Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?

Публикувано от venciev 
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
15-11-2010 - 19:21:01
Малко снимки и от мен*ok*

Покрив с тикли
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
16-11-2010 - 08:36:51
Нещата изглеждат много добре!
Но ако може да задам няколко технологични въпроса.
Првият е какъв наклон давате на покрива?
Другите са относно мембраната. Защо много хора се оплакват че мембраната им се къса? Нали тиклите не лягат на остри ръбове? Лепите ли мембраната за дъските, защото технологично не се препоръчва залепяне чрез нагряване в-у дървена конструкция, вероятно от противопожарни съображения? И при полжение, че мембранта е 4мм, необходимо ли е наистина да е в 2 слоя? Особено пък 2рия да е с посипка? Посипката е за да предпази мембраната от ултравиолетовите лъчи, а в случая мисля че ще намали сцеплението с тиклите или било то турска керемида, и те по-лесно ще се свличат по наклона на покрива.
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
16-11-2010 - 08:46:53
Къщата се намира в с.Драгана област Ловеч,ако може прати ми координати.
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
16-11-2010 - 18:34:49
Quote
ctef60
Нещата изглеждат много добре!
Но ако може да задам няколко технологични въпроса.
Првият е какъв наклон давате на покрива?
Другите са относно мембраната. Защо много хора се оплакват че мембраната им се къса? Нали тиклите не лягат на остри ръбове? Лепите ли мембраната за дъските, защото технологично не се препоръчва залепяне чрез нагряване в-у дървена конструкция, вероятно от противопожарни съображения? И при полжение, че мембранта е 4мм, необходимо ли е наистина да е в 2 слоя? Особено пък 2рия да е с посипка? Посипката е за да предпази мембраната от ултравиолетовите лъчи, а в случая мисля че ще намали сцеплението с тиклите или било то турска керемида, и те по-лесно ще се свличат по наклона на покрива.

Въпросите са интересни и може да стане разговор по тях. Отзад -напред,защо мислите ,че посипката ще предизвика свличане на керемидите вместо да е обратното ? Тя точно затова се слага ,за да не се стича при нагряване смолата,както и да предпазва от запалване! Направен покрива от два слоя мембрана на практика е изцяло завършен и отгоре дали ще са тикли или керемиди,или кво да е,бих го нарекъл хармонично допълнение,без технологична функция! Мембраната се приковава по едната страна с гвоздеи с голяма глава през около 30-50 см. и отгоре тях се припокрива със следващия лист,който се залепя с нагряване по полосата с гвоздейте.За наклона: това е задача на архитекта според визията и избрания вид покритие,но има и общ стар метод ,още от древността ,който ми е трудно сега да възпроизведа,но в общи линии се прави с помощта на канап.За двускатен покрив взимат с канапа ширината на къщата,сгъват канапа на две,после още на две и това е мярка за височината на билото и по нея нарязват поповете!
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
16-11-2010 - 21:19:43
Здравейте,
1-Наклона на покрива трябва да е около 27-28% според разни архитекти лично мое мнение е че наклона трябва да е според тиклите,колкото са по-малки трябва да е по-голям(Това е според личните ми наблюдения на майстори от преди 100-200години.)
2-Мембраната според мен е достатъчно да бъде един слой минимум 3 мм за предпочитане с посипка точно поради факта че не се нагрява колкото тази без посипка.Другата основна грешка на много майстори както и на "фло"(според мен)е залепване само на местата където се припокрива и коването с какъвто и да е вид пирони(за свличането не помага голямата глава а тялото на пирона,което така или иначе си е тънко).Лично от собствен опит знам(поради факта,че редя тикли и на готови покриви),че когато тиклите се залепят за изолацията(лятото),а изолацията не е залепена минимум на 60-70% за дъските се получава една пързалка на тиклите заедно с изолацията на долу и се късат местата където са пироните.
От собствен опит знам,че изолацията с посипка е по добра и тиклите потъват и се залепят и за нея.Тези които слагат каквато и да е тънка изолация си хвърлят парите на вятъра колкото и да е добра.Относно запалването на дъските никой не е застрахован и трябва да се внимава и от факта ,че има някои битумни грундове които лесно се възпламеняват когато не са изсъхнали добре.
Относно свличането на тиклите си имам система за връзване на първия ред,с която се гарантира задържането им.

Повече снимки ето тук



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-11-16 21:30 от joker79.
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
16-11-2010 - 22:04:27
Колега joker79 ,не споря! Споделям мнение! Там ,дето споменах древния метод с канапа на майсторите ,според Питагор излиза 30 градуса:]наклона на покрива ,поне на пръв поглед! Заковаването на мембраната според мен си е задължително,затова хората са измислили и тези специални гвоздеи.Другото задължително е това,което казваш ,че трябва схема за първия ред и това важи за всички керемиди ,не само за тиклите за да има сигурност!*drink1*
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
16-11-2010 - 22:55:36
Колега фло,и аз не споря за това казах,че според някои "архитекти" наклона за тикли трябва да е максимум 27-28%,а това с канапа го знае всеки втори майстор на покриви.*yes*
Относно залепването на мембраната върху дъски грундирани с битумен грунд минимум на 60-70% съм доказал вече 6-та година(от когато работя така), че дори и без един пирон няма никакво движение нито на изолацията нито на тиклите,за сметка на това само със коването и залепване само на припокриваните места(виждал съм така положена хидроизолация как се вдига от вятъра,а и мога да ти кажа къде е тази къща).

Все пак това си е мое мнение и мисля,
че много от хората в този форум са някакви майстори и се опитват да извлекат някаква информация,а не просто бъдещи инвеститори които се опитват да се избегнат хвърлени пари на вятъра като "daskala".*sos* *book* *beer*
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
17-11-2010 - 08:48:28
Quote
joker79
Все пак това си е мое мнение и мисля,
че много от хората в този форум са някакви майстори и се опитват да извлекат някаква информация,а не просто бъдещи инвеститори които се опитват да се избегнат хвърлени пари на вятъра като "daskala".*sos* *book* *beer*
А може би и двете*yes*
Та, лично аз мисля че и в двете ваши мнения има много верни неща.
А ето и моето скромно мнение базирано на някои наблюдения и малко теория.
Относно наклона на покривите на този тип къщи мисля, че не се подбира само по дизайнерски критерии. Склонноста на тиклите и особено на турската керемида да се свлича по ската е голяма. За това не може да си позволяваме кой знае колко големи наклони, въпреки че тогава пък има склонност за подлизване по обратната страна на керемидата(тиклата). В руски източници съм чел да препоръчват този наклон да е 22-25°.Също така може да се прави различен наклон от подветрената и надветрената страна на покрива. Другото което знам е, че долния край на първия ред трябва да е повдигнат минимум с дебелината на керемидата(тиклата). Ако знаете нещо повече, особено за "заключването" на първия ред на турските керемиди, моля споделете го.
Относно битумните покрития. Напълно съм съгласен че ковани само с пирон, има опасност да се сцепят и свлекат. Това че не трябва да се лепят за дървена основа съм го чел във фабричната спецификация на Изола, но пак казвам, мисля че е от съображения за сигурност. Пироните се ползват главно за втория слой с посипката, когато е във вид на имитация на керемидки.
Дали мембраната трябва да е с посипка или не?? Това не мога да преценя. Но когато е с посипка имаме контакт твърдо в твърдо, а когато е без все пак плочата ще има склонност да се прилепи към битума.
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
17-11-2010 - 11:53:50
Quote
фло
Колега joker79 ,не споря! Споделям мнение! Там ,дето споменах древния метод с канапа на майсторите ,според Питагор излиза 30 градуса:]наклона на покрива ,поне на пръв поглед! Заковаването на мембраната според мен си е задължително,затова хората са измислили и тези специални гвоздеи.Другото задължително е това,което казваш ,че трябва схема за първия ред и това важи за всички керемиди ,не само за тиклите за да има сигурност!*drink1*


Не точно, в случая големия катет е 2х малкия, а не хипотенузата. Според синусовата теорема обаче, излиза 26.565°.
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
17-11-2010 - 17:07:29
Quote
koqn
Quote
фло
Колега joker79 ,не споря! Споделям мнение! Там ,дето споменах древния метод с канапа на майсторите ,според Питагор излиза 30 градуса:]наклона на покрива ,поне на пръв поглед! Заковаването на мембраната според мен си е задължително,затова хората са измислили и тези специални гвоздеи.Другото задължително е това,което казваш ,че трябва схема за първия ред и това важи за всички керемиди ,не само за тиклите за да има сигурност!*drink1*


Не точно, в случая големия катет е 2х малкия, а не хипотенузата. Според синусовата теорема обаче, излиза 26.565°.

:]Така е,виж от един канап какви точни резултати произлизат! Сещам се един сходен случай,на който бях очевидец! Влиза един клиент в стругарската работилница,протяга напред двете ръце да покаже размер и пита: -Майсторе можеш ли да ми струговаш толкова голямо желязо?-на което майстора отговаря:-Дръж така ръцете и не мърдай да донеса шублера!:}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход