Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?

Публикувано от venciev 
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
05-11-2009 - 03:16:55
Nasko,по-важен е крайния резултат,затова помолих Миташки,ако има снимки от вече готовата сграда,за да видим какво е замислил инвеститора!
Не е лесно да РЕСТАВРИРАШ И ВЪЗСТАНОВИШ една стара възрожденска къща,много е трудно даже,но не и лесно да постигнеш ефекта на старото строителство в наши дни!Съчетанитео между тези два свята е СВЯТА работа,някои се опитваме и не успяваме,други обратното!
По-важното в случая е Мерака!!!!По-добре с мерак,отколкото нищо! winking smiley
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
05-11-2009 - 04:58:50
Г-н Венциев, ако замисъла да построи хотел, се окаже сполучлив(имам в предвид печеливш)-мерака му ще намери реализация. Ако обаче и там нещата не потръгнат-провала ще е очевиден. Може и да се изразявам малко крайно, но това е моето разбиране. Просто като видя това "здание", изобщо нищо не потрепва в мене, колкото и да личи стремежа към възрожденски стил, за разлика от къщата на г-н Аргонавт. Днес се замислих за "съдбата" на къщите които строиме и оставяме след нас-дали един ден някой ще се постарае да ги реставрира? Тази на г-н Аргонавт-със сигурност. Това до някъде е отговора ми за МЕРАКА и НЕЩО-то *drink1*
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
06-11-2009 - 10:54:06
Попаднах на много интересно строителство с много ентусиазъм,интересен и уникален замисъл и много майсторлък.Разгледайте галерията и видеото!!!А това е хубаво описание на старите български къщи!
[glinata.dir.bg]
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
06-11-2009 - 11:34:36
Гледах с интерес видеото,как правят тухлената арка! А бе тия хора не са чували за шопския зид ,ами кръстосват тухлите на всеки ред! :] Сигурно шото при арката не се търси здравина и устойчивост ,както при шайбите от шопски зид! :} Предполагам де!
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
06-11-2009 - 11:43:46
Много интересен сайт. clap:
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
06-11-2009 - 17:01:23
Фло,те римляните са се учили от шопите на зидария,че и русенските майстори не са останали по-назад :} :} :}
Наистина останах и аз много впечатлен от материалите и технологиите качени в сайта.Видяхте ли как си прави човека сам тухлите?Кадърен проект и кадърни майстори!Браво!
Арго,трябва да откраднем някоя идея winking smiley
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
07-11-2009 - 01:42:39
Г-н Венциев, наистина сайта е много добър и с удоволствие ще го "разчепкам" от всякъде. Старите занаяти като каменоделство, правене на керпич, редене на тикли и пр. са на изчезване и всяка възможност да се "пооткрадне" нещо, не е за изпускане. *ok*
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
07-11-2009 - 01:48:23

Венци,
Усещам, че покрай твоята тема, доста ще напредна теоретично, в областта на строителството... :] *drink1*
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
07-11-2009 - 11:16:36
Muze,тренирай зимата и напролет-на обекта.... :] Специализирай най-вече шопския зид :]
Re: Има ли мераклии да възстановят 150годишна възрожденска къща?
10-11-2009 - 00:41:31
Венци,
Няма проблем! Хамалогията не ми е чужда. Малко ще ме озори шопския зид... :] Ама вие ще ме наставлявате. :]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход