Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Бихте ли ми казали какъв % обезщетение

Публикувано от rak 
Re: Бихте ли ми казали какъв % обезщетение
15-04-2010 - 08:48:53
Това за влогчетата биха ти го оспорили доста хора, живели в България от 1989г. насамsmiling smiley
Особено след заявлението на министър председателя, че няма да въвеждаме еврото....
А относно това, че е попречил медицинския център - не мисля. Все си мисля, че по-добре да имаш на партера медицински център, отколкото ресторант.... Просто нямаше кой знае колко сделки през 2009г., това е причината.
И сега по въпроса за обезщетението. Не е много ясно колко е в момента обезщетението, защото няма информация за сключени сделки. Не зависи и само от това дали района е добър или не, какво и изложението на парцела, наистина важни неща, но сега има и нещо ново - важното е да няма незавършени и непродадени сгради в района за да има интерес към парцела. Та сега е някъде между 0 и 30% цената на обезщетението.
Re: Бихте ли ми казали какъв % обезщетение
15-04-2010 - 09:37:13
Аз бих посъветвала питащия да почака още, ако не му е много наложително да дава парцела за строеж.
Разбира се, скоро няма да бъдат достигнати нивата от преди година и половина, две - като 48% обезщетение в идеален център на София ...
Защото ще сключи, да кажем на 26% сега, и ще започне едно умишлено протакане от инвеститора - забавяне на всички етапи с цел инвеститора да чака "по-добри времена" за реализация на готовия си продукт ....
А иначе има строители и инвеститори и сега, които биха дали висок процент - това са прохождащи в занаята - често имат силен старт, парите да довършат в срок - и често първите им строежи за доста добри /особено пък ако е наистина това е първият му строеж/ ... Защото обикновено именно в тази сграда те предвиждат за себе си жилища, магазини и др. - и по тази причина строежът е перфектен и в срок. Другата причина е да се докажат в бранша и на клиенти, че са добри, и че може пак да им се доверят.
Ако обаче собственикът иска да се довери на изпитан известен строител, трябва да се примири с по-ниския процент обезщетение, с който ще го притиснат ...
Трудно е да се даде в този момент точен съвет наистина, но аз, ако бях собственик на упи, бих изчакала още - колкото мога.
А иначе реална сделка - преди месец обезщетение 30% на Римска стена на ъглов парцел... Можеше и повече - 33-35%, но собственикът е имал неблагоразумието да продаде една малка част от парцела си на същия инвеститор преди това ! Затова не правете никога тази грешка.

Успех !

eviv@abv.bg
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход