Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Идеи за вилно селище???

Публикувано от Bune 
Идеи за вилно селище???
27-12-2009 - 23:58:37
Момчета, чесита Коледа! Живот и здраве на всички!*drink1*

Така, имам един имот в провинцията около 70 дка. разположен до малко езеро в живопистните поли на Стара планина. Понастоящем оцелява като рибарник който съм дал под наем, но това е защото нямам дип време за него, а безстопанственно не мога го оставя. Има редица европейски програми за развитие на селските райони които предлагат финансиране на малки проекти различни от селското стопанство. По време на голямата строителна "еуфория" отговорните факто ми искаха твърд % за да бъда допуснат до тези програми, но сега с бат ББ, а и нали надеждата умира последна мисля да раздвижа нещата*write* като рушвети, % не влизат в плановете ми.
Това беше въведението, идеята ми е за един малък битов ресторант с около 5-6 самостоятелни къщички, малко стопанство с добитък за чевермета, разходки с коне, забавления за деца, културен туризъм, разбира се спортен риболов и много добро обслужване.
Какво мислите, има ли хляб в тази идея? И още какво мислите за архитектурното и техн. изпълнение? Аз си мислех за дървени къщички, нещо екологично, възобноявяеми енергиини източници.....

Ще ви бъда благодарен да споделите авангардни и нестандартни идеи и решения, някак дето се вика "извън матрицата"!

Весели празници!
Re: Идеи за вилно селище???
28-12-2009 - 00:26:01
Абсолютно нищо не се е променило от както е дошъл ББ,даже няма да се изненадам ако % са станали повече.
Хубаво е да имаш надежди...ама не вярваш в каквото трябва.
Re: Идеи за вилно селище???
28-12-2009 - 03:18:33
Може и да си прав, то иначе защо ще да е таз борба за кокала ама чини ми се не всички са маскари. Сериозно, аз смятам, че до голяма степен ние гражданите корумпираме системата, но това е др. тема.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-12-28 05:12 от Bune.
Re: Идеи за вилно селище???
28-12-2009 - 10:01:01
Естествено,че ние гражданите корумпираме системата,но това единственият (за сега) начин тя да работи...някак...
Re: Идеи за вилно селище???
28-12-2009 - 10:35:12
Quote
Bune

Това беше въведението, идеята ми е за един малък битов ресторант с около 5-6 самостоятелни къщички, малко стопанство с добитък за чевермета, разходки с коне, забавления за деца, културен туризъм, разбира се спортен риболов и много добро обслужване.
Какво мислите, има ли хляб в тази идея? И още какво мислите за архитектурното и техн. изпълнение? Аз си мислех за дървени къщички, нещо екологично, възобноявяеми енергиини източници.....

Ще ви бъда благодарен да споделите авангардни и нестандартни идеи и решения, някак дето се вика "извън матрицата"!

Весели празници!

Идеята е добра и работеща,ако следваш градацията - първо рибен ресторант и т.н.щото броя на къщичките ще следват броя на клиентите ,които искат да преспят. Водещото е ресторанта и атракцията -рибарник,после може да си развиваш и останалото. Такава реализация можеш да видиш на пътя между Карлово и Калофер-рибарник с рибен ресторант!
Рибния ресторант е толкова доходоносно предприятие,че няма да ти трябват никакви субсидии по разни програми в последствие. Освен това, рибен ресторант с атракция рибарник предполага един натурализъм в архитектурата,нещо като рибарски битовизъм да го наречем,което не изисква скъпо изпълнение.Важно е кухнята да е голяма и добре оборудвана и трапезарията да се впише в околната среда! Така,че наблегни на голям ресторант,поне 200 места с 50-60 рецептурни рибни шедьовъра!*drunk*
Re: Идеи за вилно селище???
28-12-2009 - 10:40:41
avatar
Оооо, колега! Радвам се, че има повечко хора да мислят по този наин. С едни колеги обсъждаме нещата за подобно начинание в Родопите. Малка еко-ферма да храни 15-20 семейства с месо и месни продукти, мляко и млечни (една малка мандричка ще се прави), яйца и т.н. Оглеждах се и набелязах едно-две поточета да се забентят в малки рибарници, че пъстървата много я моря на масата и такива нещица. И като капак - комплексче от една централна сграда с всички там оборудвания и 15-20 къщички главно за спане. Също и моето любимо - 200 кошера пчелин. Март-април трябва да започваме малко по малко.
За процентите не се безпокой - ако някой писач ти иска % значи не е в час, или иска да те изклати. Аз огато трябва да пращам проекти с един DHL - директно в Брюксел. При положение, че не искам държавата да ми помага с нищо (проектите са % самоучастие и останалото е външно финансиране. нито 1 лв от държавата) няма защо да й искам каквото и да е било одобрение на проект. Ако държавата ще дава пари - да, но иначе... А ако някой писач ти каже - 100% гарантирам, че ако платиш ще те одобрят - да знаеш, че е лъжа. Никой, никога и по никакъв повод не може да ти гарантира 100% одобрение. Ако ти кажат - трябва да плащаме комисионни в Брюксел - също е лъжа. Ония там взимат над 15000 евра заплати плюс допълнителни социални пакети плюс огромни пенсии - кой ще си рискува това спокойствие с евентуален рушвет - никой.

И още нещо. Малко ме съмнява, че с един проект ще се разминеш. Може би 4-5 по-малки целеви проектчета ще свършат по-добра работа.
Идеята ти я приветствам. Ако мога да помогна с нещо - съвет, туй-онуй - насреща съм.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Идеи за вилно селище???
28-12-2009 - 10:41:21
Идеята ти Буне е повече от хубава!Има,обаче много но!
Оперативните програми за развитие на селските райони,по-точно мярки 311 ,312 и 313-развитие на селски туризъм,отпускат ДО 200хил.евро.Не съм сигурен,че ще ти стигнат тези пари,за да осъществиш идеята си!Дори и да ти стигнат,лошата новина е че парите по тези програми свършиха/поне засега/.Информацията ми не е проверена на 100%,но е лесно да се провери.
Ако все още има такива пари и успееш да направиш проектите си и да ги подадеш,ще трябва да си осигуриш самостоятелно финансиране/собствени средства или банки/,които след 2 години,евентуално,ще ти възстановят до 60% от вложените от теб средства.
Ако,това се случи-добре,ако не-много зле!
Самостоятелното финансиране на идеята ти,без ОП не е добра идея като инвестиция и като възвръщаемост.Прекалено голямата инвестиция в този бизнес,липсата на квалифицирани работници и мениджмънт,води в България до невъзможност за възвръщане на вложените средства.
Ако обаче,имаш свободни средства,имаш верни хора,които да работят и управляват дейността ти,имаш ясни идеи,добър мениджмънт,не очакваш да "избиеш рибата"-идеята ти е повече от прекрасна!
Има много случаи,които аз знам,където много такива идеи са се провалили и такива,които работят много добре!
Темата е много обширна.С удоволствие ще помагаме с каквото можем!
Къде се намира имота ти?Предполагам в дряновско-севлиевския край?
Re: Идеи за вилно селище???
28-12-2009 - 11:54:37
avatar
Quote
salvador
Естествено,че ние гражданите корумпираме системата,но това единственият (за сега) начин тя да работи...някак...

е тука уцели десетката! - Велика мисъл!*bow*
Re: Идеи за вилно селище???
28-12-2009 - 12:14:17
Хубава идея, липсват тия места за отдих все още. Важно според мен е да има път до там, паркинг, да е лесно за намиране. Ако е известна туристическа област- по- добре. Няма да има нужда да я разработваш.Ако го направиш имаш в мое лице клиент*beer*
Re: Идеи за вилно селище???
28-12-2009 - 12:17:20
Quote
Bune
Какво мислите, има ли хляб в тази идея? И още какво мислите за архитектурното и техн. изпълнение? Аз си мислех за дървени къщички, нещо екологично, възобноявяеми енергиини източници.....

Преди идеята, архитектурните и технически изпълнения има един много съществен въпрос, на който трябва да си отговорите: готов ли сте да се вложите на 100% в подобно предприятие?
Защото, ако решите да правите еко-ресторант със съпътстващи го атракции, трябва да сте готов да зарежете всичко друго и да му се посветите напълно - по цял свят това е семеен бизнес, от който се печели добре, но изисква огромни лични усилия! Досега, разбирам, въпросният имот Ви е бил "между другото - а сега как ще е?
Та?
smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход