Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Бихте ли ми казали какъв % обезщетение

Публикувано от rak 
rak
Бихте ли ми казали какъв % обезщетение
09-04-2010 - 13:38:57
се предлага в момента от строителните фирми, при предоставяне парцел за строеж. Знам, че зависи от района, бих казал само, че моят парцел се намира в търсен район в София, в който останаха много малко свободни места. Преди кризата имаше много голяма опашка от желаещи да строят, но тъй като съм в чужбина и имах проблеми с документите по имота, за добро или за зло, пропуснах момента. Благодаря!
Re: Бихте ли ми казали какъв % обезщетение
09-04-2010 - 13:46:02
avatar
Онзи ден говорих с колега, който и сега строи из София и ми казва, че според зависи - 18-26 %. Като по-скоро е първата цифра.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Бихте ли ми казали какъв % обезщетение
09-04-2010 - 14:41:25
ima i po 30% ogledai se dobre
Re: Бихте ли ми казали какъв % обезщетение
09-04-2010 - 15:04:23
В тоя форум казват и 200% имало. Не се занимавай с тъпотии. Тука няма да ти помогнат особено, разпитай роднини, приятели, предприемачи.
Re: Бихте ли ми казали какъв % обезщетение
09-04-2010 - 20:55:17
Рак, въпроса ти е много интересен! И отговорите са много разтегливи. Имам в предвид следното:
1 Би могло да договориш със строителен предприемач 30% обезщетение от примерно 1000 кв.м. РЗП ...В последствие ще имаш имоти, които да продадеш на цена 1000 Евро/м2
2. Би могло да договориш със строител "спекулант" 20% обезщетение от 1000 кв.м. РЗП, но имотите да са с много екстри (ПП защита, видео наблюдение, соларни панели, термопомпи, медна ВиК инсталация...ШВПС ел.кабели вместо Мостов кабел...естествен паркет, гранит вместо плЬочки и т.н.) осигуряващи висока степен на сигурност и комфорт при ползването им и евентуалната продажна цена да е 2000 евро/м2
Е? Извади калкулатора и смятай...
Да вметна - част от доре обмислен проект са и клиентите - въпреки така наречената КРИЗА, има глад, търсене на специфичен тип имоти, също така и Клиенти, които са готови да платят предварително (на "зелено" ) за това, което търсят. winking smiley
Живееш в чужбина - имаш нужда от: строителен консултант, архитект, проектанти...юристи, строителен предприемач и подизпълнтели, агенция за имоти...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-09 21:03 от Ivo.NovDom.
Re: Бихте ли ми казали какъв % обезщетение
10-04-2010 - 09:53:42
avatar
Информация отпреди 3 седмици за обезщетение около Южния парк-20 % за парцел от 800м2,позволяващ да се строи на калкан със съседния ,който е по-голям и в крайна сметка на мястото на двата парцела ще се появят сгради с общо РЗП 5200 м2...

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Бихте ли ми казали какъв % обезщетение
10-04-2010 - 14:27:53
Поредната лъжа!!!
Имаш нужда единствено от инвеститор и силен договор. Успех!
Re: Бихте ли ми казали какъв % обезщетение
10-04-2010 - 14:39:48
Quote
rak
се предлага в момента от строителните фирми, при предоставяне парцел за строеж. Знам, че зависи от района, бих казал само, че моят парцел се намира в търсен район в София, в който останаха много малко свободни места. Преди кризата имаше много голяма опашка от желаещи да строят, но тъй като съм в чужбина и имах проблеми с документите по имота, за добро или за зло, пропуснах момента. Благодаря!

Здравейте,
Отговорът на Вашия въпрос е свързан с т. нар. прединвестиционно проучване.
Обезщетението на собствениците на строителен парцел/и е функция на много променливи величини.
Района в който е разположен парцела изобщо не е решаващ за размера на обезщетението. В един и същи район в два съседни парцела с едни и същи параметри обезщетението може да се разминава до 50 % едно спрямо друго, а даже може и в единия парцел да не е възможно да се строи!
Важен въпрос е етапа на градоустройството в момента на сделката с инвеститора. Колко е "суров" Вашия УПИ и готов за проектиране!
Болшинството от строителните фирми изобщо не са инвеститорски. Това, че една фирма е изпълнила строежа на няколко сгради изобщо не означава, че е инвеститор или подходящия за Вас инвеститор!
Изключително важен момент е финансовия анализ на бъдещата сграда. В тази връзка са от особено значение периода на изпълнение на строителството и свързаните с него ценови равнища на строителните материали, труда, механизацията, пазара на НИ, данъчната политика и мн. др.
През всичките 20 години на т.нар. "преход" към пазарна икономика, въпроса с обезщетението на собствениците намираше своето "решение" на база "надлъгването" на страните в сделката по учредяването на правото на строеж, а не на прецизния анализ на конкретната ситуация. Трагикомичното в тази обстановка е, че всички страни по сделката малко или много в стремежа си да спечелят "играеха на тъмно".
Ето защо много от собствениците на строителни терени на практика останаха излъгани от инвеститорите, или инвеститорите поемаха нереален риск, с което застрашаваха целия инвестиционен процес!
В своя отговор изобщо не коментирам мошениците, които кръстосват пазара и се мъчат да имитират истинските инвеститори...
Изхода в реалната ситуация е само един: пълно и подробно прединвестиционно проучване, което ще даде отговор за възможно най-добрия баланс между интереса на собствениците и риска на инвеститорите!!!
*black eye*
Re: Бихте ли ми казали какъв % обезщетение
10-04-2010 - 14:46:13
Quote
scbfc
Имаш нужда единствено от инвеститор и силен договор. Успех!
Ами да, на едно мнение сме: за да избере правилния инвеститор (предполагам няма да се хване с първия срещнат) му трябва посредник
За "силен договор" се ползват услугите на адвокатска кантора а не типови бланки от интернет!
Преди да се обвърже с конкретна строителна фирма, би било добре да наеме строителен консултант (архитект) който да го запознае подробно със строителните технологии и какво би било интересно да се построи на парцела - част от сградата например за детска градина, хоспис...подземие със нощен клуб или...говоря за такова нещо - за такива обекти на ключови места има клиенти. Във време като сегашното е лудост да викнеш строител да направи 25-30 апартамента и да чака да се продадат. Тва със жилищна сграда на 5 етажа с апартаменти на ШП. И З. вече е умрела далавера.
Re: Бихте ли ми казали какъв % обезщетение
10-04-2010 - 14:55:24
Мнението на ПрУфесора ще хвърли светлина, всичко друго е спекулации.:]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход