Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Промлем с теч

Публикувано от nacheff 
Re: Промлем с теч
16-10-2010 - 09:26:59
avatar
Скъпа.....!
Докараха ми я от Англия и като се замисля разликата с по обикнавените е че дава почти наполовина разход ,и не се чупи.....
И така от години!
Ама да не се хвалим сега де.....
Тая година едвам успявам да пиша във форума от бач.

Чест и почитание
Re: Промлем с теч
16-10-2010 - 17:54:19
и баш по туй време преди зимата....
Re: Промлем с теч
16-10-2010 - 18:51:14
avatar
То сега ни е жътвата....*angel*

Чест и почитание
Re: Промлем с теч
27-10-2010 - 20:52:52
Здравейте отново, колеги !

Мисля, че е редно, след като съм занимавал групата с един свой проблем и съм получил разбиране и е демонстрирано желание за оказване на помощ, да ви запозная кратко с развитието на проблема.

Възприех като програма за изпълнение това, което ми предложи Гогол.

Още при набавянето на материалите срещнах доста сериозни проблеми.
Наивно смятах, че като отида в Баумакс и ще успея да купя всичко заедно. Нищо подобно.
Оказа се, че там въобще не са чували за Изомат.
В секцията драйв-ин при битумните материали питах за СБС мембрана. Отговорът беше, че няма, но така ми отговориха, че имам сериозно подозрение, че не ми разбраха въпроса.
Битумен грунд (не на водна основа) също не успях да открия. Имаше само един тип , но в голяма кофа.

Горе-долу същото се повтори и в Бриколаж.
Тук със сигурност вече мога да кажа, че служителят не знаеше за съществуването на АПП и СБС мембрани. Това е положението.

Разбрах, че така няма да се справя.
Тръгнах да проучвам с Гугъл.

След няколко досадни разговора най-накрая попаднах на сериозен и отзивчив човек. Инж. Лисичов, който консултира клиентите на Изомат. Оказа се, че намирането на Изомат Пенетрейд не е лесна работа. Основен дистрибутор на дребно се оказа Практикер, но там такова нещо не държали на склад??? Не исках да ходя извън София за една торба и Г-н Лисичов се зае да издирва при дистрибуторите си, къде е останало нещо.
Не му беше лесно, отне му време, но ми намери една торба в един склад.
Отидох бързо да я купя. Цената беше около 44 лв.
Разгеле, човекът в склада (намира се близо до кръстовището на бул. Черни връх и Сребърна, точно срещу онзи огромен лунен кратер, който са изкопали с неясна цел) се оказа много в час и без да очаквам при него си купих
СБС мембрана, руска
Эластизол

Не беше категорично ясно каква е точно според опаковката, но човекът вдъхваше доверие и купих. Не ме излъга.
При това цената беше добра, около 5,50 лв. на кв.
Бях си набелязал няколко специализирани фирми за битумни мат-ли, но складовете им ми бяха неудобни.
Грунд - купих Битуменка, Бг от Русе.
Горелка си купих италианска, със спусък. Евтина, 25 лв., свърши ми работа.

Дано съм бил полезен. Имам доста събрана информация по случая.

Натоварен здраво, запалих колата и заминах.
Хич не ми беше лесно, ама аз не се давам.

Спазвах уж инструкциите, но имах сериозен проблем с Пенетрейта. Нямам категорично обяснение защо се случи така. Проблемът беше следният. Около 4-5 минути след като започнах мазането, разтворът започна бързо да се сгъстява и след още около 7-8 минути се превърна в една много гъста и неподаваща се на мазане с четка субстанция. Правих опит да добавя вода, знаейки че ще компрометирам качеството, но нищо не помогна.
Добре, че не забърках много. Наложи се да го изхвърля.
И без това заваля дъжд (въпреки прогнозата) и си рекох, че утре започвам отново.
Дълго разсъждавах (и много ракия се изпи) каква би могла да е причината?
Единственото, което ми дойде в главата като обяснение, че не можах да уцеля добре оборотите на бормашината (нямам специална машина за механична бъркалка и ползвам една яка бормашина). Спазвах принципните правила.
Разбъркване, хомогенизиране, зреене, пак бъркане. Оборотите бяха височки.

На следващия ден с изненада видях, че дъждът не е отмил това, което успях да положа. Разбърках още две малки дози, но този път ползвах мистрия и търках с ръба по кофата до пълно разбиране.
Този път нямах проблеми.
Пенетрейта е чуден материал. Още при заготвянето се усеща, че има много специално отношение към водата.

Металната "керемида" е направена с многослойно покритие на грунд, боя и лакове и залепването на мембраната би извади душата. Грундирах, но после се оказа, че битумът не държи върху гладката повърхност. То и не беше далеч от мисълта, че може и да не хване, но при намазването се работеше лесно и видимо "лепеше".

Все някак се справих, но беше трудно, всъщност доста трудно.

След дълги размишления не изпълних само детайла холкер. Там през зимата вали здраво сняг и прецених, че не е подходящо да оставям нещо на пътя на снега.
Иначе с е бях подготвил, дори си купих един барбакан, който исках да вградя в холкера за отвеждане водата, но не намерих задоволителен отговор по темата сняг.

Това е.
Re: Промлем с теч
27-10-2010 - 21:39:38
avatar
*angel**bow**ok*clap:*ok*

Чест и почитание
Re: Промлем с теч
28-10-2010 - 12:22:49
Re: Промлем с теч
28-10-2010 - 18:10:48
avatar
*rose*

Чест и почитание
Re: Промлем с теч
28-10-2010 - 19:59:45
Станало е така най вероятно(сгъсване на материала и втвърдяването му), защото без да искаш по някакъв начин си го смесил или добавил някакво било то и минимални количество вода, било чрез валяка или четката или кой знае по какъв начинsmiling smiley Този род материали(това са течни полиуретани) са адски капризни при "сблъсък" с водата дори от влагата в околната среда, почти веднага кристализират, сгъсват и след минути втвърдяват, тоест стават негодни за използване.
Re: Промлем с теч
29-10-2010 - 08:01:38
avatar
Колега - Аквамат Пенетрейт е на основа цимент и добавки - не е полиуретан.....
Проблема се явява при недостатъчно дозиране на вода и Аквамат - особено ако не се спази технологично направата му.Тук проблема се явява от това ,че Торбата не е забъркана цялата ,а е разделена на части.От там идва и недостатъчна или прекалена употреба на вода в материала.Не ,че няма да сработи,но не се е спазило съотношението.....

Чест и почитание
Re: Промлем с теч
29-10-2010 - 10:38:16
Много се старах.
Първата доза опитах да направя с половин торба.
Отмерих педантично необходимите 3,2 литра вода.
Със всички достъпни средства разделих торбата на две равни части.
Не е невъзможно да съм сгрешил с няколко стотин грама (ама не повече от 200), все пак!
Разбърка се нормално, консистенцията в началото беше идеална за работа.
И все пак, обяснението на Гогол е най-смислено. Това иде да покаже, че съвременните материалли и технологии са наистина много чувствителни дори към дребните детайли.
Казано е 6,4 литра. Трябва да се възприема буквално.
Първоначално бях решил, че съм прекалил с времето на разбиване и оборотите на машината и химията в разтвора е реагирала по някакъв неподозиран от мен начин.

Нашият "Балкански маниер": "Сухо е, сипи още половин кофа вода ..... аууууу .... ама то отиде цялата кофа....... язък, оводихме разтвора!" - та, това хич не върви.
Или пък друга глупня. "Хайде да идем да обядваме, после ще пребъркаме разтвора с водица и ще доналеем."


Нека да предупредя отново. Пазете се сериозно от досег на материала с кожата.
Гогол беше казал изрично, че е опасен. Има сериозно предупреждение и на самата опаковка. Приех го напълно сериозно, работих с ръкавици, но текстилни и с гумирани пръсти.
Въпреки всичко се изгорих, вероятно от просмукване отстрани. В слаба форма, но е неприятно.
Добре, че и очилата за флекса бяха с мене.
Ползвайте, не е шега !
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход