Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ДЪМПИНГ

Публикувано от rockwall 
Re: ДЪМПИНГ
07-06-2010 - 02:03:40
Иво въпрос на вкус така че мнението ми е субективно. С тези тухли не мисля че някой може да търси антични асоциации. По скоро целта е да създадат усещане на стара фабрика (това им е и оригиналното название), но създават и топлота. Тухлата е керамика и това я отличава от изкуствения камък. Няма изкуствени тухли, нали. Кой каквото ще да си говори, но от естественният материал по-добро няма, по-скоро цената и целта опредлят тяхния избор.
Можеш ли каза каква е цената на гранитния плот от снимката?

Поздрав*drink1*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: ДЪМПИНГ
07-06-2010 - 07:44:04
avatar
stivemaster : мислех че ще разбереш от раз но .....

съвсем правилно те разбрах още първия път и точно така и отговорих - не пазя за себе си инфо, което е полезно за клиентите, даже понякога им давам "повече, отколкото е нужно" (по техни думи).
ДРУГАТА информация предпочитам да си я пазя, защото това е опит и инвестиция във време и труд.
Все пак не правим ПОРШЕ.

ДЖАКПОТ 5 000 000 - да живее ТОТО-то и мошениците, които могат да вадят 2 пъти подред едни и същи числа...


Geto Тухлата е керамика и това я отличава от изкуствения камък. Няма изкуствени тухли, нали. Кой каквото ще да си говори, но от естественният материал по-добро няма, по-скоро цената и целта опредлят тяхния избор.
Не знам какво наричаш изкуствени тухли - нашите ги наричам декоративни и в тях няма изкуствени материали. Друго нещо, което може би щети е интересно е, че съм правил КЕРАМИЧЕН изкуствен камък, изпечен в пещ и т.н. за една клиентка, която искаше да има такъв в банята си.
Както често казвам - всичко може да се направи, стига да има кой да го плати.

Ivo, ето друг вариант на тухлите от комина - нали поиска
снимки

[/size]

Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота





Редактиран 6 път(и).Последна редакция на 2010-06-07 13:06 от rockwall.
Re: ДЪМПИНГ
07-06-2010 - 13:55:45
Рок прав си, извинявай.

Успех

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: ДЪМПИНГ
07-06-2010 - 15:21:32
avatar
Rokwall,
Не се заяждам с тебе щото не си ми казал от какво правиш формите.Силикона и полиуретана не си ги
измислил ти ,нито пък аз.



На тоя етап са ми много 1000лв. плиуретан за 1м2.Затова моите форми ги предлагам по 150лв.м2.Има
разлика в текстурата но като се пръсне със спрей не личи.

Колко плочки са на снимката?



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2010-06-07 15:26 от complast.
Re: ДЪМПИНГ
07-06-2010 - 18:45:53
avatar
complast Не се заяждам с тебе щото не си ми казал ...
'ми ЩО тогава ??? smoking smiley



относно материалите - МНОГО се радвам ,че най-после си разбрал цената им, защото точно ти по-горе говореше,
че трябва цените да са още по-ниски, че не било дъмпинг и т.н.

Ха сега си вземи 50 м2 калъпи и си работи!
moody smiley , пръскай, драскай и шкуркай ... това за спрея изобщо не мога да го коментирам *tired*

Колкото до формите - съветът ми е да се насочиш към нещо бутиково, което няма по-евтин аналог и се прави само със стъклопласт (брони за коли, спойлери, лодки) - там стъклопластите са незаменими все още. Дано си ме разбрал

Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота





Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2010-06-07 21:16 от rockwall.
Re: ДЪМПИНГ
07-06-2010 - 20:22:37
Quote
Geto
Иво въпрос на вкус така че мнението ми е субективно. С тези тухли не мисля че някой може да търси антични асоциации. Кой каквото ще да си говори, но от естественният материал по-добро няма, по-скоро цената и целта опредлят тяхния избор.
Можеш ли каза каква е цената на гранитния плот от снимката?

Поздрав*drink1*

Гето, нито споря нито те убеждавам как да си направиш дома си, просто имах снимман апартамент с интериорни решения - мазилка травертино, декоративни тухлички и кухненски плот гранит - можеш да погледнеш, да прецениш дали ти допада или не. Сравних тухлите на Рок с тези от Мартинели и на Рок изглеждат много добри. Т.Е. ако си се спрял на тухлички - вместо от мартинели, купи си ги от Рокуол резултата ще е същия, ноооо предполагам поне 3 пъти по евтин.
Като нарежеш единички и ги налепиш ще ти прилича на неизмазана тухлена стена, нищо декоративно. Антик се казва когато текстурата на тухлата не е гладка като на новата тухла ами е ерозирала от времето, позакръглени ръбове, поначукана...

Гранитния плот не зная колко струва, но мога да ти кажа как са цените за обработка на гранит (мрамор и варовик са по евтини):
рязане машинно 2 евро/метър
рязане ръчно 4.5 евро/метър
R-ове (закръгления на ръбовете) и профили - 12-15 евро/метър
фаска 7 евро/метър
самия материал: хммм различно е - от 20 евро за китайски до 130 евра за черните гранити 2 см дебелина, обикновенно се залагат 10% фири така че умножавай винаги по 1.1
Има каменари във форума, може да кажат по актуални цени.
Re: ДЪМПИНГ
07-06-2010 - 20:54:28
avatar

Geto, тъй и не разбрах за какво съм прав!?! Не спорех с теб - просто казах че има и керамична опция, но цената също си я бива


Ivo, стига си агитирал, че ще излезе, че си ми агент - пък нямам марж за комисион на агент *smiley_ahh*


А тухлите в тази кухня не са отливани, а по-вероятно са гранитогрес.
Гледам ъгловите - заоблени са доста, изглеждат и доста тънки.
И последно - мисля, че Мартинели продават само керамика (т.е фаянс, теракота, гранитогрес) - така пише и на сайта им ... освен ако скоро не са разширили асортимента


Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота





Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-06-07 21:18 от rockwall.
Re: ДЪМПИНГ
07-06-2010 - 21:08:24
Дори и така да е, няма нищо лошо. winking smiley
Горе понаписах колко излиза естествения камък. Ами то е очеВАДНО защо има и имитации. Щом има търсене ще има и предлагане. Гледах в нета, че и на плотовете му намират цаката. Вместо гранитен плот - заливат с едни смоли...едни мацаници и ... накрая го докараха даже и на вид като гранитен кухненски плот.
Re: ДЪМПИНГ
07-06-2010 - 21:13:37
Виж, тухлички са, тези заоблените са ъглови елементи. Нали съм ги виждал с очите си, даже ги коментирахме - ъгловите са били адски скъпи. От какво са направени от гипс или керамика нямам представа. Просто тези които са ги слагали са прекалили с фугирането, много са препълнили фугата - това е мое мнение де. Затова изглеждат като тапет.
Re: ДЪМПИНГ
07-06-2010 - 21:23:19
avatar
точно заоблените гледах и затова казвам, че не може да са ляти, а са като теракот.

монтажът на мен ми харесва и така *bow* - просто тухлите не са много релефни и се е получило равно, но пък това не е лошо за кухня и ще се поддържа по-лесно.

В мола в Пловдив има едни страхотни тухли на един от магазините, но не знам откъде са ги взели. Ясно е, че цената им ще яка и то много, но продуктът е сред най-доброто, което съм виждал (не само на снимки, а и на живо).

Ако някой ден се престраша, ще отида с фотоапарат да ги снимам и ще ви ги покажа. Всъщност може и в другите молове да ги има де.. Някой ако знае за какво говоря, да каже малко инфо


Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-06-07 21:25 от rockwall.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход