мрежата,да очаквам ли да минете на свещи скоро.
Re: Климатик с термопомпен бойлер
25-12-2010 - 03:28:25
Quote
salvador
Скоро си гледах метеоданните за моя район-средна годишна температура-9,7 градуса,смятано на база последните 30 години.Средногодишна минимална на въздуха: 4,8 градуса.
За сравнение- в Пловдив първата темпераутра е 12 градуса,а втората: 6.5

При тия разлики,поведението на една и съща термопомпена инсталация,монтирана при мен и в Пловдив,ще даде доста различни резултати.Те и абсолютните минимуми,и абсолютните максимуми са различни,а средният брой дни с отрицателни температури годишно се различават още по-отчетливо.

Та...според мен,за да сметнеш кое ще ти е по-ефективно,ще трябва да се съобразиш с метеоданните за твоя си район.Ако термомпата ще работи в оптимален режим целогодишно и освен това излиза по-евтино...изборът като цяло е ясен.

Проблемът,който си стои...горе ти го писаха...зависим си от ел.мрежата.Много!
Решението е едно! Дигаш гълабарника и се местиш в Пловдив.:]*drink1*
Re: Климатик с термопомпен бойлер
25-12-2010 - 04:06:53
Quote
Dr. Evil
Каква е тази мания да сте независими от от ел.мрежата,да очаквам ли да минете на свещи скоро.
Докторе, внимавай какво си пожелаваш защото след свещите може и на ТАМЯН да миниме



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-25 04:08 от Nasko.Stoykov.
Re: Климатик с термопомпен бойлер
25-12-2010 - 05:54:49
То това беше за енергонезависимите граждани,аз проблеми с тока нЕмам. Ама през 21 век да зареждам котлета с дърва..............
Re: Климатик с термопомпен бойлер
25-12-2010 - 05:59:26
Не само с дърва ами и катран трябва да мъкнеш.:]
Re: Климатик с термопомпен бойлер
25-12-2010 - 09:39:01
Ел.мрежата си е нож с две остриета.Аз за това съм привърженик на идеята да се намалява зависимоста от нея.Поне в границите на разумното.А тия граници се оказаха доста широки.
Re: Климатик с термопомпен бойлер
25-12-2010 - 10:04:20
Запалихте ме (то по какво ли не се паля). Започвам да проучвам как може да стане комбинация със слънчеви колектори и твърдо гориво.
Re: Климатик с термопомпен бойлер
25-12-2010 - 12:23:12
Хм. Всички системи за които четох досега са само за използването на ток. Търся и мисля в посоката, че така и така ще имам климатици, отоплителна система, слънчеви колектори, топлообменник на басейна и т.н... температурата отделяна от външните тела на климатиците при охлаждане на стаите да се вкара в бойлера. Мисля си дали е възможно зимата с отоплителната инсталация да затоплям само бойлера, в него да се затопля фреона и пак с климатиците пък да затоплям стаите. Чета и ще мисля в тази посока, а ако някой от Вас има информация да помага. Рано или късно ще се научим и ще ползваме ефективно и тази енергия..
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход