Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

изолация на ремонтирана селска къща

Публикувано от gurgata 
Re: изолация на ремонтирана селска къща
10-01-2010 - 00:00:40
Сега разбирам че въпроса е бил-има ли смисъл да слагаш изолация, а не как да я сложиш. Ами мисля че ти вече си наясно с отговора та съвети не са нужни. Това което търсиш изглежда е някой да се съгласи с тебе. Ами добре, аз съм съгласен с това което направиш.:]*drink1*
Re: изолация на ремонтирана селска къща
10-01-2010 - 00:14:13
avatar
нее точно така,след като съм пропуснал да поставя изолация между зида и тухлите,което щеше да е лесно но вече е невъзможно.
искам да не губя от вътрешното пространство което и без това нее голямо и все пак да е горе доло изолирана къщичката.
и да разбера дали тези 60тина см. стени без изолазия са добре???????
ако не съм прав не искам да се съгласяват с мен(защото това си е подвеждане на некомпетентноста ми, което нее това за кото сме се зачатили в този форум посреднощ)*write*
Re: изолация на ремонтирана селска къща
10-01-2010 - 01:04:36
Няма невъзможни работи, има по-лесно изпълними и по-трудно изпълними. Ако има място м/у двата зида, не виждам причини да не може да се запълни с пяна, мисля че това е най-добрия вариянт за изолация без да губиш площ.
Re: изолация на ремонтирана селска къща
10-01-2010 - 10:30:31
Гурга,по този начин изпълнена къщата ти/без изолация/,няма да премръзнеш вътре-споко.Зимно време вътрешната температура няма да падане никога под нулата.Ако е с изолация ще е същото-това е при положение,че не живееш в нея постоянно.Изолацията има голям ефект при отоплението/охлаждането и ако живееш постоянно там!Без изолация ще харчиш с 2 кубика дърва повече на сезон-така че прави си сметката.Мисля,че не е фатално,но ти си преценявай сам!
Re: изолация на ремонтирана селска къща
10-01-2010 - 14:09:14
Проучи нещата за мазилка с пълнеж от перлит.Не искам да съм конкретен ,че не ми се спори но може и да има хляб в идеята и да си решиш проблема.
ПС. Едно обследване за топлопропускливост може и да е от помощ в случаят,защото може да се окаже ,че не е нужна допълнителна топлоизолация.Успех с начинанието и мерака.
Re: изолация на ремонтирана селска къща
10-01-2010 - 14:33:14
Привет и от мен smiling smiley всеки ден влизам след регистрирането ми във форума и доста интересно ми стана. Относно изолацииката моето мнение,е че без изолация недей да мажеш вобще стените.Ще съжаляваш след време,изолацията си е изолация.Според мен си сложи стиропор 2см и тогава мажи за вътрешни помещения ти стигат,но не фибран(той не диша).Перлита е добър но за тази цел не мисля мазилката става по крехка каквито и добавки да слагаш ,пък и няма да е 10 см предполагам winking smiley Успех и напред winking smiley
Re: изолация на ремонтирана селска къща
14-01-2010 - 10:07:22
Гурга, чак сега прочетох темата ти - БРАВО, със здраве да си живееш в къщата. Не се чуди как да довършиш отвътре - правиш предстенна обшивка от ГК, от долу слагаш минерална вата както си е по учебник и не му умувай повече. - няколко рола изолация ще облекчат мислите ти с какво и как да се изолираш. Заради камъка отвън не си прекъснал термо-моста около дограмите - направи си обръщане с изолация отвътре. Всичко останало е ОК. Гурга спря ми дъха - кефска ти е къщурката. Ехеееее winking smiley
Re: изолация на ремонтирана селска къща
14-01-2010 - 11:32:46
Аплодисменти за постигнатото до момента. Жалко че не си изолирал между камъка и тухлата. Аз бих запазил старинния вод, като завърша стените с дърво или подобна имитация.Сложи вата така няма да стесниш толкова много помещенията.Стиропора и мазилката също става, но ЕPS мрежа,дюбели и тн. май идва дебело, като цена.Желая успех
Re: изолация на ремонтирана селска къща
14-01-2010 - 19:28:20
Здравей Гурга, хрумна ми да ти предложа дървени ламперии- вагонна шарка. Ще стои добре в битов стил и си е изолация. Много хижи в планината са направени така и в тях не е студено.
Re: изолация на ремонтирана селска къща
29-01-2010 - 17:57:41
Ако не си започнал с мазането отвътре и можеш да мажеш сам,направи го с ТИ мазилка ТИВИТ.Отгоре лепиш тънки магнезитни листове от 3мм и боядисваш.Така не се налага да мажеш с хоросан ида шпакловаш с гипс.По този начин запазваш площа си и стената ти "диша".
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход