Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Външна Топлоизолация

Публикувано от hlaps 
teo
Re: Външна Топлоизолация
17-08-2007 - 13:44:03
Здравей Стефане !

Честно казано досега не съм имал проблем със строителя. Ако знаеш каква само работа отхвърлиха по вертикалната. Знам, че е по-добре с по-дебела топлоизолация, даже и цената за труд щеше да си остане същата но мой близък инженер ме убеди да не слагам по-дебела от 5 см, освен ако не е 10 и отгоре. Като допълня, че и бая отънях с терена........то са едни подпорни стени, едни чудесии...

Абе в крайна сметка къщите на нашите баби и дядовци и без изолации и без последен писък на материали са ги надживяли. Ела да видиш в моя офис какво чудо е без климатик. Ужким модерна сграда изпълнена с нови технологии. Грънци. Като се скапа чилъра едвам устискахме през жегите. Хората ми припадаха. Аз добре, че имам една клима зад гърба си защото на последния етаж всичко е стъкло и обшивка еталбонд. Каква изолация, боже.......ако няма клима може вътре да се свариш - качва над 50 градуса. А ужким модерните алуминиеви дограми - термомоста по-скоро е катализатор на топлина. Отвътре може спокойно да опържиш яйце. И се сещам за сградата на твоя офис..май изолация няма, ама стените са по 1 метър дебели и лятото прохладно и зимата топло................

Прав си. В БГ всичко е възможно, така че се надявам поне от всичките злини да съм уцелил с по-малките.


Поздрави !
Re: Външна Топлоизолация
17-08-2007 - 13:49:16
Тео, извинямай за иронията, не беше към теб, а към Стром 21, защото и аз съм виждал техни обекти и са пълна трагедия!!! Не исках да ти го кажа, но ти ме принуди. Относно цвета - какъвто и да си избереш до година-две няма да е същия. Това ти го казвам със сигурност и съм готов да се обзаложа, особенно на тая майтап мазилка. Всеки си предлага продуктите с различни трикове, а тук се използва термина "специален". Стефан е напълно прав - в БГ се произвежда като се гони цена, никога качество, а от там и балъци. Лошото е, че и техн.характеристики са им нагодени. Има една приказка "твърде евтино за да е добро", а в строителните материали май само евтинийки... Послушай Стефан за цокъла. Много е важна връзката и как ще се изпълни и да не слагат дюбели. И за дебелината на епс-а е прав.
Извинявай още веднъж, иронията не бе към теб.
Re: Външна Топлоизолация
17-08-2007 - 13:51:50
Това за отричането на Неопора в Германия може ли да ми го разясниш по-подробно.
teo
Re: Външна Топлоизолация
17-08-2007 - 14:02:23
asdf123

Ok. Разбирам.

Поздрави !
Re: Външна Топлоизолация
17-08-2007 - 14:38:56
R.Velchev Написал:
-------------------------------------------------------
> Това за отричането на Неопора в Германия може ли
> да ми го разясниш по-подробно.


Цвят на продукта - тъмно сив. ЕПС-а при 60 градуса започва промяна на размерите, при 70 се топи. Тъмните цветове абсорбират топлина при пряко слънчево греене и при този цвят тези 60 градуса се достигат лесно. Вземете една плоча Неопор и я сложете на слънце... После, как мислите, че се шпаклова и се работи на фасада до такава печка. 2003 година, доста фасади с подобен продукт в Германия буквално са се стопили именно поради тези причини. Погледнете препоръките на всички сериозни производители на крайни продукти - бои и мазилки за минималния коефициент на светлоотражение на избрания цвят когато е финиш на топлоизолация. Той трябва да е по-голям от 25, именно поради топлината, която се абсорбира от тъмните цветове. Неопора е с коефициент около 15 ако не ме лъже паметта. Иначе качествата на Неопора са безспорни, но защо се мълчи за всичко това от тези които го предлагат.
Re: Външна Топлоизолация
17-08-2007 - 14:43:02
Питах, защото моята къща е с Неопор на Аустротерм (докаран е от там, не е правен тук), 6 см, отгоре е с мазилка Теразид, но светъл цвят на мазилката, а точно такъв ефект за който казваш не съм забелязал, но изолацията не се държи открита все пак. Имам едно парче Неопор от 2005г лятото е отвън на атмосферните условия, не е мръднало досега.
Re: Външна Топлоизолация
17-08-2007 - 14:50:40
Велчев, Нали не мислиш, че си съчинявам. И аз имам една плоча в мазето и тя не е "мръднала"... все още си е там.
Re: Външна Топлоизолация
17-08-2007 - 14:54:19
Aко ти дават писмена гаранция - добре. Но какво от това, кажи ми къде у нас сега ще се оплачеш от недобросъвестно изпълнение? Вкомисията за защита на потребителя? Или на арменския поп? Нали трябва да докажеш с фактура, която ако сега поискаш ще те праснат с ДДС, ако изобщо са фирма? Нали трябва договор да покажеш, който и да го има там пише за форсмажор, един добър адвокат винаги ще докаже където трябва, че през юли форсмажорно по обяд е гряло слънце и затова е паднала мазилката.... Моите идваха в 6.00 да мажат и работеха до 9.00 с термометър до тях. Сложих Вебер. Чудех се дали да не взема Баумит. Вчера се видях с един състудент, който се оказа че работи при австриеца, дето внасят суровината за мазилките. Знаеш ли какво се оказа - че някои български мазилки са по-добри от австрийските, дето вече тука ги бъркат - Елин Пелин за Баумит и не помня къде за Вебер. А аз се удех как вебер миналата година са продавали силиконовата за 130 лв а тази за 117 без ДДС... Ами просто икономисват на труд, оказа се и на материали...
За майсторята - работиха 300 квадрата 2 месеца - от тухла до мазилка. То не беше гонене на бригади, разнасяне на скеле, каране на материали, поправки, условности, простотии.... Изсипали една бака мазилка на черния Брамак и знаеш ли как гениално решили проблема ... не можеш да се сетиш - вместо да дадат 100 лв за нови черни керемиди, играли си 2 дена да остържат вече полимеризиралата мазилка от тях, но понеже влязла в порите и няма сваляне отишли и поръчали фасаген под номер за да го докарат на цвят и НАМАЗАЛИ КЕРЕМИДИТЕ. Е, има ли такива идиоти, кажи.... Просто класика. Руснаците имат една много описателна приказка - сногсшибательний.... И гледам аз, едната страна на покрива сивее.... И си викам, охо, май ще рекламирам на Брамак осветяването....Как да не ги изгониш, а?
Да не говорим, че специално бях рисувал две успоредни черти на тухлата с надпис по средата с печатни букви "Тук не пробиваъ - търба" Е, точно на ъ-то омаше дюбел, но се разбра чак като заваля, а това стана след шпакловката и зазилката, та къртиха и наново не само местото , а целия детайл, че иначе личи.
Абе смешки...
Та не се вживявай много, има други по-струващи си неща.
А стените са 40 см плътна тухла с гранит отвън. Няма да ти казвам зимата ако няма парно колко градуса е, а лятото като почнат големите жеги и ако се задържат какво става... Но не е като с Италбонда, така е, климатиците пускаме само в горния случай, иначе е добре, 22-25 градуса.
Re: Външна Топлоизолация
17-08-2007 - 15:01:45
Е аз не ти казвам че си съчиняваш, питам откъде ти е информацията, защото аз пък имам опит от действителността, а не някой казал или написал нещо, в мазето имам и други парчета, с които да сравнявам това отвън за физически промени. Фасадата още ми стои, а къщата ми е на слънчево място, доста по-слънчево от Германия. От теб за пръв път чувам за такова нещо, а за Неопора доста съм проучвал и в БАСФ (които са наши клиенти) и на други места. Времето ще покаже. winking smiley
Re: Външна Топлоизолация
17-08-2007 - 15:18:27
R.Velchev Написал:
-------------------------------------------------------
> Е аз не ти казвам че си съчиняваш, питам откъде ти
> е информацията, защото аз пък имам опит от
> действителността, а не някой казал или написал
> нещо, в мазето имам и други парчета, с които да
> сравнявам това отвън за физически промени.
> Фасадата още ми стои, а къщата ми е на слънчево
> място, доста по-слънчево от Германия. От теб за
> пръв път чувам за такова нещо, а за Неопора доста
> съм проучвал и в БАСФ (които са наши клиенти) и на
> други места. Времето ще покаже.


Не, не, фасадата ще ти стои, вече си сложил финиша. Информацията ми е също от личен опит, който се опитвам да споделя, а не да налагам. Всеки знае мене си! Мога само да ти кажа, че Баумит в Румъния предлагат графитен епс с изричната препоръка да се защити фасадата от пряко слънчево греене при полагането му.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход