Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

строеж на нова къща на мястото на стара

Публикувано от dipet1974 
строеж на нова къща на мястото на стара
11-03-2010 - 18:32:05
Здравейте,нов съм тук и ми предстои да събарям стара къща и на нейно място да строя нова същата като старата без външни промени.Единственото,което искам да променя е,че искам да заменя гредореда с плоча.Та,въпроса ми е дали може да се построи без план.И,ако някой може да даде ориентировъчна цена за груб строеж на 100кв.на един етаж ще съм благодарен.
Re: строеж на нова къща на мястото на стара
12-03-2010 - 13:20:15
Поне без конструктивен план на плочата -няма да стане .Груба цена със покрива около 20-25000лв.
Поздрав
Стефанов
gabro@abv.bg
Re: строеж на нова къща на мястото на стара
12-03-2010 - 14:36:13
Основно ти трябва план и разрешение, а те се плащат. В тях влизат: архитектура,конструкция,ВиК,електро плюс разрешение за строеж а и писмено споразомение сьс сьседите. *yes* nlud@abv.bg
Re: строеж на нова къща на мястото на стара
12-03-2010 - 14:46:09
Щом е само ремонт и няма да правиш промени по квадратурата на къщата, може да се мине само с конструктивен план. Знам го понеже и на мен ми предстой подобно нещо на една стопанкска постройка, но най-добре да се консултираш със специалист да ти предложи варинати и да си огледа обекта на място.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-12 14:46 от Eltcin.
Re: строеж на нова къща на мястото на стара
12-03-2010 - 14:58:15
Не можеш без документи да строиш. Не се връзвай на приказките, че това ще е само ремонт. Щом буташ и ще строиш трябва да имаш проекти по всички части, което да е увенчано със строително разрешително. След това следваш процедурата с откриване на строителна площадка, даване на линия и ниво, попълване на протоколи и т.н.
Re: строеж на нова къща на мястото на стара
12-03-2010 - 18:02:04
благодаря,за изчерпателните отговори,но след като има стара къща има ток и вода,тъй че не виждам за какво е разрешение от ВиК и енерго
Re: строеж на нова къща на мястото на стара
12-03-2010 - 18:35:55
Почни без никакви документи и ще разбереш какви съседи имаш.
Re: строеж на нова къща на мястото на стара
12-03-2010 - 19:30:13
Добре де, ясно е че по закон трябва да се изръси сума пари за проекти, разрешителни, мотаене и прочие. Тъй като къщата де факто съществува в кадастъра, ВиК, Енерго и т.н. ако по време на строежа не му натресат проверки може да мине и без тях. Въпроса е в размера на евентуалната глоба и ще си струва ли риска. Представете си, че комшиите са разни баби, които не са наясно какво трябва да има той за да строи. Аз лично бих рискувал за всеки от имотите, които имам. Не че нямам кофти комшии, но ....
Re: строеж на нова къща на мястото на стара
12-03-2010 - 19:34:14
Не може ли някак да остане поне част от една стена и да го минеш като основен ремонт?
Re: строеж на нова къща на мястото на стара
12-03-2010 - 21:58:27
Зависи къде е строежа. Ако е на някое по-скришно място, може и да рискува без стр. разрешение. Но както по-горе отбелязва reforce, без конструкции няма да се мине. Никой уважаващ себе си строител няма да си сложи главата в торбата без тях. Не слушайте майсторите, че тук ще сложим малко железа, там ще го подпрем и толкоз. Ел и ВиК може и с техник, ама другото - тц!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход