Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?

Публикувано от venciev 
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
28-10-2009 - 23:07:29
Желязото се кове докато е горещо момци, не го оставяйте да изстине. *drink1*
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
28-10-2009 - 23:44:18
Прав си Наско, но първо си требе огин.......!
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
30-10-2009 - 01:52:58

Ама вие го запалихте вече. Не го оставяйте да угасне... smiling smiley
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
30-10-2009 - 13:07:04
Здравейте всинца в колибата *beer*
Прочетох в началото едно богохулство за булдозер и ми се прииска........ Айде няма да казвам какво. Имотчето е чудно и много податливо на реставрация, поне по това което се вижда от снимките. Само че на няколко пъти се споменава една сума от 50 х.лв., която е доста далеч от истината. Не се заблуждавайте с тези пари, защото в средата на работата изненадата ще е голяма!
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
30-10-2009 - 14:58:47
Muza Написал:
-------------------------------------------------------
> > Ама вие го запалихте вече. Не го оставяйте да
> угасне...
>
> ==================================================
>




Ако трябва да духаме, а???

:] :] :] :]
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
01-11-2009 - 15:41:15
Тези дни бяхме с "онзи" архитект на повторен оглед на имота!Доста поизчислявахме,мерихме,мислихме и премисляхме и стигнахме до някаква конкретика.
Покривът излиза около 400 кв.м.
1/2 от него му трябва нова конструкция-греди и дъски-12куб.м.,подпокривно фолио и редене на тиклите.
Имаме оферта за покрива:35лв за квадрат труд/нова конструкция и редене на тиклите/ и 11лв за квадрат само редене на тиклите с полагане на фолио под тях.
Оформихме и разпределението на собите,което търпи промени:3 апартамента със самостоятелни санитарни възли,4-5 стаи с 3 санитарни възела,механа с кухня,бар и тоалетна и още една кухня с перално помещение.
Основният разход,както на всяка къща е покрива,после идват санитарни възли,ел,ВиК,дограма....
Мисля,че ще се включим в "нормите"!
Ако,някой има идеи-да ги чуем.Ако някой има оферти за труд,материали,които ще са ни от полза-да ги видим!
Благодаря! clap:
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
01-11-2009 - 17:06:52
Г-н Венциев, звучи много добре. Пожелавам успех и дано един ден ми се отдаде възможноста да пия една ракия в "страноприемницата". *drink1*
Abu
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
01-11-2009 - 17:45:07
Имам един свободен приятел дърводелец, основно бачка покривни конструкции. Беше се засилил да емигрира и много ще се радвам да се "закачи" на някаква работа тук, че да му се размине. Не знам дали си сте се насочили към фирма-изпълнител или събирате екип за работа, но такъв човек би бил много полезен и в други дейности - бетони, замазки, настилки... Че е работар и майстор аз нямам съмнения - ако препоръката ми струва нещо, да ви организирам сгледа?
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
01-11-2009 - 19:22:56
Наско,ракийката ти е в кърпа вързана... :] ,но сме доста далече все още от условията за които си мечтаем!
Абу,както вървят нашите планове,работата ще започне едва напролет,дано дотогава твоя човек устиска на "напрежението"!Определено ще имаме нужда от кадърни хора,които да вникнат в идеята ни и да правят това,което правят най-добре.
Засега покривната конструкция ще се ръководи лично от архитекта и Аргонавт,ако те успеят да съберат свой екип ще е добре,ако не ще търсим алтернативи.Маркк и той е обещал помощ,но както казах вече самата организация на работата ще е напролет! *ok*
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
01-11-2009 - 19:43:35
avatar
Да,а работата ще се започва на зазоряване-любимото ми време за кафе и въздух... smiling smiley
Ето и една снимка на изгрева над една поляна до Сейковци за онагледяване.

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход