Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пенобетон - направи си сам.

Публикувано от stivemaster 
Re: Пенобетон - направи си сам.
24-12-2010 - 10:11:10
avatar
На конкретния въпрос - ако няма да се ползва голям обем пенобетон - няма смисъл да се започва.

И да - има някакъв ефект от полагането на пенобетон на пода, но той е по-скоро олекотяващ конструкцията, отколкото топлоизолационен.

За 50-60 квадрата подова замазка с пенобетон е загуба на време дори да си го помислиш, а камо ли да го правиш или организираш.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Пенобетон - направи си сам.
05-01-2011 - 22:29:28
За много години на всички. Брей не съм си видял темата ..... Гледам че са се включили само хораа които имат опасения и никакво желание да опитат. 1.Пенобетон се ползва от десетилетия във всички европейски държави освен това и в целия свят разбира се..2 Пенобетона си има съвсем конкретно приложение и то не е топлоизолацията , той е газобетон (неавтоклавен газобетон) и би могъл да дублира приложението на итонга примерно . 3.Заради по различната си структора той е влагоустойчив и с това си качество превъзхожда итонга при който това е изключителна слабост.
Ако някой иска да си прави в домашни условия в клипа се вижда смесването в гравитачен смесител , освен това бих могъл да дам идея за елементарен пеногенератор.
За колегата със замазката - ако нямате желание да се пробвате и след като не искат да ви обслужат , не ви остава нищо друго освен да пробвате да си направите пеполистиролбетон .- за 1 куб м. - 900 л. гранули полистирол, 250 кг. цимент 42.5R , порообразувател и суперпластификатор по рецепта на производителя. Химикалите се разтварят във направната вода 125л.
Re: Пенобетон - направи си сам.
06-01-2011 - 20:21:46
avatar
Quote
stivemaster
1 куб м. - 900 л. гранули полистирол, 250 кг. цимент 42.5R , порообразувател и суперпластификатор по рецепта на производителя. Химикалите се разтварят във направната вода 125л.

stevemaster

струва ми се че събрани тези правят над кубик, ако 900 л полистирол = 0,9 м3
250 кг цимент са най-малко 160 л като сух обем ,а има и 125 л вода

Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота

Re: Пенобетон - направи си сам.
06-01-2011 - 22:01:48
Е да то има един такъв пример - според теб колко правят - 1м3 трошен камък - фракция 22/45 +1м3 трошен камък - фракция 4/12 + 1м3 каменно брашно + 250л вода ... ами колкото и да е чудно не правят 3.25 м3 щото това не са течности . Представи си стиропора на гранули с ф 5 мм. цимента и водата заемат въздуха между тях при смесване.
Re: Пенобетон - направи си сам.
07-01-2011 - 10:38:10
Я малко ме отворете по рецептата.Защо като се сложи суперпластификатор и поризатор сместа спада по обем? Едното не изключвали другото?
Re: Пенобетон - направи си сам.
07-01-2011 - 21:39:35
Прав си колега .Повечето суперпластификатори не допускат или намаляват въздуховъвличането до минимум , но не всички.Вида му трябва да бъде подбран в зависимост от вида на въздуховъвличащата добавка и да се има предвид че все пак ролята му е само на втечнител и ако не е възможно да се сработят двете е добре да бъде спестен.
Re: Пенобетон - направи си сам.
07-01-2011 - 22:27:39
avatar
Quote
stivemaster
ами колкото и да е чудно не правят 3.25 м3 щото това не са течности....

затова си прав, - ясно е че като се смесят 1м3 абълки с 1 м3 дини и 1м3 тиквено семе не стават 3 м3, но пък аз имам 10м3 гранули и затова смятам че ще е над кубик - не много, но все пак да не забравяме пенообразувателите, които вкарват още кубатура *drunk*

Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота

Re: Пенобетон - направи си сам.
07-01-2011 - 22:32:03
Дали може да се съберат 900 л. гранулиран полистирен в 1 м3 бетон не зная,защото не съм пробвал.Може и да може,но съвсем сигурно е,че се събират 840 литра гранули,250 кг цимент и 125 литра вода плюс 2-3 кила пластификатор в 1 м3 полистиренбетон! Колкото до влагането на порьозатор/въздуховъвличаща /добавка в този лек бетон за себе си се водя по поговорката:" Прекаления светец и богу не е драг" и не я ползвам ,защото въздуха в стиропора е достатъчно много. Напротив ,аз винаги добавям пясък за по-висока якост най-малкото,колкото е цимента 1:1!*drink1*
Re: Пенобетон - направи си сам.
08-01-2011 - 12:55:52
Всичко зависи от едрината на гранулата.И зависи от това което искаме да постигнем като тегло на обем.
Re: Пенобетон - направи си сам.
08-01-2011 - 13:02:29
Quote
dimitrovv
Всичко зависи от едрината на гранулата.И зависи от това което искаме да постигнем като тегло на обем.
Това което е на пазара е 4-5 мм. и е оптимално!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход