Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пенобетон - направи си сам.

Публикувано от stivemaster 
Re: Пенобетон - направи си сам.
08-01-2011 - 16:55:48
Тава е някъде около 17кг на м3 което в 1м3 смес е 1м3 гранулат.
Re: Пенобетон - направи си сам.
08-01-2011 - 20:43:03
Quote
dimitrovv
Тава е някъде около 17кг на м3 което в 1м3 смес е 1м3 гранулат.
Може и да е 12 кг/м3!
Re: Пенобетон - направи си сам.
08-01-2011 - 23:07:59
Колега dimitrovv очевидно сте светнат което е странно .Приложението на леките бетони у нас е толкова слабо че ..... направо е странно когато срещнеш някой който се интересува.Тук съм свикнал само фло да има отношение и познания в областта така че ако имате някакъв опит моля споделете го с нас. Имам предвид примерно въпроса с добавките - ако сте използвали точно марка на препарата и резултати от употребата му .По въпроса със стиропора на гранули наблюденията ми сочат че еднократно разпенения стиропор с големина на гранулата 3-5 мм тежи от 15 до 12 кг/м3.Във Варна купувам от две фирми със сходни параметри има и трета но там цената е три пъти по висока.
Рецептата която съм дал е за Д300 тоест 300кг/м3.Суперпластификатора не е задължителен , но помага за самоуплътняване на полистиролбетона.
Иначе аз трета година се занимавам с почти никакъв успех .Успях да наложа на сградите които строя , замазките да ги направя от полистиролбетон , но това са 2500 м2 .Три обекта с пенобетон пак само замазки общо около 1500 м2 !!! Все едно продавам сладолед в Аляска.Който ги е видял всеки ги е харесал разказва на други извървяват се сума ти и народ и .... толкова.
Направих и разполагам с машина за пенобетон и по малка за полистиролбетон .Като добавки съм използвал само на Изомат и на Адинг .Забелязах че лигносулфонатен суперпластификатор допуска въздуховъвличане макар че го намалява докато поликарбоксилантен не позволява.
Ако някой има интерес можем да обсъдим и това - замислям направата на разпенител за стиропор с вграден парогенератор - нещо като ПН – 04 от тук [www.minizavod.net]
или пък каквото и да е на тема леки бетони
Re: Пенобетон - направи си сам.
08-01-2011 - 23:22:39
smiling smileystivemaster, в другата тема колегата Николов търси точно такава машинка-предвспенител!
Re: Пенобетон - направи си сам.
10-01-2011 - 11:12:06
Да колега Стивмастер от 4 години работя с полистиролбетон който е много шибан материал.От начало го бърках с една варомешалка и го леех с помпата на един приятел във форми от стр.шперплат.Но всичките тези дейности се оказаха много трудоемки.Затова в много мои постове казвам че за всяко нещо трябва първо да изградиш концепция.До София са двама производителя на полистиролбетон ТИВИТ и ИЗОБЕТОН.Познавам ги и с ТИВИТ работя.Вземам от тях суха смес и с моите работници в тази криза надграждаме и усвояваме тераси или по точно търсим реалните пари.С шефа на фирмата сме в добри отношения казва се Гечев и той ми е показвал целия цикъл на производство само не обича чужди хора да се навъртат до смесителното отделение.Като го подпитам за това онова и той ми казва че 80% от работата с полистиролбетона е физика а не химия.
Re: Пенобетон - направи си сам.
10-01-2011 - 11:40:32
dimitrovv ,на каква цена взимаш сухата смес за 1м3?
Re: Пенобетон - направи си сам.
10-01-2011 - 12:07:00
Правят ми 55ст отстъпка на чувал това излиза 10лв без ДДС по 16 чувала струва 160лв.Отделно ми дават машина за разбъркване без наем 30лв на ден.
Re: Пенобетон - направи си сам.
10-01-2011 - 12:18:42
Quote
dimitrovv
Правят ми 55ст отстъпка на чувал това излиза 10лв без ДДС по 16 чувала струва 160лв.Отделно ми дават машина за разбъркване без наем 30лв на ден.
Не ми стана ясно,160 лв за кубик ли е?
Re: Пенобетон - направи си сам.
10-01-2011 - 12:51:55
Да за кубик готов разтвор.
Re: Пенобетон - направи си сам.
10-01-2011 - 13:24:26
Quote
dimitrovv
Да за кубик готов разтвор.

Ами колега ,ако е прав стивимастера ,че има гранули по 4,50 лв.за килограм в 840 л. има средно 12 кг х 4,50 = 54 ,които влизат за кубик,сложи му и 55 лв цимента отива на 109лв.кубика стиропор бетон.Май е по-добре да си го смесваш сам! Иначе да не изплуват топчетата се слагат полипропиленови фибри!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход