Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Външна Топлоизолация

Публикувано от hlaps 
Re: Външна Топлоизолация
17-08-2007 - 16:07:19
Мазилката между другото е Теразид, ти явно и за тях имаш повече информация, би ли разяснил плюсове/минуси, забележки ?
Re: Външна Топлоизолация
17-08-2007 - 17:27:40
Не знам дали ме разбра правилно, Неопор е перфектна топлоизолация с безспорни качества, просто трябва да ни предупреждават за евентуални опасности при полагане и експлоатация.
Мазилки - гореща тема, която може много да се дискутира. Водещите в бранша дори ги няма на нашия пазар - Sto, Caparol, Alseco. Затова пък Baumit и Weber са господари във високия клас. Проблема на БГ производителите е, че са на принципа me too - има продукт, що пък да не се пробвам и аз да го правя, без да обръщат внимание на съществените качества и характеристики. В една мазилка се влагат суровини, които многократно влошават нейните качества, но я правят и по-евтина. Например, водопоглъщаемостта на едно крайно покритие определя неговата дълготрайност. Ако мазилката пие вода, като махмурлия сутрин сами се сещате през зимата какъв купон е. После, какъв е коефициента на дифузионно съпротивление? Лошото е, че лично аз не съм видял стойности за тези два параметъра в нито един наш производител, което за мен означава, че те дори не са си направили труда да си изследват продуктите или ги е срам да ги обявяват.
Конкретно на въпроса - най-добрата изолация с най-лошата мазилка. Нямам предвид Теразид, а полимерната мазилка. Защо не даде някой лев повече да си направиш силикон?
Re: Външна Топлоизолация
20-08-2007 - 09:42:48
Това ми е е един от многото големи проблеми с изпълнителя - ЕКОЗИД - използваните от него довършителни материали и технологията им на поставяне от некадърни пияни работници с некадърен човек начело. Затова казвах много пъти, че е по-добре различни изпълнители за различните етапи.
Re: Външна Топлоизолация
20-08-2007 - 12:14:40
Това е като нож с две остриета. Да, специализирани фирми за отделните етапи по принцип е най-правилното решение, но какво ли не съм виждал. Най-неблагодарна е работата на финиша или в случая на топлоизолацията. Крива фасада на тухла трябва да се изправя именно от последните, а тя е крива в общия случай защото тези, които ти строят грубото им е през оная работа. От там голям преразход на скъпи материали за ТИС и много допълнителен труд, който всъщност в началото не се отчита, а после при актуването. И така при 200 м2 фасада вместо да ти излезе ТИС за примерно 8000 лева може и 10000 да стане.
Re: Външна Топлоизолация
20-08-2007 - 13:14:12
А и освен това вече беше етапа, когато гледах по-скоро да ми се махнат от очите и никога повече да не ги виждам.
Засега съществени проблеми по фасадата нямам, има няколко дребни олющвания на мазилката при обръщането долу около дограмата и 1-2 малки пукнатини, но те са по-скоро поради особено "качествено" свършена работа и различните температурни разширения на различните материали. Има и 3-4 наранявания поради умело боравене в пияно състояние с греди, лопати и други инструменти, но сега при облицовката ще се покрият.
Re: Външна Топлоизолация
26-08-2007 - 14:25:06
Г-н Николов, каква ценова оферта само за труд бихте предложили за нова тухлена двуетажна жилищна сграда - топлоизолация и влачена мазилка - площ 315 кв.м
Re: Външна Топлоизолация
29-08-2007 - 23:39:57
работите ли с минерална вата? каква ценова оферта предлагате за топлоизолация и влачена мазилка само за труд.
Re: Външна Топлоизолация
30-08-2007 - 11:15:08
Интересувам се от сандвич панелите. Къде се произвеждат в България? moody smiley:
Re: Външна Топлоизолация
14-09-2007 - 23:33:10
www.bgmasters.org - ПОРТАЛЪТ ЗА ОНЛАЙН УСЛУГИ - вашият портал! ОНЛАЙН ПРЕВОДИ, ОНЛАЙН КОНСУЛТАЦИИ, САЙТ ЗА БИЗНЕС ЗАПОЗНАНСТВА, новини, безплатни програми, обяви за разкрепостени хора и от двата пола, форуми, чатове, вицове и още много неща с развлекателна или бизнес насоченост!
Re: Външна Топлоизолация
26-10-2007 - 22:29:26
ako ima skele 4 lv . na kvadrat ako nqma 8lv.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход