Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Промлем с теч

Публикувано от nacheff 
Re: Промлем с теч
15-10-2010 - 15:14:05
Quote
Imotko
Смело е да го направиш с двете си ръце, аз не бих могъл. Що не вземеш от София още поне две ръце. Успех и късмет.

Абсолютно си прав за двете ръце допълнително. Мисля нещо, уж.
Още повече, че в строителството има доста специфични операции, пък и в отделни специални моменти двама човека биха свършили много повече работа заедно, отколкото един за двойно време. Да не говорим за ситуациите, в които въобще не може сам.

На този етап двете допълнителни ръчички са по-скоро в пожелателната област, но дано животът ме изненада.

Благодаря за доброто чувство !
Re: Промлем с теч
15-10-2010 - 15:17:21
Quote
bulhomes
Гоголе, дали втория пласт ще лепне плътно по ламарината като е къдрава? Наскоро лепих хидроизолация с посипка вместо билна лента на керемиди - почти невъзможно е да вземеш всички гънки идеално. Поне аз и моите "майстори" де, ама като гледам човека сам ще си го прави. Още повече че тук наклона му ще е към тази лента. Не е ли по-добре - нека пак да сложи два пласта - но под ламарините и да ги стисне към тях да речем с дъска или нещо подобно, хванато за ламарината както тя е хваната за мартаците?

Булхоумс, благодаря ! Думите ти ме присетиха за важен детайл по повод на лепенето. Ще мога да помисля и да се подготвя по-добре.

Лепенето, за което ти си споменал, как го правихте? С нагряване ли ?
Re: Промлем с теч
15-10-2010 - 16:34:08
Кое било това, дето ни идвало по-късно !?
Да, започнах отзад напред, но ... нищо не може да се направи вече. Бях забравил, че имам някакви снимки в телефона, макар и снимани примерно седмица по-рано, когато още нямаше проблеми.
Показват някои детайли, макар че точно проблемното място не е снимано.
Услужиха ми с блутуут и успях да ги сваля преди малко.

Ето малко илюстрация.
Поглед отдолу.


Поглед откъм улицата. Вижда се "гадната" ограда.
Re: Промлем с теч
15-10-2010 - 17:40:38
avatar
Монтажа става чрез газо-пламъчен способ!
Никакво студено лепене.
Чудесни снимки - и аз така си го представях/егати и въображението,а?/- действията са изцяло в правилна посока.....

И виж - постарайте се и не изчуквайте ламарината от към края - все пак трябва да изглежда и добре....!?*drunk*

Чест и почитание
Re: Промлем с теч
15-10-2010 - 18:46:37
газо-пламъчен способ - демек пърлачка за газ, бензинова горелка, има едни малки газови бутилчици - бащата се прави PVC тръбите с тях. Мислех да пробвам с пистолет за горещ въздух, но не го направих.
Re: Промлем с теч
15-10-2010 - 18:56:45
avatar
Е,не - това вече ме уби.....
Вземете се в ръце колеги....
Инвестирайте в качествен инструмент!

Чест и почитание
Re: Промлем с теч
15-10-2010 - 19:12:13
Гоголе, аз поне не съм колега. По занаят съм издател.
Re: Промлем с теч
15-10-2010 - 19:34:38
Чакай че ме заинтригува. Ти с какво ги лепиш?
Re: Промлем с теч
15-10-2010 - 20:58:17
avatar
Ако ти кажа ,че горелката ми само струва 340 Е едва ли ще те заинтересовам,но пък си е чиста истина.....
Но бих казал,че не тя,а задкормилното устройство също е важно.....:}
Сега наблягам на мазаните изолации....

Чест и почитание
Re: Промлем с теч
15-10-2010 - 21:36:10
Е мислиш ли, че Начев ще си купи горелка за 340Е че да си залепи "уламата". Ти си професионалист - с това си изкарваш хляба и за теб е направена тая.

P.S. Бах таз горелка *xxx**xxx**xxx*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход