Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

мнение за топлоизолация

Публикувано от hriston 
мнение за топлоизолация
04-12-2009 - 15:18:47
Моля за мения по следния въпрос - при полагане на външна топлоизолация (ЕПС, 8см) върху четворки
наличието на варо-циемтова замазка под топлоизолацията задължителен елемент ли е?
И една добавка - за изолация на бетонни колони и пояаси XPS или на EPS?

Благодарности за мненията и съжалявам, ако съм поредния задал този въпрос.
Re: мнение за топлоизолация
04-12-2009 - 17:05:07
avatar
Бъркаш замазка и мазилка...
Замазката е на пода ,а мазилката-по стените.
По твоя въпрос-не е задължително да има мазилка ,но е препоръчително.Ако стените не са ти много криви,ще дадеш повече пари за изправянето им с изолация,отколкото с мазилка...
За бетоновите елементи е препоръчително изолация с XPS за избягване на термомостове,а и самите колони е добре да са малко по-навътре от зидарията...

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: мнение за топлоизолация
05-12-2009 - 09:43:29
Quote
markk

По твоя въпрос-не е задължително да има мазилка ,но е препоръчително.Ако стените не са ти много криви,ще дадеш повече пари за изправянето им с изолация,отколкото с мазилка...
*ok*Твърдо за!!Другите предимства са,че обличаш къщата с една хомогенна кожа,която която не само изправя,но и запълва всички дупки м/у тухлите/гледал съм обекти дето можеш да си пъхнеш пръста м/у четворките/.
След това- при топлоизолацията,като ти дюбелират плоскостите-нали се сещаш как влиза дюбел в четворка-никак-чупи се половината тухла.А с в/ц отгоре вече е друго.
И МАРК е много прав за цената-труда на мазачите е много по-нискоквалифициран от този на изолаторджиите.
Ако се решиш да го правиш-накарай ги да ти обърнат и прозорците-вертикалните части поне-да запълнят отворите на тухлите яко.Също: не измазвай хоризонталните части отдолу-тераси,еркери и др.,защото качеството на труда е винаги под съмнение и мазилката там може някой ден да си тръгне.А топлоизолирането по тези места става лесно впоследствие и по принцип там няма какво да се изправя,заглажда и т.н.Отделно на една цена се маже таван,на друга -стена.
Успех!smiling smiley
Re: мнение за топлоизолация
06-12-2009 - 00:44:32
Твърдо съм за вароциментова мазилка първо и то няма да е лошо да е финна, защото после лепиш изолацията много икономично на гребен и става убииствено здраво. Не забравяй да ги накараш и да обърнат прозорците, защото майсторите се скатават, като ако е възможно да оставят място и за обръщане поне с 2см изолация.
Re: мнение за топлоизолация
22-12-2009 - 17:20:17
изолацията е извънредно деликатна дейност- цялостното изпълнение и особено детайлите
огнян
Re: мнение за топлоизолация
22-12-2009 - 23:29:32
АКО стените са нивелирани и равни що-годе, то НЯМА НИКАКЪВ СМИСЪЛ ОТ МАЗИЛКА под изолацията - лепилото за ТИС ( топлоизолационна система ) захваща МНОГО ПО-ДОБРЕ ВЪРХУ ТУХЛА, отколкото върху мазилка и... например, лепилото на фирма Рьофикс ( www.roefix.com), когато се нанася директно върху тухлата НЯМА НУЖДА ОТ ДЮБЕЛИРВАНЕ! Същото се отнася и за качествените лепила на Баумит и др. Силата, която държи EPS (HPS) е ЛЕПИЛОТО, А НЕ ДЮБЕЛА, а то, както написах, се слепва най-добре директно върху тухлата Дюбелът само служи за допълнително, вторично, осигуряване, главно срещу вятър. Разбира се, ако има мазилка, то дюбелирането Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.
С всичко останало съм съгласен - HPS е по-добре за бетона. По-принцип, HPS или специалните, твърдите EPS-си се лепят до ниво цокъл - там, където има ударна влага от земята, а и като върви някой "съзнателен" , ако му скимне да бие един шут, да не му влезе крака в EPS



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-12-22 23:48 от atanas_kz.
Re: мнение за топлоизолация
23-12-2009 - 08:48:37
Я дай технически характеристики за система без дюбелиране. Много е досадна тази работа с дюбелите, ама досега не съм срещнал такава система. Ако има такава възможност ще е много изгодно, но се съмнявам. Май дюбелите освен всичко друго помагат за намаляване на деформациите в стиропора от тангенциалните напрежения, предизвикани от тежестта на шпакловката. Поне така съм си мисля.
Re: мнение за топлоизолация
16-02-2010 - 15:40:30
Ако няма нужда от дюбели защо системата за ТИ на Рьофикс е с дюбели и то метални.Дюбела обира вертикалните натоварвания от самия EPS.В тяхния каталог до колкото си спомням препоръчваха минимално 6бр на кв.м.Дебелината на ТИС вече отива на 10см. и това са 2кг на кв.метър по 8 етажа.Няма защо да се смята шпакловки и декоративни покрития.За производителите на полистиролбетон обаче това въобще не бива да им пука,но на гн.Дочев от Рьофикс трябва.
Re: мнение за топлоизолация
16-02-2010 - 20:01:34
avatar
Quote
4ovek
Я дай технически характеристики за система без дюбелиране. Много е досадна тази работа с дюбелите, ама досега не съм срещнал такава система. Ако има такава възможност ще е много изгодно, но се съмнявам. Май дюбелите освен всичко друго помагат за намаляване на деформациите в стиропора от тангенциалните напрежения, предизвикани от тежестта на шпакловката. Поне така съм си мисля.


СT 84 Express
Полиуретанова пяна-лепило за полистирен
Свойства

• лесен монтаж и експлоатация
• възможност за експедитивна работа - залепване,
фиксиране и полагане на армиращ слой в рамките на един
ден
• висока адхезия към минерални основи и полистирен
• много добри изолационни свойства
• възможност за работа при ниски температури и висока
влажност
• нисък коефициент на разширение и стабилност на формата
• водоустойчивост
• не съдържа фреони (CFC)
Описание
За лепене на топлоизолационни плочи от експандиран полистирен върху фасадни стени при топлоизолиране на сгради. Може да се използва за топлоизолиране на новоизградени сгради, както и за саниране на стари. Приблизително 2 часа след залепването, плочите могат да се заглаждат с шкурка и фиксират с дюбели, след което може да се положи армирана шпакловка.
CT 84 е елемент от топлоизолационната система Ceresit Ceretherm Express.
Видео

CT 84 - експресна топлоизолация
Разход
1 флакон /около 6 m2
Опаковка
Флакони от 750 ml



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-16 20:04 от asseteng.
Re: мнение за топлоизолация
16-02-2010 - 20:50:44
asseteng не мога да разбера какво доказваш на 4оvek с горния цитат.
Това си е с/ма с дюбели
До болка ми е позната понеже си изолирах цялата фасада (над 200м2) с нея.
Еее, вместо по 6 слагах само по 4 дюбела на м2 ( пяната държи много здраво), но това е друг въпрос....
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход