Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Външна Топлоизолация

Публикувано от hlaps 
Re: Външна Топлоизолация
01-09-2006 - 22:43:16
Ами всъщност са мои... Как мислиш да се компенсираш???
Re: Външна Топлоизолация
02-09-2006 - 17:47:01
Ако по случайност успееш да ми докажеш че са твои, което ме съмнява, ще те черпя една бира! smiling smiley
Re: Външна Топлоизолация
03-09-2006 - 02:59:06

Пич, много си нахален. Вземи я изпий тая бира и си помисли върху това.



Поздрави и успехи
Re: Външна Топлоизолация
03-09-2006 - 07:47:44
Верно нахален! Сега ще каже фотоментаж. Аз да бях, казвам нямавечеизвинете и после пак лепвам каквото ми трябва. Няма значение чие е. Ама отношението...
Re: Външна Топлоизолация
16-08-2007 - 16:19:02
Здравей те
Ако искате да нямате проблеми със Топлоизолацияцията си и да е на нормални цени
ИЗОГАЛ ЕООД 0897242010 smiling smiley
Re: Външна Топлоизолация
16-08-2007 - 23:03:59
Явно тук има много специалисти и бих искал да задам няколко въпроса:
1. Защо продукт като този на BASF, т.е. Неопор в Германия от 2003 г. е отречен?
2. Какви са предимствата на продуктите на Теразид и защо те се препоръчват?
3. Като говорим за "дишане" какви са коефициентите на дифузионно съпротивление на продуктите от системата на Теразид, като почнем от лепило, епс, шпакловка, грунд и мазилка?
4. Знаете ли кое е свойството, което определя трайноста на една мазилка и с кой коефициент се измерва?
5. Аз лично не разбрах как точно се армира - поставяте мрежата върху епс-а и след това шпакловате или ...
6. Някакви гаранции дават ли се и какви са те? При 35 лв./м2 срока на изплащане на подобна инвестиция е около 5 г. Ако се налага да правя ремонти или подмяна след такъв срок какво печеля всъщност?
Има още много... но това като начало!
teo
Re: Външна Топлоизолация
17-08-2007 - 11:49:46
Темата явно е доста интересна, а за повечето потребители (включително и аз) най-важното от системата топлоизолация е крайния резултат: добро изпълнение, добър външен вид, дълготрайност, комфорт (зиме и лете) и пр.
Аз се доверих на строителя и ми предстои топлоизолация с продуктите на СТРОМ 21 и топлоизолационни плоскости Аустротерм - 5 см (но иситнските, а не тяхното копие). Докараха изолацията, лепилото, шпакловката, мрежата и другите материали, като последно се двоумях за цвета ма финишната мазилка, която пак е на СТРОМ 21. Последната не е силиконова, а цимент-полимерна, цената е прилична и което за мен е най-важното имам гаранции за изпълнението на цялата система.
Има ли някой впечатления от продуктие на СТРОМ 21 ?

И последно мисля да направя цокъл от камък около цялата къща, като се положи плоскост от фибран и се захване метална мрежа. (5-60 см.височина). Следва ли да се хидроизолира под фибрана и най-вече как се изпълнява в основата, т.е където се събира стената и хоризонатално положения бетон (около 1.5 м. широчина) около къщата ?
Re: Външна Топлоизолация
17-08-2007 - 12:04:08
Не е ли късно да питаш за качеството на продуктите, след като вече са ти ги докарали? Строителите пробутват това от което имат най-голяма далавера, а не това което ще ти свърши най-добре работата. Държиш на добър ваншен вид, дълготрайност и т.н. а в същото време слагаш мазилка "цимент-полимерна" и се чудиш за цвят eye popping smiley . Имаш гаранции за изпълнението, а гаранции за трайност? Под каква форма са гаранциите и как се правят рекламации???
А, хидроизолация под "хоризонтално положения бетон" имаш ли? Май е малко късно да питаш и за хидрото.
teo
Re: Външна Топлоизолация
17-08-2007 - 13:13:32
asdf123
Доверил съм се защото видях няколко изпълнение обекта точно с такава система, а и досега не съм имал оплаквания от качеството на извършените СМР от изпълнителя. В каталога на СТРОМ има 36 цвята за тази мазилка, така че не разбирам иронията.....
Самата система СТРОМ 21 (Баумастер) предполага, а и строителя е заложил изпълнението със специализираните и материали - специално лепило за плоскостите, отделно специална шпакловка, крепежните елементи, мрежа, ъгли и водогонещи ръбове и пр. Спецификацията на самата мазилка е за финишно изпълнение върху такава изолационна система.
Обърнах се просто за мнения, а не за иронично отношение.......
Колкото до хоризонтално подложения бетон - имам изолация, имам и дренажна система, поради факта, че къщата е разположена в голям скат и се наложи и изпълнението и няколко подпорни стени, вкл. и дренажи.
Re: Външна Топлоизолация
17-08-2007 - 13:14:55
Тео, не съм ги чувал тия Стром, но май веднъж си говорихме с тебе - не им се връзвай, в БГ няма качество, няма гаранции, купувай, слагай , кръсти се да го завършат, дай им парите като прихванеш поразиите които със сигурност ще свършат и здраво залоствай вратите. Освен, ако не са ти супер доверени хора, но едва ли в твоя случай...
Единствено се чудя защо слагаш само 5 см, така и така ще плащаш за поставяне, сложи по-дебело, не стои грозно. Аз сложих 7 стереопор и 5 фибран (топлинно си съответстват) на бетона. Ако не ти стои грозно, слагай 8-10 дори, изплаща се, а и разликата в цената на материала е пренебрежимо малка. Като ти искат повече пари, за да поставят по-дебело, им кажи да си помислят пак, ще клекнат, вече не е май а август, който е затрупан си работи и няма време до ноември, който има мегдан да дойде или е на зор или е непознат в бизнеса и няма големи обекти, или си се записал от преди 3 месеца. Ако е твоят строител, толкова по-добре, с него ще се разбереш.

Изолация на цокъла задължително. Не че няма да я пробият после с дюбелите на мрежата... Най-добре е да шпакловат и ХПС-а дето ще лепиш камъка отгоре, но ти си прецени. Мен ми се струваше излишно, но няколко души вече потвърдиха, че е по-добре, отколкото на голия фибран да слагат мрежата, а и допълнително по-яко захваща лепилото и непрекъснатост и водоплътност на повърхността отдолу се постигало...Друг е въпросът дали изобщо има смисъл от металната мрежа на 60 см - две плочи височина, но определено е далеч по-здраво и си струва да се застрахова човек.... Там мрежата да е поцинкована е за препоръчване и да се лепи не с мляко отзад, че ако е варовик всяка пролет ще бършеш соли....

Сметни си дебелината на изолацията и дебелината на камъка за облицовка на цокъла - идеалното би било по хоризонтала фасадата да идва малко над цокъла, в краен случай наравно - говорим с положените крайни покрития. В противен случай се налага своеобразна шапка над цокъла за да не прониква вода о да отлепи камъка и влизаш в приключения. Вече трети каменар ми го казва независимо, та явно е така, отначало мислих, че ме работят... А при мен не съм го предвидил и архитекта не го е предвидил...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход