Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Бойлер + програмируем таймер = икономия

Публикувано от Ivo.NovDom 
Re: Бойлер + програмируем таймер = икономия
03-01-2010 - 19:58:53
Фло, хапчето за твоята болка е фланец със сух нагревател.


Не се паля, а паля вас. Да си поразмърдате неизтрезнялите, лениви мозъчета*angel*:}
*drunk*
Re: Бойлер + програмируем таймер = икономия
03-01-2010 - 20:24:28
Quote
чаро
Фло, хапчето за твоята болка е фланец със сух нагревател.


Не се паля, а паля вас. Да си поразмърдате неизтрезнялите, лениви мозъчета*angel*:}
*drunk*

Да ,ама моя е мокър и вече съм го напъхал в нишата! Питам някой,който е работил нещо по темата!
Иначе аз приветствам всякакви автоматики,технически новости и решения!
Re: Бойлер + програмируем таймер = икономия
03-01-2010 - 20:51:00
Филтър със зеолит.В промишлена употреба някъде от средата на 18 век покрай парните машини.
Върши работа и всичко друго,което може да изкара от водата катионите на калция и магнезия.Осигурявате им "минус" по който да полепнат и до там с котления камък.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-03 20:53 от salvador.
Re: Бойлер + програмируем таймер = икономия
03-01-2010 - 21:00:35
Quote
salvador
Филтър със зеолит.В промишлена употреба някъде от средата на 18 век покрай парните машини.
Върши работа и всичко друго,което може да изкара от водата катионите на калция и магнезия.Осигурявате им "минус" по който да полепнат и до там с котления камък.

Номера е да е нещо малко! То и гасената вар вади калция и магнезия като ги прави водонеразтворими ,ама трябват обеми! Зеолита не набъбва ли,и така да намаля дебита евентуално?
Re: Бойлер + програмируем таймер = икономия
03-01-2010 - 22:03:29
Чаро,
Бих ти се извинил за пропуснатата мощност в сметката си, но ще го отложа заради "фриволния" ти стил.

ОК! Започнахте от 100лв.икономия, ти споменаваш 20. Може, ако бойлера ти е 5-6kW - дано пак не греша, че не са дни за сериозни сметки.
А, точно ако си "размърдаме мозъците" ще получим някоя по-достоверна цифра (не фриволно и подвеждащо подхвърлена) и после всеки да си преценява плюсове/минуси.

Фен съм на нощната тарифа и определено смятам за полезно (все още), ръчно или автоматично да се ползва все по-намаляващата разлика в цената. Най-елементарно и достъпно е.

Що се касае техническото изпълнение с показания в темата програматор - не съм сигурен дали е допустимо захранване на бойлер през щепсел и шнур !!! Което естествено не отменя полезността на начинанието, но ако дискутираме сериозно, не е без значение..
Re: Бойлер + програмируем таймер = икономия
03-01-2010 - 22:08:20


Средна цена на цялата система в щатите-около 1500-2000$ с автоматиката,с всичко.

Но не съм се интересувал колко е средния период на зареждане.Т.е. за колко изчерпва солта.То това е единственото,дето и се слага на такава станция.Примерно едно зареждане на 2-3 месеца...
Зеолита не го мисли...той е само обменник.
Re: Бойлер + програмируем таймер = икономия
03-01-2010 - 22:22:55
Quote
Ivel
Иво вземи молива и смятай, не може да си икономисал 100 кинта само от бойлера, не въвеждай в заблуждение широката публика.

Драги, Ивел, когато монтирах таймера коментирах със съфорумците, че след като ми излезне сметката за периода, ще споделя има ли ефект от джаджата. С учудващо постоянство харча еднакви количества енергия за тримесечията с разлики от +...- 10 лева, летните сметки са по-голями от зимните, може би защото се къпем по-често. Последното тримесечие, с монтиран таймер съм със 110 лева надолу спрямо същия период от миналата година. В интернет по ИТН мога да си видя какво съм харчил и колко съм плащал на ЧЕЗ.
Обърни внимание че ползвам 200 литров бойлер а не 80 литров!!!

Салвадоре, какво общо има тук легионелата? Чел си нещо, но не си дочел...прочети по внимателно, също попрочети за отоплителните системи - обикновенно се поддържа 60 градуса на топлоносителя. Как въобще ще загряваш БТВ ако си вързан съм ОИ. Профилактично през определен период инсталацията се темперира с вода заграта до 75 градуса и проблема със легионелата изчезва.
Нормално загрявам водата до 60 градуса - така щадя нагревателя и самия водосъдържател на бойлера.
Постоянно нагряване с температура 75 гроадуса правят по болниците и училищата (съмнявам се за нашите) но след бойлерите слагат термо-статични смесителни вентили, за да не се щават дечицата когато си пуснат топлата вода.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-03 23:06 от Ivo.NovDom.
Re: Бойлер + програмируем таймер = икономия
03-01-2010 - 22:46:30
Нали това писах горе....номера става ако се взима вода от водопроводната мрежа,защото там я хлорират.
Ако е от собствен водоизточник,става рисково с поддържането на по-ниска температура.
"Периодично"....колко периодично....в едно методично указание на МЗ за борба с легионелозите искат 3 дена последователно температурата да не пада под 65 градуса и то след проведено хлориране...
Re: Бойлер + програмируем таймер = икономия
03-01-2010 - 23:03:10
Замислих се, че таймер монтиран на 80 литров бойлер ще прави икономии, ако се настрои да се включва през час или нещо такова. забелязал съм, че подгряването на бойлерите сработва при всяко пускане на топлата вода.
За надежността на китайското таймерче и аз се усъмних (дават му до 16 А товар) случил съм на читав екземпляр - вече и да издаде багажа все ми е едно - ще си купя 10-ина така да има.
За по-невярващите полезен съвет: не правете това сами в къщи!!! опасно е, заразно е, отровно е, пожаро-опасно е!!! :]
Re: Бойлер + програмируем таймер = икономия
03-01-2010 - 23:50:06
Quote
salvador


Средна цена на цялата система в щатите-около 1500-2000$ с автоматиката,с всичко.

Но не съм се интересувал колко е средния период на зареждане.Т.е. за колко изчерпва солта.То това е единственото,дето и се слага на такава станция.Примерно едно зареждане на 2-3 месеца...
Зеолита не го мисли...той е само обменник.

Добре изглежда,обаче е с йонообменни смоли и по начало си е голямо по обем. Тука за тези пари инсталацията е за цяла кооперация.Има си контролерче и се регенерира с готварска сол,като покаже ,че е изтощено! Обикновено се пълни с воден разтвор на готварска сол-10%за няколко часа! То това го знам-на мен ми трябва нещо малко за 80л.бойлер и на някакъв друг пиниз да се основава за да се побира в тръба! Едното е сребърни пръстени например с още нещо!Между другото едно малко сребърно синджирче в бойлера трепе тия бактерии и понеже са бая големи биха се задържали на нормален воден филтър,по-малък от 1 мм.в продажба има от 5 до 100 микрона водни филтри,още повече,че тия гадини са аеробни,тоест да се развият в колония им трябва и въздух,та в бойлера на гореща вода под налягане няма да оцелеят,ако са минали през филтъра.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход