Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Тегло на минерална вата

Публикувано от damm 
Тегло на минерална вата
27-01-2010 - 21:42:42
Здравейте, доста строители четат форума и имам следното питане към тях.
Понеже в тези дни на бурно строителство и повсеместен разцвет на отрасъла в офиса се занимаваме с теологични спорове от типа "яйцето или кокошката" искам експертно мнение по следния "казус".
В "Наредба номер 3...за проектиране на конструкциите...и т.н.", в графата "обемно тегло на минерална вата", стои числото 2,50 (за "складирани продукти" - "правилно подредени опаковки/форми/купчини"winking smiley. В нашите си мерки и теглилки отговаря на 250 килограма/метър кубичен. И на инженери с 40 години стаж да се залага тегло от 25кг/кв.м на 10-сантиметров слой топлоизолация им звучи твърде ...песимистично smiling smiley
Та въпросите ми всъщност са два - 1) случайно на някой да му е под ръка етикетче от реално използвана за изолация минерална вата, на което производителя е бил така добър да си напише обемното тегло на продукта и 2) би ли споделил тази информация тук,че определени стойности утре кафето в офиса ми е безплатно, при други - ще купувам аз smiling smiley
Благодаря предварително.
Re: Тегло на минерална вата
27-01-2010 - 22:09:42
avatar
Нямам етикет подръка,но мога да споделя моето мнение-най-плътната вата(каменна),която съм виждал досега е 200кг/м3,но нищо не пречи да има и по-плътна.
Не ми се мисли как се монтира това чудо-най-тежката вата,която сме монтирали е 150кг/м3,а напролет ме чакат 165кг/м3,което при дебелина от 12 см ще увеличи тежестта на дюшечето с близо 2 кг,но аз отсега се оглеждам за по-яки дюбелиwinking smiley

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Тегло на минерална вата
27-01-2010 - 22:13:29
avatar
Quote
markk
Нямам етикет подръка,но мога да споделя моето мнение-най-плътната вата(каменна),която съм виждал досега е 200кг/м3,но нищо не пречи да има и по-плътна.
Не ми се мисли как се монтира това чудо-най-тежката вата,която сме монтирали е 150кг/м3,а напролет ме чакат 165кг/м3,което при дебелина от 12 см ще увеличи тежестта на дюшечето с близо 2 кг,но аз отсега се оглеждам за по-яки дюбелиwinking smiley
Между другото внасям такива от Австрия, както и целия крепеж за гипсокартон (май досега не е ставало въпрос тука във форума). Само висок клас.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Тегло на минерална вата
27-01-2010 - 22:16:56
avatar
С каква дължина са.Май ще ми трябваш...smiling smiley

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Тегло на минерална вата
27-01-2010 - 23:12:13
avatar
Quote
markk
С каква дължина са.Май ще ми трябваш...smiling smiley

Зяпай тука - [www.scholly.at] . За качеството може да не се съмняваш. Цени ще направим. Аз приших към копчето балтон - държах на качествения крепеж за моите къщички и стигнах до вносител на тези крепежи.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Тегло на минерална вата
27-01-2010 - 23:21:14
avatar
*bow*clap:Имаш пура и ароматен френски коняк на някоя от срещите..winking smiley
За да не спамим повече-дайте нещо и по темата.winking smiley

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Тегло на минерална вата
27-01-2010 - 23:58:14
Благодаря за бързите и компетентни отговори...утре дължа кафе smiling smiley
Re: Тегло на минерална вата
28-01-2010 - 00:11:09
Най-тежката вата май е към 300 кг.Поне аз не съм виждал по-тежка из попадалите ми каталози.Не знам от къде са тези данни,но според мен бъркаш някъде.250 кг на кубик е адски много.Това ако е за стена,не ми се мисли какво дюбелиране ще иска.Нормално над 150-160 не се използват,заради което и трудно ще намериш масово в продажба по-тежка вата.
Вече разлики от вата до вата-колкото искаш.
Re: Тегло на минерална вата
28-01-2010 - 00:25:22
Да, предполагам, че видове много, точно затова уточних "реално използвана" и търсех мнение от някой, който ги поставя...иначе елементарното търсене в Гугъл изкарва резултати от 30-40 до Н-стотин кг/кубик, което си оставяше въпроса без реален отговор.
Е, в края на краищата от нашата кабанария - пишем си го 250 (защото с тая книжка в ръка ще ни търсят от прокуратурата - черен хумор), умножено по задължителни коефициенти (в случая 1,35), смятаме с полученото покрива, ругаят си тихо хората, че много дърво отива за ребрата на покрива и кервана си върви smiling smiley
Re: Тегло на минерална вата
28-01-2010 - 08:12:33
avatar
Една малка тайна и от мен .. winking smiley Понеже ползвам тежка вата 160-180 кг в стените преди да я положа монтирам по цялата площ на стените по определен растер ей-тези благини - [www.scholly.at] . Иначе ако някой ми каже, че няма да му се свлече ватата в преградна стена няма да му повярвам. Еденични са ми случаите при демонтаж на преградна картонена стена ватата да си е на мястото.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход