Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ДЪМПИНГ

Публикувано от rockwall 
Re: ДЪМПИНГ
06-06-2010 - 20:55:01
Снимах един апартамент, тухличките да купувани от Мартинели (не зная каква им е цената там), има и ъглови - пускам го като идейка какво може да се прави с подобни материали. Твойте никак не са лоши. Ефекта ще е същия, но .... на дъмпингова цена :]





Re: ДЪМПИНГ
06-06-2010 - 20:57:37
avatar
Quote
Ivo.NovDom
ЕЙ, браво, тухличките добре си ги барнал, като истински са! Много добре, поне това което се вижда на фотката. Качи някоя по-голяма снимка ако може.

Няма да слагам снимки тук, но ако кажа, че под постовете ми има линк към големите снимки-и-и-и .... и стой та гледай, как веднага ще стане караницата
*xxx* и ще се обади човекът с пигментите..

Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота





Редактиран 6 път(и).Последна редакция на 2010-06-07 07:50 от rockwall.
Re: ДЪМПИНГ
06-06-2010 - 21:03:57
Тва с пигментите съм го пропуснал, не следя внимателно всички писаници - сори. Щом не става НП.
Re: ДЪМПИНГ
06-06-2010 - 21:15:04
avatar
Ivo,

Това на снимката не ми прилича много на декор.тухли - сигурен ли си, че не са някакви пана ?? Много различни размери виждам и дебелината също нещо ?!?! ... Имаш ли снимка на същите немонтирани

Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-06-07 07:50 от rockwall.
Re: ДЪМПИНГ
06-06-2010 - 22:25:43
avatar
Re: ДЪМПИНГ
06-06-2010 - 22:34:23
Не са тапети или пана - тухлички са. Сега и аз се загледах - това са 3 размера - отговарят на дългата, късата страна и още една наполовина на късата (предполагам за крайна тухличка в зидарията) Собствениците са ми познати, ще ги питам дали имат останала някоя бройка. Мога да ти пратя снимките в оригинал - там си личи че са облицовъчни тухли. *pardon*



Имам го заснето и на 360 панорама, ако за 1-ви път попадате на сайта ми ще ви поиска да инсталнете плъг-ин deval, за да може да завърти панорамката. За разглеждане на детайли има лупа, за да разглеждате "под лупа" натискате едновременно ляв и десен бутон на мишката, пак натискате двата за да скриете лупата:
ЦЪК



Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2010-06-06 23:10 от Ivo.NovDom.
Re: ДЪМПИНГ
06-06-2010 - 23:14:45
Здравейте.Колега rockwall мислех че ще разбереш от раз но .....Мисълта ми беше ,не да издадеш ноу-хауто си ,а да даваш инфо с какво да се съобразяват хората и клиенти и искат не искат и конкуренти.Какво представляват продуктите ти какви проблеми са решени при тях за разлика от други ,абе не рзбираш ли какво ти казвам .Извървял си път ,не си почнал вчера ,от Китай се внасят предимно нискокачествени продукти заради далаверата. Това че разни хора без да знаят твоите секрети започнат да произвеждат "запалени от тебе" незначи че ще правят по качествен продукти ще те конкурират.Това обаче ще отстрани чападжиите и партизаните ,които не са от полза нито за теб нито за клиентите.
Примерно аз веднага мога да ти обясня как да разбереш защо да не купуваш промоционалната теракота от Практикер на 8лв/м2 ,и какво я отличава от "керамика за басейн" ,но повечето хора не знаят какво означава мразоустойчив и още по малко защо е важно да са със по малко от 0.05% водонепогъщаемост.
А относно Порше или формула 1 ако искаш мога да ти дам детайлно описание на двигател и на двата класа автомобили - това не значи че можеш да произведеш такъв.Въпроса е че ако не знаеш какво представлява Порше може да го сбъркаш с Пежо бе колега.
Re: ДЪМПИНГ
06-06-2010 - 23:37:15
Quote
Ivo.NovDom
Не са тапети или пана - тухлички са. Сега и аз се загледах - това са 3 размера - отговарят на дългата, късата страна и още една наполовина на късата (предполагам за крайна тухличка в зидарията) Собствениците са ми познати, ще ги питам дали имат останала някоя бройка. Мога да ти пратя снимките в оригинал - там си личи че са облицовъчни тухли. *pardon*



Имам го заснето и на 360 панорама, ако за 1-ви път попадате на сайта ми ще ви поиска да инсталнете плъг-ин deval, за да може да завърти панорамката. За разглеждане на детайли има лупа, за да разглеждате "под лупа" натискате едновременно ляв и десен бутон на мишката, пак натискате двата за да скриете лупата:
ЦЪК

Мислех че е тапет, ти предварително изясни нещата. Но тапет или не тези "тухли" стоят мн. фалшиво, при Рок са мн. добре.

Не знам за Мартинели, но ги гледах в Бриколаж тези имитации и се чудя как може един такъв фабричен продукт да бъде толко скъп? Тук разбира се също ги има и понеже мисля да направя една от стените в детската стая с тях отидох при един познат търговец със същия въпрос. Той ме дръпна в един огромен двор с цех и склад на открито зад магазина. Та показа ми че всъщност най-добрите тухлички за облицовка се правят от тухли единички които се режат на две. Резултата е не само че излизат по-еФтино, но и стоят естественно.
Това е връзка към въпросния магазин: [www.betzcutstone.com]

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: ДЪМПИНГ
07-06-2010 - 00:04:28
Гето, точно тези хора имат един отнай-модерно оборудваните цехове за обработка на гранит и камъни на черноморието, плота ако забеляза е гранит, не им пречи да си облепят всичко с гранит за да им излезне по-евтино (вносители са). Може би им е омръзнала гледката на естествените камънаци - разни хора различен вкус. smiling smiley Като го направиш с рязаните тухли пусни снимки - антик ефекта как ще го докараш?
Ако си успял да отвориш панорамката - около тухлите е правено със мазилка Травертино, за която говорехме в друга тема ако се сещаш. И тя имитира естествения травертин, но си личи че е имитация, това не му пречи да се слага по стените и мисля никак не е зле. *beer*



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-06-07 00:11 от Ivo.NovDom.
Re: ДЪМПИНГ
07-06-2010 - 00:07:02
avatar
ако искаш керамична тънка тухла - във варна човек ги прави - тухличките на Бен мисля че се казваха. Конкуренция сме, но е свестен човек

това с рязането на единички съм го чувал от много хора,които както се сещаш са дошли при мен заради провал в този план.

Ако става дума за 5-6 тухли -ОК, но ако трябва да правиш 10м2 (т.е. около 700 тухли) става страшно. Kлиент, който взе т мен камък, реши да прави с такива тухли малка част (около 67 м2). Докато монтирахме камъка, отвън режеха тухли... нямам думи ..какво беше и колко щастливи бяха майсторите. Колкото са по-стари (т.е. с по-интересен релеф) тухлите, толкова повече фира дават....


Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-06-07 07:53 от rockwall.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход