Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Промлем с теч

Публикувано от nacheff 
Re: Промлем с теч
13-10-2010 - 19:26:23
Quote
gogol
Става и ще е доста елементарно...
Бетонната част обмажете с Аквамат Пенетрейт /ИЗОМАТ/- ще даде водоплътност на стената и ще кристализира всеки път в който срещне вода..
Оградата не я срязвайте - пробийте отвор с ф110 например и замонолитвате детайл подобен на олук.

Гоголе,
Благодаря за името на продукта! Така поне няма да се лутам в сайтовете.

Писали сме по едно и също време, но мисля в твоята посока и това е добре.
Давам си сметка, че въпреки вложеното старание, скицата ми може и да не е достатъчно ясна.
Обмазването ми е ясно.
За съжаление, пробиването на отвор не си го представям.
Оградата е ажурна, макар и направена от доста дебели железа.
Изпълнието е : отвесно бетонирани квадратен метален профил за "крака". Отгоре и отдолу хоризонтално са заварени метални винкели. За винкела е вертикално заварена шина през около 12-15 см.

Има ли достатъчно подробни обяснения за работа с твоите материали: на сайта, на опаковките?
Re: Промлем с теч
13-10-2010 - 21:25:27
avatar
Продукта на ИЗОМАТ - Аквамат Пенетрейт е идеален за случая, влагата даже му и помага да сработи по добре.
А за крайното покритие - напиши в Google - течна гума, материала прилепва идеално към бетон и желязо.
[www.hidroizolacia-bg.com]

HouseBook.bg



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-10-13 21:28 от asseteng.
Re: Промлем с теч
13-10-2010 - 22:25:18
asseteng,

Благодаря за идеите и проявената съпричастност!
Re: Промлем с теч
14-10-2010 - 08:30:03
avatar
Може и вместо улама ,в крайният ъгъл към оградата да се изпълни холкер от битумна мембрана/СБС задължително/ която да влиза в удобен участък в олук
Иска се малко сръчност при монтажа,но не е невъзможно....
Хубаво е грунда за битума върху ламарината да не е на водна основа!

Чест и почитание
Re: Промлем с теч
14-10-2010 - 16:42:34
Quote
gogol
Може и вместо улама ,в крайният ъгъл към оградата да се изпълни холкер от битумна мембрана/СБС задължително/ която да влиза в удобен участък в олук
Иска се малко сръчност при монтажа,но не е невъзможно....
Хубаво е грунда за битума върху ламарината да не е на водна основа!

Гоголе, БЛАГОДАРЯ !
Идеята за холкер от яка мембрана е наистина много добра. С малко повече сръчност и фантазия надявам се успея да го накарам да проработи.

Моля те за още едно изречение като коментар към последната ти фраза: "за грунда за битума върху ламарината".

Изпълнението на този холкер си го представям примерно така: подпъхвам мембраната под ламарината, а другият и край се огъва нагоре и се подпира да лежи на пръчките на оградата.След това с битумен грунд правя залепване на мястото, където се допират мембраната и ръба на ламарината ?? Един вид, че ако има по-силен валеж и там се събира повече стекла се вода, да не се връща обратно под ламарината.
Дано съм те разбрал правилно.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-10-14 16:43 от nacheff.
Re: Промлем с теч
14-10-2010 - 17:34:29
avatar
Точно така - разбрал си ме чудесно ....*yes*
Ако е възможно уплътни на два пласта - първият да слиза под ламарината и да се захваща на нея от долна страна - същевременно и към оградата,а втория пласт въпреки това ,че ще има ръб лепи директно върху ламарината и захвани към оградата.Битумния грунд е добре да е на база разтворители - най малкото ,че лепне добре,а и попива в дълбочина/поне колкото е възможно де....
Детайла погледнат отгоре трябва да представлява битумна лента която е закрепена добре към двете повърхности.
Важно!
Битумната лента се оставя в статично положение с малък корем - за да поема линейните разширения и ветровала!
Трябва да е с вид подобен на буква омега

Чест и почитание
Re: Промлем с теч
14-10-2010 - 20:58:28
Смело е да го направиш с двете си ръце, аз не бих могъл. Що не вземеш от София още поне две ръце. Успех и късмет.
Re: Промлем с теч
14-10-2010 - 21:21:35
Гоголе, дали втория пласт ще лепне плътно по ламарината като е къдрава? Наскоро лепих хидроизолация с посипка вместо билна лента на керемиди - почти невъзможно е да вземеш всички гънки идеално. Поне аз и моите "майстори" де, ама като гледам човека сам ще си го прави. Още повече че тук наклона му ще е към тази лента. Не е ли по-добре - нека пак да сложи два пласта - но под ламарините и да ги стисне към тях да речем с дъска или нещо подобно, хванато за ламарината както тя е хваната за мартаците?
Re: Промлем с теч
15-10-2010 - 07:53:46
avatar
С повече старание и малко умение - никакъв проблем!
Не зная конкретния детайл - с какво завършва ,но с достатъчно подлепки - става!
Първия пласт само предпазва втория- първия върши работата на олук- втория поема само линейните разширения и част от водата

Чест и почитание
Re: Промлем с теч
15-10-2010 - 15:08:29
Гоголе, схванах идеята! *bow*
Готвя се да набавям материали и се надявам на добро време.
Сетих се, че при предно ходене бях направил няколко снимки, макар и не точно на детайла, но даващи по-ясна идея за мястото. Да, ама нещо свалянето на снимките от телефона зацикли. Изглежда адаптора ми за микро картата е прецакан.
Нещо криво вървят нещата.

Включването на Булхоумс ми присети, че ръбът на ламарината, за който ще се прави залепването долу по-скоро не е равен. Нали пустата ми ламарина е релефна, сгъната под формата на ужкимски керемиди.
Може би трябва да го изправя чрез изчукване и после да правя залепването от двете страни (отдолу и отгоре).
Явно ще се наложи импровизиране на място.
Благодаря !
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход