Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Удостоверение за въвеждане в експлоатация

Публикувано от arina 
Удостоверение за въвеждане в експлоатация
24-03-2011 - 20:43:13
Моля да ми препоръчате сериозна надзорна фирма за издаване на удостоверение за въвеждане в експлоатация на завършен преди 13 години имот в пета категория. Имаме заповед от ДНСК за забрана за ползване на имота, а живеем в него! Трябва да започнем процедура по издаването на УВЕ незабавно, тъй като всеки момент може да останем без ток и вода! Предварително благодаря
Re: Удостоверение за въвеждане в експлоатация
25-03-2011 - 18:28:57
Каква препоръка очаквате? Напишете поне в коя община се намира сградата Ви - едва ли е целесъобразно варненска фирма да въвежда в експлоатация строеж в София, или обратното.
Re: Удостоверение за въвеждане в експлоатация
25-03-2011 - 21:36:25
Обзалагам се, че става въпрос за Тръстеник.*ok*

arima, ясно е че се шегувам, а на теб не ти е до шеги, но действително не си уточнила за кой град става въпрос, а и мисля, че докато чакаш отговор тук, вече си в час със законите и надзорниците.
Re: Удостоверение за въвеждане в експлоатация
25-03-2011 - 22:36:58
Извинете, става въпрос за София! И да, наистина не ми е до смях. А и си направих вече необходимите справки наистина, не бих разчитала единствено на форумите, това е несериозно точно при моята ситуация. Всъщност като чета първия пост, имам чувството, че нещо ми се карат? Не е ли доброволно желанието да помогнеш на някого в един форум? Поне така аз го възприемам. Простете, ако съм имала свръхочаквания. Лека вечер от мен!
Re: Удостоверение за въвеждане в експлоатация
25-03-2011 - 23:08:03
Не просто сте свръх чуствителна!!percival е посочил съвсем добронамерено и доброволно съществен пропуск във въпросът Ви.Никъде не виждам груб тон за да сте толкова докачлива.Може би сте прекалено напрегната имайки предвид пробелемът Ви. Пиинете едно винце да отпуснете малко напрежението.*drink1*
Re: Удостоверение за въвеждане в експлоатация
25-03-2011 - 23:12:54
Успех. Няма да стане от форума обаче. Но си мисля, щом 13 години си стоите така, значи не ви се дават пари или има непреодолим проблем. А повечето строителни проблеми се решават с пари. Пак успех, в събирането на парите от всички заинтересовани.
Re: Удостоверение за въвеждане в експлоатация
26-03-2011 - 11:14:12
Това, че няма да стане "от форума" го разбрах още в началото. Направила съм необходимите постъпки и процедурата е в ход.Очаквах тук е някой да сподели добър опит с такава сериозна фирма, или сам да предложи професионалните си услуги. Това дали ми се дават пари или имам непреодолим пролем мисля не е обект на разискване в темата, тук не е раздел" лична драма", поправете ме ако греша. Когато пуснах такава тема не очаквах, че ще трябва да разисквам с непознати подобни лични неща и то от точно такъв ъгъл. А това, защо 13 години "стоя така" е уместен въпрос, но имайки предвид реакциите на съфорумците, предпочитам да не го коментирам с вас. Както може би подозирате, има различни казуси и не винаги допуснатата неизправност от някого се дължи на тарикатщина и безхаберие. И все пак благодаря, че един от вас ми пожела успех. Аз пък ви пожелавам никога да нямате подобен проблем.
Re: Удостоверение за въвеждане в експлоатация
26-03-2011 - 13:08:51
avatar
Quote
arina
Моля да ми препоръчате сериозна надзорна фирма за издаване на удостоверение за въвеждане в експлоатация на завършен преди 13 години имот в пета категория. Имаме заповед от ДНСК за забрана за ползване на имота, а живеем в него! Трябва да започнем процедура по издаването на УВЕ незабавно, тъй като всеки момент може да останем без ток и вода! Предварително благодаря

Здравейте arina,
С риск да ви доизнервя, но не ви трябва просто надзорна фирма.Ще ви тропнат един доклад, и най вероятно ще ви пуснат в мътната река на процедурите.
Ако няма конфликт между строител, инвеститор и собственици, и строителството е извършено без съществени отклонения, ви предстои просто набирание на комплект документи част от които чрез надзорна фирма.
Наистина е важно в кой район на София е обекта ви, защото има невероятни катили по някои места.
За тока и водата е отделен въпрос, но не е фатално.
С удоволствие бих ви помогнал да се ориентирате какво ви предстои.Ясните проблеми , са половин проблеми

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Удостоверение за въвеждане в експлоатация
30-03-2011 - 11:27:13
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход