Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ДЪМПИНГ

Публикувано от rockwall 
Re: ДЪМПИНГ
06-06-2010 - 12:32:16
Доколкото разбирам, Рокуол се опитва да ни каже, че ако на някой му се прииска да си направи малко красота в дома (радост за душата) би могъл да му звънне един телефон и да си поръча 10-20 квадрата и даже ще му излезне по-евтино от FOB цените на китайските аналози.
Какво общо има в цялата работа световната икономика, китайската икономика, как се прави търговия на едро, логистика и куп други неща?
Ами хора, ако искате да обясните, че интериора и изгледа на дома ви не е фактор на който обръщате внимание, според мен по-добре сменете форума! winking smiley *beer*
Re: ДЪМПИНГ
06-06-2010 - 14:48:50
avatar
Ivo, всъщност не очаквам да потекат заявки през форума.
Във форуми съм от 5 години и подобни заявки не са повече от 1-2%.
Ценното тук е контакт с хора, които изказват мнения и имат опит и познания в различни сфери.

За заявките повече разчитам на търсачките и челни позиции там, защото потенциалните клиенти, търсещи продукти, влизат с конкретното си търсене, а не тръгват да четат истории, спорове и главоблъсканици..


Самият аз в момента търся обзавеждане за юношеска стая и мека мебел, но дори не ми е хрумнало да потърся тема за мебели в някой форум, а направо пуснах ключови думи и разглеждах линкове. Е, след като го написах, веднага почнах да търся и във форумите де *huh* -- сакън да не се мина нещо *rose*

Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота





Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-06-06 14:54 от rockwall.
Re: ДЪМПИНГ
06-06-2010 - 16:48:01
[prikachi.com]
[prikachi.com]
[prikachi.com]

Понеже обещах на Rockwall да покажа нещо негово,ето снимки.Това ми струваше 130лв с дървенията.Ще става акцент с цветарник.
Re: ДЪМПИНГ
06-06-2010 - 18:05:21
avatar
С всичко друго съм съгласен,ама на тоя часовник хич не му е там мястото.....
Нали?
Иначе стои добре композита камък - дървения....
И съвет.....покрий главите на винтовете с някакъв кит......

Чест и почитание
Re: ДЪМПИНГ
06-06-2010 - 19:19:47
Quote
gogol
Уви няма да се родят скоро такива Българи....
Сега на ред е измекярщината,пълната помия и незачитане на нищо....
Язък,възпитавам детето си на друго,но в цялата схема и то ще стане като стадото- иначе ще го смелят и сдъвчат ..........
Сега е добре да си невъзпитан,да може да крадеш,да си мошеник и т.н.
Ако си различен,просто не се вписваш в схемата- погледнете кой в последно време от обикновените хора е станал някакъв?!?
Ако нямаш вуйчо владика,то поне татко ти трябва да е архиепископ......
*write**black eye*

Гогол, с цялото си уважение към теб ще кажа че НИКАК не си прав в гореказаното*angel*

Относно фотото на каменната облицовка с часовника имам известни резерви, но това е може би защото невиждаме цялата картина. Прилича ми на врата към отвъдното. Вероятно собственика е вложил някакъв духовен елемент в тази иначе добра работа. Навярно същото е и с часовника, за да не забравяме че на всинца ни времето е преброено и най-вече на гостите*yes*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: ДЪМПИНГ
06-06-2010 - 19:33:24
avatar
Убий ме, ако знам кога и кой е взимал тези.
Снимките са малко замъглени, но се вижда достатъчно и се е получило интересно.

Ако това са винтове и не са оставени нарочно, а искаш да ги маскираш, виж какво направих с моите дървении,
след като ги нахващах с винтове в бетонен скос.

Безцеремонно изрязох с шлайф главите на винтовете, пробих плитки дупки в дървото и в тях сложих 1-2см коларски
болтове, които купих от магазин за крепежни елементи.

При потъмняването на гредите, болтовете също бяха потъмнени. Много от болтовете са точно до отрязаните
винтове и ги крият прилично, а тези, които се виждат (вкл и пироните) ги броим за артистичен нюанс *drunk*





Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота





Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2010-06-06 19:44 от rockwall.
Re: ДЪМПИНГ
06-06-2010 - 19:50:26
Разкажи ми за тухлите Рок

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: ДЪМПИНГ
06-06-2010 - 20:02:23
Педстои ми ремонт на останалата част от къщата,също реставриране на стара къща в Еленския балкан и довършва-
не на още една къща.Тъй че работа ще имаш.Само че ще е догодина,ако е рекъл господ,щото тая година кризата ни
разказа играта...
Re: ДЪМПИНГ
06-06-2010 - 20:30:44
avatar
Eее, niknik, ще ми прецакаш 1-2% товата статистика :g:

Geto , не знам какво те интересува, но по-добре пиши на лични, да не пълним тук.


Интересно инфо във връзка със снимките е, че точно този комин е повод, сега да правя това, което правя.

Това беше и първия ми досег с китайските цени *stop* - да не излизаме от дъмпинг-темата.

По онова време единствените тухли, които ми харесаха ( и които бяха точно по темата - Мade in China)
струваха към 40 $ на м2 в магазин в София ... Говоря за 2003 та.


Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота





Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2010-06-06 20:38 от rockwall.
Re: ДЪМПИНГ
06-06-2010 - 20:41:08
ЕЙ, браво, тухличките добре си ги барнал, като истински са! Много добре, поне това което се вижда на фотката. Качи някоя по-голяма снимка ако може.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход