Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

мнение за топлоизолация

Публикувано от hriston 
Re: мнение за топлоизолация
16-02-2010 - 20:55:55
PS И за сведение - реалния разход на СТ84 ми излезе около 3.5 м2/флакон, въпреки че имах доста прилично нивелирана хастарна мазилка.
6-7 м2/флакон може да постигнеш само ако лепиш на ОСБ или друга идеално равна основа.
Re: мнение за топлоизолация
16-02-2010 - 21:32:34
avatar
за разхода си абсолютно прав, а иначе с пяната си лепи доста здраво и може спокойно да си спестиш дюбелите.
Re: мнение за топлоизолация
06-03-2010 - 21:07:38
Я да питам и аз за тая изолация.Пред дилема сме. Къща РЗП 177 кв.м. построена лятото на 2009г. с тухли Поротерм 38 . Имаме старо построена част от тухли четворки / стая от 16кв.м. , върху нея още една толкова квадрата / към която развихме новото строителство. На старото е ясно ще полагаме изолация , но се чудим с тези тухли да слагаме ли на новото.И каква да слагаме - еднакво дебела на цялото или различни дебелини ? Идеята за тези тухли беше изобщо да не изолираме.
Re: мнение за топлоизолация
07-03-2010 - 09:37:13
Доколкото ми разясниха от една фирма за пенополистиролбетонови блокчета - по последните изисквания от края на 2009г 38-та на Поротерм не ги покрива вече, а трябва да се добави поне още 4 см EPS (същото важи и за гореспоменатите блокчета)
Re: мнение за топлоизолация
07-03-2010 - 10:37:59
...разбери нещо повече за това изменение.Защото това 38 см зид + 4 см стиропор ми се вижда прекалено голяма разлика,особено предвид факта,ча до преди няколко месеца дебелия поротерм сам си покриваше нормативите.
Това отива на половин метър дебелина със стиропора,мазилките,шпакловките и т.н.Много е.
Re: мнение за топлоизолация
07-03-2010 - 11:24:07
аз пък лично мисля, че топлоизолация в повече не е излишна smiling smiley
строя с 30см газобетон и ужким покривам изискванията. по проект даже съм без топлоизолация, но смятам да сложа 10см неопор отвън. нека ми е зле после smiling smiley

идеята е със свещи да се топля после smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-07 11:54 от naughty.
Re: мнение за топлоизолация
12-03-2010 - 14:51:34
Quote
naughty
аз пък лично мисля, че топлоизолация в повече не е излишна smiling smiley
строя с 30см газобетон и ужким покривам изискванията. по проект даже съм без топлоизолация, но смятам да сложа 10см неопор отвън. нека ми е зле после smiling smiley

идеята е със свещи да се топля после smiling smiley

Ще можеш да се топлиш на свещи ако вън е +5, а не -5оС.
По новата наредба коефициента на топлопреминаване вече е U<0,35 W/m2K, затова вече не е достатъчно само с 38 см Поротерм или 30 Итонг, както беше широко рекламирано от тях преди няколко месеца.
Re: мнение за топлоизолация
12-03-2010 - 15:29:46
Сега като се започнат едни половинметрови газобетони....
Re: мнение за топлоизолация
12-03-2010 - 17:50:19
Quote
salvador
Сега като се започнат едни половинметрови газобетони....

И още по-големи изкуствени занижавания на ламбди....за който се хване на въдицата smiling smiley
Re: мнение за топлоизолация
12-03-2010 - 18:37:02
avatar
Прилагайки детайли от системата срещнах леко свличане при лепенето на ХПС....Как го решавате?
Бих казал,че каквото и да изпълнявате - моля правете го по проект и с мисъл- система без дюбели първо е скъпа / лепилата са по висок клас/, и второ - има голяма вероятност да видите фасадата /парите си/ леко в основите.....
Примери бол.....Главоболия също....
А и кой твърди че хастара е излишен?Зимата тогава си махнете потника и ще имате представа какво и е на сградата.Или така е по лесно и евтино....?!
Моля да не влизаме в полемика - има учебници за това ,седнете и вижте какво пише там.....

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход