Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

С какво да зидам с тухла 4-ка или с ...

Публикувано от Ivo.NovDom 
С какво да зидам с тухла 4-ка или с ...
12-08-2009 - 12:38:51
На едно от последните СТРОЙКО попаднах на много иновативни топлоизолиращи блокчета за зидане на фирма ТИВИТ.


На щанда правеха демо:
1. С бензинова горелка нагряваха едната повърхност, а от другата страна нормална температура
2. Бяха пуснали едно блокче да плува във вана с вода
Доста се впечатлих и направо съжалих, че вече съм приключил с изолацията на къщата си. Но съм сигурен, че при следващия строеж ще ползвам точно този метод.
Блокчетата са леки, подобно на итонг-а, но като характеристики нямат нищо общо, освен че и едните и другите са лесни за обработка - рязане, прокопаване на канали, анкериране, дюбелиране и др.
http://www.tivit-bg.com/



Редактиран 5 път(и).Последна редакция на 2009-08-12 23:38 от Ivo.NovDom.
Re: Изолация от пенополистирол бетон - води до значителни икономии.
12-08-2009 - 13:00:51
Считам го за идеален материал като заместител на тухлите четворки, за зидане на преградни и външни стени, за подова замазка, също - вместо хоросановата замазка. Съчетава проветривост, пожарообезопасеност, топлоизолираност и шумоизолираност. При полагането особено за стени отпада замазката (турбозол или гипсокартон) ако се сметнат материали и труд за постигането на един и същ ефект - икономията е около 30-40 лева на квадратен метър.

Re: Изолация от пенополистирол бетон - води до значителни икономии.
12-08-2009 - 13:01:46
Така говореха навремето за Итонг-а...материала на бъдещето,космическа технология...Всъщност няма нищо иновативно.Пенобетони съществуват от поне 30 години,от толкова са и смеските на бетон с разни незнайни порести материали от типа на стиропора.Леко е,вероятно се строи бързо.Но да се превъзнася...нека минат поне 5-10 години употреба,да се видят недостатъците.
Re: Иновативна изолация от пенополистирол бетон - води до значителни икономии.
12-08-2009 - 13:12:43
Салвадоре въобще няма да чакам 10 години за да видя дали върши работа. Следващия строеж ще е с този материал.
Ако се проектира, съобразявайки се с материала - може да се олекоти конструкцията с 20-30 процента (от там икономия на бетон и арматура). като инфо: кубик хоросан тежи 2200 кг. срещу 350 кг. от топлоизолационната замазка. Сметни с колко се намалява натоварването на конструкцията ако тухлите и замазките се заменят с този материал...виждам че е удобен за оформяне на колони.
Re: Иновативна изолация от пенополистирол бетон - води до значителни икономии.
12-08-2009 - 14:09:14
Да речем вътрешна стена изградена с тухли четворкиима разход :
16 тухли четворки на калъч(по около 0,6 лв. за бр.), за труд 6-8 лв. за кв.м. зидария и по 13-15 лв на кв.м. на лице за замазка с турбозол, после за финосване още 3-5 лв. - т.е сметката е: около 53,00 лева двустранно измазана и финосана преградна стена, КОЯТО НЯМА НИТО ШУМО НИТО ТОПЛО-ИЗОЛАЦИЯ! не съм смятал хоросана за тухлите. Не съм смятал и фирата (особено гръцките са като вестници...)
От пенополистирол-бетон сметката горе-долу е такава: 7,4 тухли на кв.м. по 3 лв., директно шпакловане от двете страни по 4-5 лв. на кв.м. и това е...
сметката ми е следната: 32 лева за двустранно шпаклована стена!!! около 20 лева икономия на всеки квадрат. При това стената има топлоизолация, шумоизолация, пожаро-устойчивост, както и паропропускливост...Ако се ползва материала и за подовите замазки, се получава, че дори и вътре в къщата помещенията са сепарирани и ако някое от тях не се ползва, може да не се отоплява!
Re: Иновативна изолация от пенополистирол бетон - води до значителни икономии.
12-08-2009 - 14:19:39
добре им правиш реклама , но това е Непознат продукт с цени на Инотг (достатъчно познат продукт)..........качествата не са дискусионни !!!
ако искат да се наместят на пазара -- РЕкламата ще им е безплатна , трява само да осъзнаят пътеката към безплатната реклама !
Жокер : ( качеството не продава - продава ниската цена ) а безплатната реклама е "от уста на уста"

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
Re: Изолация от пенополистирол бетон - води до значителни икономии.
12-08-2009 - 14:50:40
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> Така говореха навремето за Итонг-а...материала на
> бъдещето,космическа технология...Всъщност няма
> нищо иновативно.Пенобетони съществуват от поне 30
> години,от толкова са и смеските на бетон с разни
> незнайни порести материали от типа на
> стиропора.Леко е,вероятно се строи бързо.Но да се
> превъзнася...нека минат поне 5-10 години
> употреба,да се видят недостатъците.

Салвадоре, доста си песимистичен: казваш, че това е от 30 години, ти залагаш още 10 години или общо 40 години преди да се убедиш дали дава резултат... *bow* *ok*
Аз пък, когато пуснах темата, топнах едно мострено парче във вода, след 3 часа киснене още си плува, даже не е мокро цялото! Утре ще го разрежа за да видя докъде се е намокрило в дълбочина. Някой може ли да изтества другите материали за преградни стени - тухла 4-ка или итонг? Как ли ще реагират на теста?

Ето снимки.

Потапяне в 11,30 часа: *sos*





След 3 часа в 14,30 часа:


Технологията е разработвана от BASF през 60-те години но заради високата тогава цена са се отказали. После руснаците са доразвили технологията и успешно я прилагат от ... без да имам претенци за точност 20-ина години. Доказала е качества по Сибир и райони с тежки условия...Сега има и български производители - аз, лично приветствам технологията - Да се свалят 30 процента от себестойността на строежа, това е супер резултат - хубаво е че и по мойте бакалски сметки икономиите са ОСЕЗАТЕЛНИ! *ok*
Re: Иновативна изолация от пенополистирол бетон - води до значителни икономии.
12-08-2009 - 14:58:28
За полистирол бетона има стари теми.Фло беше писал тук по въпроса и тогава точно това се обсъждаше.За полистирол бетона излизаха 80% руски сайтове.Предубеждението си няма как да го преодолея...по тия земи,де що е дошло от Русия,всичко е боклук.На тия алкохолици им дай да правят бомби и танкове.Ще ги направят така,че целия свят да вдигнат във въздуха.Обаче дадеш ли им нещо друго...става страшно.Просто каквото е дошло като технология от там...всичко е от зле по-зле и от ненадеждно по-ненадеждно.Май само дървесина имат хубава...ама то там е природна даденост заради климата...не е технология.
Re: Иновативна изолация от пенополистирол бетон - води до значителни икономии.
12-08-2009 - 14:59:08
пунди Написал:
-------------------------------------------------------
> добре им правиш реклама , но това е Непознат
> продукт с цени на Инотг (достатъчно познат
> продукт)..........качествата не са дискусионни
> !!!

Пунди, от снимките си личи че материала няма нищо общо с итонга - не пие вода като него - при положение че ако го ползвам за зидария, ще получа идеално права стена, дишаща, нехигроскопична, без минусите на И-тонга ми е напълно достатъчно за да го ползвам за зидане. Ще ми донесе икономия от 20 лева на всеки кв.м. зидария в обекта.
За теб може да е реклама, ама за мен си е проста бакалска сметка, от която мога да спестя пари я за обзавеждане я за някое кабрио! *ok* *beer*
Re: Иновативна изолация от пенополистирол бетон - води до значителни икономии.
12-08-2009 - 15:10:12
Ivo.NovDom Написал:
-------------------------------------------------------
> пунди Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > добре им правиш реклама , но това е Непознат
> > продукт с цени на Инотг (достатъчно познат
> > продукт)..........качествата не са
> дискусионни
> > !!!
>
> Пунди, от снимките си личи че материала няма нищо
> общо с итонга - не пие вода като него - при
> положение че ако го ползвам за зидария, ще получа
> идеално права стена, дишаща, нехигроскопична, без
> минусите на И-тонга ми е напълно достатъчно за да
> го ползвам за зидане. Ще ми донесе икономия от 20
> лева на всеки кв.м. зидария в обекта.
> За теб може да е реклама, ама за мен си е проста
> бакалска сметка, от която мога да спестя пари я за
> обзавеждане я за някое кабрио!

-----------
желая ти най-хубавото кабрио,
но като им гледах цените за 1 кв - итонг срещу ТЕЗИ..............1 лв разлика е ............
освен това , както писах - БГ-ецът купува евтино , той не се интересува от качество
.........но нека да е кабрио winking smiley

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход