Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

строеж на нова къща на мястото на стара

Публикувано от dipet1974 
Re: строеж на нова къща на мястото на стара
13-03-2010 - 07:38:53
Първо си направи хубаво сметката!
Всичко зависи от състоянието на гредореда и стените,
както и покривната конструкция.
При мен се оказаха много здрави (къщата е от 1945 г.).
Сложих върху гредите перлитобетон, но само в мокрите
помещения заради теракота. Старото дюшеме го дезинфекцирах
и го подравних със смес от финни трици и Ц200, за да стъпи
по-добре ламината отгоре. След препокриване, външна изолация,
гопсокатрон отвътре на кюфтета и ПВЦ дограма стана перфкетно от
гледна точка на енергийните разходи за отопление и охлаждане, което
при бетона е по-енергоемко!
Никакви документи, разрешителни и т.н. глупости!
Re: строеж на нова къща на мястото на стара
13-03-2010 - 16:13:57
Престанете да заблуждавате човека. Той ясно е написал, че иска да бута старата постройка и да прави нова. От това следва, че имаме строеж а не ремонт. Това, че имаш ВиК и Ел. партиди, само ще те улесни. Те ще ти издадат документи, че си им клиент и имаш определена мощност.
Иначе, за мен е ясно, че предпочиташ да си спестиш време, разходи и нерви, но рискуваш. Най-добре отиди в приемно време при главния архитект на общината и той ще ти разясни процедурата.
Re: строеж на нова къща на мястото на стара
13-03-2010 - 16:33:56
Здравейте,току-що разбрах,че техничката в общината ми е пуснала молба за основен ремонт на покрив ,и каза ,че така можело да мине
Re: строеж на нова къща на мястото на стара
13-03-2010 - 16:36:50
и да,stilian avramov е прав , тухлите на къщата се ронят ,и наистина е за бутане,аз така или иначе знаех,че е купувам с такава цел да е бутна и да построя нова.
Re: строеж на нова къща на мястото на стара
13-03-2010 - 19:24:39
Това което пиша изцяло го съобразявам с това което си писал в първия си пост. Просто такова ти е заданието. Но ако можеш да минеш без проекти и разрешителни ще си спестиш доста нерви и пари.
Re: строеж на нова къща на мястото на стара
13-03-2010 - 19:47:15
Документи , проект , конструкции , община , разрешително , строителна линия - абсолютно задължителни.

Да не говорим за другите неща.Проверка на достатъчност на старите основи.Бетона и армировката дават друго тегло.Дали ще го понесат старите основи.Дали няма да се наложи усилването им.Има и неща които със сигурност не са заложени при старите основи.Хидро и топлоизолация.

ПС. Бях харесал стара къща - гредоред на цената на парцела.Проверявах доста подробно ситуацията и се оказа , че няма облекчение , затова че ще строя върху стара.Дори мощноста на ел. системата трябваше да се променя - а затова нов договор с ЧЕЗ и т.н.
Re: строеж на нова къща на мястото на стара
13-03-2010 - 20:04:48
След поуките от хаитянското и чилийското земетресение, човек трябва да е луд да строи без проект съобразен със сеизмичните характеристики на БГ. Настръхва ми коста само като си помисля как се строи у нас, как се елиминират колони, как се пести от желязо, какви марки цемент се използва....
Re: строеж на нова къща на мястото на стара
13-03-2010 - 20:40:53
Гледам, че повечето пишещи тук споделят убеждението, че основната и единствена цел на евентуално проектиране е удовлетворяване на изискванията на общинската администрация и на съседите с будна съвест. Това е дълбоко погрешно убеждение.
Re: строеж на нова къща на мястото на стара
13-03-2010 - 21:07:42
Що се отнася до сигурността ,старата постройка се води паянтава сграда ,защото няма никакви колони. Мисля,че новата ще е доста по-стабилна и сигурна при положение,че ще се усилват основите,ще се изливат колони и пояси.Тук въпроса е да се спестят грешни пари.Между другото се отказах от плоча и мисля да е правя с гредоред.
Re: строеж на нова къща на мястото на стара
13-03-2010 - 21:16:56
Quote
dipet1974
Здравейте,току-що разбрах,че техничката в общината ми е пуснала молба за основен ремонт на покрив ,и каза ,че така можело да мине
ей го ключа от палатката! намерете си човек от общината да ви движи нещата и споко!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход