Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Бихте ли ми казали какъв % обезщетение

Публикувано от rak 
Re: Бихте ли ми казали какъв % обезщетение
10-04-2010 - 15:11:05
avatar
Quote
scbfc
Поредната лъжа!!!
Имаш нужда единствено от инвеститор и силен договор. Успех!

В лъжа ли ме обвиняваш-ако е така,ще си първият в този форум.Ако държиш да научиш истината-драсни едно лично.
Но едва ли те интересува-прегледах ти и другите постове.
Ще цитирам само един от тях:
scbfc [ Отговор ]
Re: Къде ги тези оферти за 300 евро на м2 не ги виждам?
15-01-2010 - 15:24:41

ПС; неска от обед съм се почнал

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Бихте ли ми казали какъв % обезщетение
10-04-2010 - 16:12:09
Значи жилища вече няма да се строят, а само хосписи-ха,ха. Големи тъпанари има тук.
Наистина важното е само кой е инвеститор и какво качество сграда ще се строи.
Re: Бихте ли ми казали какъв % обезщетение
10-04-2010 - 20:38:14
avatar
Quote
iciltd
Quote
rak
се предлага в момента от строителните фирми, при предоставяне парцел за строеж. Знам, че зависи от района, бих казал само, че моят парцел се намира в търсен район в София, в който останаха много малко свободни места. Преди кризата имаше много голяма опашка от желаещи да строят, но тъй като съм в чужбина и имах проблеми с документите по имота, за добро или за зло, пропуснах момента. Благодаря!

Здравейте,
Отговорът на Вашия въпрос е свързан с т. нар. прединвестиционно проучване.
Обезщетението на собствениците на строителен парцел/и е функция на много променливи величини.
Района в който е разположен парцела изобщо не е решаващ за размера на обезщетението. В един и същи район в два съседни парцела с едни и същи параметри обезщетението може да се разминава до 50 % едно спрямо друго, а даже може и в единия парцел да не е възможно да се строи!
Важен въпрос е етапа на градоустройството в момента на сделката с инвеститора. Колко е "суров" Вашия УПИ и готов за проектиране!
Болшинството от строителните фирми изобщо не са инвеститорски. Това, че една фирма е изпълнила строежа на няколко сгради изобщо не означава, че е инвеститор или подходящия за Вас инвеститор!
Изключително важен момент е финансовия анализ на бъдещата сграда. В тази връзка са от особено значение периода на изпълнение на строителството и свързаните с него ценови равнища на строителните материали, труда, механизацията, пазара на НИ, данъчната политика и мн. др.
През всичките 20 години на т.нар. "преход" към пазарна икономика, въпроса с обезщетението на собствениците намираше своето "решение" на база "надлъгването" на страните в сделката по учредяването на правото на строеж, а не на прецизния анализ на конкретната ситуация. Трагикомичното в тази обстановка е, че всички страни по сделката малко или много в стремежа си да спечелят "играеха на тъмно".
Ето защо много от собствениците на строителни терени на практика останаха излъгани от инвеститорите, или инвеститорите поемаха нереален риск, с което застрашаваха целия инвестиционен процес!
В своя отговор изобщо не коментирам мошениците, които кръстосват пазара и се мъчат да имитират истинските инвеститори...
Изхода в реалната ситуация е само един: пълно и подробно прединвестиционно проучване, което ще даде отговор за възможно най-добрия баланс между интереса на собствениците и риска на инвеститорите!!!
*black eye*

Ами мисля, че след това мнение каквото и да се напише до голяма степен ще е спам. Перфектен анализ! Поздравления!

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
rak
Re: Бихте ли ми казали какъв % обезщетение
10-04-2010 - 20:57:18
Благодаря на всички за отговорите. Става въпрос за парцел малко над 500 кв.м., РЗП около 2100.
Re: Бихте ли ми казали какъв % обезщетение
10-04-2010 - 22:34:36
Анализът наистина е добър, за който го разбира обаче.
2100 РЗП-какво РЗП, надземно, подземно или със съседското. Какъв е Кинт-та на УПИ-то, за 500 кв.м. няма надземно РЗП 2100 кв.м. Няма Кинт 4 в кварталите около Южния парк, освен ако имотът не е ъглов с два калкана. Ако имотът е в Гоце Делчев е едно, ако е в Стрелбище друго, ако е в Лозенец по "Козяк" трето и т.н. Ако е в ливадите /Манастирските/, направо забравяме.
Ако инвеститорът има свои пари, ще даде малък % обезщетение, ако няма пари, може да даде по-голям, ама дали ще го построи-сега много трудно се продава на зелено, вариантът с кредит за строителство е като виц за Киркор и Гарабед. Въобще има много "ако" и процентът е най-малкия проблем.
Най-важното от посочения по-горе прединвестиционен анализ е да даде отговор на въпроса дали въобще в застрояването на конкретния имот към момента има икономически смисъл. Икономически смисъл има ако печалбата на инвеститора е най-малко 250 евро на кв.м. от надземното РЗП. 250, защото обемът е малък. При по-голям обем на РЗП може и към 200.
Та, с други думи, ако в района може към момента да се продава на 700-750, ако сградата не е завряна на кучето в г..... и ако не е с преобладаващо северно изложение, ако не гледа към съседната сграда, ако има асфалт, градски транспорт и ТЕЦ, то обезщетението е около 22-25%, като зависи вече от това дали се избира етажа и изложението, дали е с довършителни работи и т.н. И това при смел инвеститор със собствени средства. Повечето такива чакат на топло "да мине" кризата, ако и все още някои се навъртат наоколо.
Re: Бихте ли ми казали какъв % обезщетение
11-04-2010 - 09:44:58
Quote
Imotko
Анализът наистина е добър, за който го разбира обаче.
2100 РЗП-какво РЗП, надземно, подземно или със съседското. Какъв е Кинт-та на УПИ-то, за 500 кв.м. няма надземно РЗП 2100 кв.м. Няма Кинт 4 в кварталите около Южния парк, освен ако имотът не е ъглов с два калкана. Ако имотът е в Гоце Делчев е едно, ако е в Стрелбище друго, ако е в Лозенец по "Козяк" трето и т.н. Ако е в ливадите /Манастирските/, направо забравяме.
Ако инвеститорът има свои пари, ще даде малък % обезщетение, ако няма пари, може да даде по-голям, ама дали ще го построи-сега много трудно се продава на зелено, вариантът с кредит за строителство е като виц за Киркор и Гарабед. Въобще има много "ако" и процентът е най-малкия проблем.
Най-важното от посочения по-горе прединвестиционен анализ е да даде отговор на въпроса дали въобще в застрояването на конкретния имот към момента има икономически смисъл. Икономически смисъл има ако печалбата на инвеститора е най-малко 250 евро на кв.м. от надземното РЗП. 250, защото обемът е малък. При по-голям обем на РЗП може и към 200.
Та, с други думи, ако в района може към момента да се продава на 700-750, ако сградата не е завряна на кучето в г..... и ако не е с преобладаващо северно изложение, ако не гледа към съседната сграда, ако има асфалт, градски транспорт и ТЕЦ, то обезщетението е около 22-25%, като зависи вече от това дали се избира етажа и изложението, дали е с довършителни работи и т.н. И това при смел инвеститор със собствени средства. Повечето такива чакат на топло "да мине" кризата, ако и все още някои се навъртат наоколо.

Това вече е нещо наистина смислено!
Re: Бихте ли ми казали какъв % обезщетение
13-04-2010 - 18:21:51
косвено съм опарен от обезщетение (дълга история и не ми се разправя). моят съвет е да се потърси компетентен съвет при договарянето - на свестен брокер или адвокат, занимаващ се с имоти, или просто мислещ човек с много опит. не разчитай на роднини, приятели, събутилници, любовници и тн.
Re: Бихте ли ми казали какъв % обезщетение
13-04-2010 - 19:42:26
Imotko много точно казано.*bow*
Аз исках да добавя ,че ако вземем аргунентите на песимистие(сривльовците) сметката би изглеждала така за РЗП 2100м2
-разходи за строителство 2100*300 е/м2=630 000е
в това число разходи за проектиране;такси;надзор; и др. изв.,че пропускам доста
-Приходи Х * 149е/м2 и то на жълтите павета или макс 2100*149=312 900 е
или 312 900-630 000= -317100е
Та не стига ,че трябва да си дадеш парцела ами и да доплатиш още 300 000 и кусур евра за удоволствието да си в строителната индустрия.Успех с начинанието.
Re: Бихте ли ми казали какъв % обезщетение
13-04-2010 - 20:12:49
Quote
Imotko
Значи жилища вече няма да се строят, а само хосписи-ха,ха. Големи тъпанари има тук.
Наистина важното е само кой е инвеститор и какво качество сграда ще се строи.
smiling smiley Имотко, имам приятел, вдигна сграда в Люлин, в проекта направи медицински център на първите два етажа и нагоре апартаменти. Центъра го продаде, а от апартаментите към момента нищо не е продал. winking smiley
Re: Бихте ли ми казали какъв % обезщетение
14-04-2010 - 12:52:32
Е, ако отдолу има медицински център, и аз няма да си купя апартамент. Предприемаческия бизнес не е за всеки, и може това да е било едно принципно погрешно решение. Въобще във всяка работа си има риск. Само при влогчетата няма ..........
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход