Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пенобетон - направи си сам.

Публикувано от stivemaster 
Re: Пенобетон - направи си сам.
10-01-2011 - 13:57:54
Фло бях писал че полистиролбетон правя от 4 год.Зная да го правя доста грамотно.Лял съм го във всякъкви ситуации тухли замазки подове покриви и пр.Ако знаеш на един покрив какво шоу стана посред лято при силен вятър като се разлетя тоя ти ми полистирол зимна картинка а иначе тука си е в торби всичко приготвено пакетирано защо да летят топчетата сиреч кинтите.После Гечев не ме е оставял без работа вече близо година и половина.
Re: Пенобетон - направи си сам.
10-01-2011 - 14:16:13
Quote
dimitrovv
Фло бях писал че полистиролбетон правя от 4 год.Зная да го правя доста грамотно.Лял съм го във всякъкви ситуации тухли замазки подове покриви и пр.Ако знаеш на един покрив какво шоу стана посред лято при силен вятър като се разлетя тоя ти ми полистирол зимна картинка а иначе тука си е в торби всичко приготвено пакетирано защо да летят топчетата сиреч кинтите.После Гечев не ме е оставял без работа вече близо година и половина.

Е ,ти си знаеш,щом ти прехвърля и обекти си заслужава!Иначе 50- 60 лв икономия на кубик си е за замисляне! При мен смесителя е 250 л., а го пълня със 60л. и после през ръкав лопатките го избутват в машината за тухли и няма как да хвърчи нещо .Капацитета е 14 кубика на ден ,ако има място за подреждане!
Re: Пенобетон - направи си сам.
10-01-2011 - 14:52:06
Фло не само цимента и полистирола струват пари.Доста скъпа е химията торбите труда.Баба казваше че с пръдня боя не става.
Re: Пенобетон - направи си сам.
10-01-2011 - 15:04:40
Quote
dimitrovv
Фло не само цимента и полистирола струват пари.Доста скъпа е химията торбите труда.Баба казваше че с пръдня боя не става.

Нали Гечев ти казал ,че няма много химия тая работа? Каква химия чак пък слагат?Аз работя с калциев хлорид-евтин ,безопасен и ефективен.Ако ми трябва ускоряване алкализирам водата с алкален агент,ама рядко щото не ми се е налагало да бързам чак толкова!Туй то цялата химия!

Ей тука има малко латекс и сиромашки рецепти!

БАЗОВЫЕ БЕТОННЫЕ СМЕСИ ПОЛИСТИРОЛБЕТОНА на 1 м3
D 300 - состав бетона
Вода 95 кг
Портландцемент 160 кг
Песок кварцевый 75 кг
Полистирол вспененный гранулированный (ПВГ) 9 кг
Латекс 3,5 кг
Cуперпластификатор С-3

D 400 - состав бетона
Вода 115 кг
Портландцемент 190 кг
Песок кварцевый 110 кг
Полистирол вспененный гранулированный (ПВГ) 10 кг
Латекс 4 кг
Cуперпластификатор С-3

D 500- состав бетона
Вода 130 кг
Портландцемент 215 кг
Песок кварцевый 180 кг
Полистирол вспененный гранулированный (ПВГ) 11 кг
Латекс 5 кг
Cуперпластификатор С-3
Re: Пенобетон - направи си сам.
10-01-2011 - 15:41:50
Бе не са много сиромашки тези рецепти с тоз кварцов пясък по реална е тази на Стивмастер авно доста епоработил полистиролбетон.А колкото за Русия там има огромни залежи на кварцов пясък и струва 15рубли на тон.Те и затова правят сносен пенобетон.Колкото до химията съм привърженик на въздъховъвличещите вещества.
Re: Пенобетон - направи си сам.
10-01-2011 - 16:06:10
Чак такава подробност като чист кварцов пясък май не е нужна,защото в обикновения жълт речен пясък силициевия диоксид не е малко! Аз си мислех,че ще повдигнеш въпроса за латекса,като някаква химия ,пък ти отиде към пясъка! Той полистиролбетона може и без пясък да се прави!Ако имаш пред вид под въздуховъвличащи вещества такива ,които вработват въздух в сместта, то това са ПАВ с HLB= 16 до 20 или тъй-наречените пенители.Големите вносители и дистрибутори на ПАВ/повърхностно -активни вещества/ обикновено в каталозите си дават и тези стойности! Повечето обаче не знаят за какво стаа въпрос и не знаят какво е хидрофилно-липофилен баланс!
Re: Пенобетон - направи си сам.
10-01-2011 - 16:43:32
Пенителите които работят добре на студена вода са много скъпи.Няма да топлиш води по обектите.И са голяма рядкост.
Re: Пенобетон - направи си сам.
10-01-2011 - 17:51:12
Quote
dimitrovv
Пенителите които работят добре на студена вода са много скъпи.Няма да топлиш води по обектите.И са голяма рядкост.

Виж ,вземи мостра за проба ,ако успееш на един продукт на BASF ,казва се: Pluronic F 120 който е солюбилизатор,другото име на пенителите! После ще почерпиш!
Това е блоков полимер,кондензационен продукт от етиленов окис и пропиленов окис и би трябвало да не е скъп!
Re: Пенобетон - направи си сам.
10-01-2011 - 18:12:10
Благодаря и ще почерпя.
Re: Пенобетон - направи си сам.
10-01-2011 - 22:25:03
На много места гледам въздуховъвличането го препоръчват отделно да се прави с пеногенератор и пяната да се вкарва готова към сместта на полистиролбетона! Същевременно обаче изискванията са и да са малки балончетата на пяната пък обема голям ,което си е трудно. Това може да стане опитно с малки дози масло,примерно кофражно масло да се откапват при пенообразуването,малко обаче,защото маслото е пеногасител и ще се провалят усилията!Ако целта е само да се достигне стабилност против разслояване с тези добавки ,то пластификатора върши същата работа при мене.Аз ги друсам формите с 5 kN и пак няма разслояване!Обаче идеята с латекса ми допадна-ще увеличи водоустойчивостта!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход