Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Идеи за вилно селище???

Публикувано от Bune 
Re: Идеи за вилно селище???
28-12-2009 - 19:07:02
Quote
фло
Такава реализация можеш да видиш на пътя между Карлово и Калофер-рибарник с рибен ресторант!




Велико ресторанче, но кухнята го прави такъв. Рецептите ги крада постояно. smiling smiley
Re: Идеи за вилно селище???
28-12-2009 - 20:01:50
Quote
ivo356
Quote
фло
Такава реализация можеш да видиш на пътя между Карлово и Калофер-рибарник с рибен ресторант!




Велико ресторанче, но кухнята го прави такъв. Рецептите ги крада постояно. smiling smiley


*drunk* Ако помниш преди години се опитваха да оцеляват с продажба на жива риба,обаче видимо им тръгнаха нещата след като направиха ресторанта! Аз лично бих го направил разчупен,на няколко нива покрай басейните,а не тип зала, както е сега . Разбира се кухнята е най-важното. Мога да дам няколко подобни примера за успешен бизнес с рибни специалитети и колегата просто има всички дадености за такова начинание. Е, има малко тичане,ако иска да има законен рибовъден обект или рибно складово стопанство, но пък и точно там са парите по програмите рибарство,Най-добре може да даде информация Изпълнителна агенция по рибарство и аквакултури /ИАРА/към земеделското министерство.Има за усвояване 100 и кусур милиона евра,пък мераклиите не са кой знае колко,още повече и с тези възможности на земя и рибарник! Акцента обаче трябва да си е ресторанта-там е истината!
Re: Идеи за вилно селище???
29-12-2009 - 06:12:20

Balgaria 1.Апр.'09 025.jpg
Проба???

Пробвах да сложа една снимка от имота ама нейсе.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-12-29 06:14 от Bune.
Re: Идеи за вилно селище???
29-12-2009 - 08:18:25
Идеята по принцип е добра, но не става много ясно местоположението на имота и отстоянието от главен път, голямо населено място/клиенти, ПЕРСОНАЛ и зареждане с продукти/ ..., забележителности в района, целогодишна проходимост до мястото, а това е от съществено значение за успеха на начинанието. Преди всичко - да е близо и удобно за евентуалните клиенти, защото те вече са разглезени и трудно правят жертви. Трябва да си наясно, че такова начинание предполага доста компромиси като живот на мястото на бизнеса и участие на цялото семейство в него. Каквото и да си говорим, това е живот в хижа, дори и луксозна. Едно е да си там 5-10 дена, друго е с години. В тая връзка - семеен съвет с ракийка, салатка ... и да няма после - ти си го реши, ти си се оправяй. Ако и децата трябва да ходят на училище някъде, работата става дебела. При вариант: управител, персонал за всичко и ..., вероятно няма да си на печалба, защото не може да се очаква нормална целогодишна заетост, а и персонал без надзор обикновено работи за себе си. Имам наблюдение от подобни места в Арбанаси/топ локация/ и виждам, че кафе-ресторант с 30 места и лятна градина още 20-30 и хотелска част 7-8 стаи/15-20 легла/ с вътрешен двор и малък басеин, двама човека/собствениците/ се справят без проблем. През лятото наемат един сервитьор максимум. Родителите им също живеят там и при нужда се включват. За разширения вариант - коне, животни и рибарник, ще трябват още двама човека персонал.
Инфраструктурата също е важна - има ли ток наблизо и какъв и как стои въпроса с водата?
Най-правилно е да се абстрахираш от това, че имота си е твой и да прецениш реално би ли инвестирал в такова място от нулата.
Re: Идеи за вилно селище???
30-12-2009 - 18:39:41
Опитах да сложа една снимка, но нещо не се получи. Иначе повечето от вас правилно ми обръщат внимание на важни аспекти като: финансиране, мотивация, маркетинг и т.н. Инфраструктората е наистина голям проблем: главния път е на близо 700-800 м. от обекта, тока на 1 км. водата трябва да бъде от собствен водоизточник (това е лесно). Сега, пътя за да стане първокласен ще трябва сам да го финансирам тъй като няма програма която да ме подпомогне. С възобновяемите източници на енергия вероятно ще срещна подкрепа. Както много от вас отбелязаха мисля да обърна осбенно внимание на рибния ресторан и не на последно място на атракциите. За последното мисля е от особенна важност и освен занимания като наблюдение на птици и риболов, излети с коне и магарета, АТВ и,а мегдан и за културен туризъм. Човешкият фактор е важен, но мисля района има ресурс. Може би трябва да направя по-задълбочен пазарен анализ като силни и слаби страни и т.н. и тук мисля форума би могъл да ми е от помощ. Най-значителните проблеми ги виждам при финансирането, но особенно при личната мотивация. Прав е колегата че това е семеен бизнес и изисква пълно отдаване и живот на обекта.
Имам и др. малко по-различна идея за което ми е интересно да чуя вашето мнение. Ето, правя един хубав ресторант, създавам добра инфраструктура, построявам 1-2 кокетни къщички за гости, а останалият имот парцелирам и продавам на отделни клиенти, които ще ми плащат месечна такса за целогодишно и цялостно подържане на имотите им, общите площи и инфраструктура??? Остава да помисля как да склоня жената и децата да ги пратя да живеят в дивата природа*angel*

Очаквам идеите ви с нетърпение пък напролет може да направим и едно теренно проучванеwinking smiley*drink1*
Re: Идеи за вилно селище???
30-12-2009 - 21:31:52
Тц.Село е...ще го осерат максимум за година.Виждал съм го на много места-няма как да контролираш такъв процес аи никой не е длъжен да сключва с теб каквито и да било договори от момента в който стане пълноправен собственик на парцела си.Т.е. забрави за тая идея...Но някак си това виси във въздуха като още един щрих към тая според мен изначално загубена кауза.Парите по програмите свършиха.Като цяло там работата е "кой е_ал - е_ал...кака се ожени".Все по-трудно ще е.Механизмът се изчерпа на практика в момента в който всички разбраха,че има такива програми.Далавера няма.Първото условие една далавера да е такава,е тя да не е общоизвестна.Не искам да ти разбивам мечтите за вилно селище с рибарник,но прави сметките си без европейските програми.Не знаеш в какви проблеми и батаци е буташ...
Re: Идеи за вилно селище???
31-12-2009 - 00:25:37
Даа драги Салвадор, вероятно си прав за далаверите, батаците и всичко останало, но надеждата умира последна, нали! Ето господин Николов праща проектите директно в Брюксел! А збъднатата мечта макар и планирана е толкоз сладка. Няма да е лесно, ще има препъни камъни, но какво от това. При мен главният проблем е че съм с малки деца в училищна възраст, а за тях перспективите там биха били страшно малки. Въпреки че кой знае, докато дойде време за университета ще имат най-хубавото детство, а училищата в провинцията често са по-добри от софийските а за средата да не говорим. Иначе знам какво искам и как да го направя за да създам едно работещо и печелещо предприятие.
Имам и една малко екстравагантна идея - ресторанта вътре в езерото от където тръгват като лъчи 3 дървени пътеки към наколните луксозни рибарски хижи (тук Николов може да каже как да стане). Хм, как ще отведа отходните води за да не замърсявам езерото??? На брега малък басейн с минерална вода, коне за възрастните, понита за децата, а магарета и каручки за ингилизитеwinking smiley
Бихте ли определили горното като мечти, аз не мисля та това ще е къртовска работа, ден и нощ.

Хайде весело посрещане на Новата година и нека е по-добра и с повече надежда от старата*drink1*
Re: Идеи за вилно селище???
31-12-2009 - 01:14:57
avatar
Quote
Bune
Имам и една малко екстравагантна идея - ресторанта вътре в езерото от където тръгват като лъчи 3 дървени пътеки към наколните луксозни рибарски хижи (тук Николов може да каже как да стане). ..

Може, можееее.....:]

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Идеи за вилно селище???
31-12-2009 - 01:21:53
Дано да постигнеш мечтата си.Аз съм скептично настроен просто защото вече съм се нагледал на проекти,зависнали във времето и пространството на етап "информационна табела".Прекалено много станаха.
Re: Идеи за вилно селище???
31-12-2009 - 01:49:50
*drink1*Колега,виждам,че си романтична душа с емоционален подход към идеите! Бизнеса обаче иска хладнокръвие и точен анализ ,както и известна практика в дадения бранш. Понякога това отнема години ,средства и нерви.Често нещата следват съвсем непозната логика,но почти винаги по пътя на тесния практицизъм. Така например въпроса с пътя ще ти го реши местния общински кмет,след като започне да води гостите си на работни обяди,вечери и други мероприятия. Ще "забележи",че този ресторант би довел до принос и развитие на туризма в общината и ще инициира строежа на една магистрала едва ли не, до обекта,щото на никой от началниците не му е приятно да се друса по селските пътища след изискан обяд. Ще започнат чести посещения на важни административни фигури,зад които стои огромен ресурс ,с идеи и предложения ,но които не обичат да плащат от своя джоб. Затова акцента е първо ресторанта с качествена храна и напитки-останалото си идва от само себе си. Кулинарни рибни шедьоври са най-подходящи в твоя случай заради тематичната връзка с ландшафта,пък и рибата дава най-висока добавена стойност,прекарана през кухнята и сервирана на масата в ресторантьорството! Почни оттам и после му мисли за лъчове,хижи коне и др.екстри.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход