Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

къща построена с SIP панели(структорни изол. панели)

Публикувано от gurgata 
Re: къща построена с SIP панели(структорни изол. панели)
10-11-2009 - 16:43:52
avatar
Любо(питко) :}
Точно казано,фундамент,панели за 100 кв.(ПРЕБЛИЗИТЕЛНО)дървен матерял за покрива(покрива е също от панели(за оптимизиране на топлинната ефективност),керемиди и измазана отвън.
не е включен гипсокартона и инсталациите под него,също така и труд(аз и баща ми кокато се наложи идват и приятела да помагат.
абе още 30000 и се нанасям :]
Re: къща построена с SIP панели(структорни изол. панели)
10-11-2009 - 17:59:05
Любо Написал:
-------------------------------------------------------
> Арго,
> Да разбирам ли от "тайната" Ви кореспонденция, че
> можеш да се ангажираш с проектирането на тази
> конструкция.
> Тези панели трябва ли да имат някакво
> разрешително/сертификат или е достатъчно читав
> проект от правоспособен?


Любо, тя кореспонденцията ни е толкова "тайна" , колкото "Река , започваща с "Д" и завършваща на "УНАВ" . :] Явно колегата вижда смисъл в действия по направление "разрешително за поставяне", което според мен не е удачен вариант. Също така и скенера нещо не му е наред :]

Сега сериозно - като конструкция , това е дървена конструкция. Знаеш много добре ,че съм фен на тези конструкции. Защо да няма начин да се проектират такива сгради?
Abu
Re: къща построена с SIP панели(структорни изол. панели)
10-11-2009 - 18:46:10
argonavt,
Ако виждаш по-различно нещата поправи ме, но може би е добре да се каже в прав текст за всички мераклии за дървена къща:
Нормативно и конструктивно няма проблем с одобрението на такава къща. Има проблем в намирането на специалисти. Това (според мен) се дължи на пренебрегването на дървените конструкции от десетилетия - така се получава, че уж се учи, а никой не ги взема насериозно и когато отидеш при архитект, първата му работа е да ти предложи друго, а когато отидеш на разглеждане в общината, те гледат много подозрително... Действително, в момента идеята е екстравагантна, но с течение на времето, при достатъчно желаещи да строят дървени къщи и специалистите ще им отделят повече внимание, и "канализирането" на разрешителните ще е в полза на възложителите.
Re: къща построена с SIP панели(структорни изол. панели)
10-11-2009 - 19:02:55
Абу , точно така. *ok* Не е проблем да се направят проекти на дървени сгради и да се вземе разрешение за ползване. Търсенето на варианти за "разрешение за поставяне" е вариант за спестяване на комплект проекти , а самата сграда се натиква в една категория с "автобусни спирки" , "павилион за вестници" и други подобни. Как си представяш да изкараш разрешение за поставяне на такава къща , продаваш я на друг и той всеки 3-5 години отива в общината и вади ново такова?
Re: къща построена с SIP панели(структорни изол. панели)
10-11-2009 - 19:55:26
avatar
ЗАБРАВИХ!!!!!!!!!!!!!!!
+хонорара на Арго и едно агне по георгьов ден на Харамиите
п.п.
варианта за "разрешение за поставяне"категорично отпада,Арго е прав *ok*
колкодо до "скенера" нее прав,засега
Re: къща построена с SIP панели(структорни изол. панели)
10-11-2009 - 20:31:26
gurgata Написал:
-------------------------------------------------------
> ЗАБРАВИХ!!!!!!!!!!!!!!!
> +хонорара на Арго и едно агне по георгьов ден на
> Харамиите

На мен агне сам не ми се яде . Плюс това , по Гергьовден ми е ред и ми се пада ... :]
Re: къща построена с SIP панели(структорни изол. панели)
11-11-2009 - 12:19:47
gurgata Написал:
-------------------------------------------------------
> варианта за "разрешение за поставяне"категорично
> отпада,Арго е прав

Да, и аз до този извод стигнах. Отделно, че се предполага "преместваемият обект" да си има типов проект, който чрез допълнително проектиране да се "върже" с конкретното местото.

Арго,
Питането ми беше не по принцип за дървени постройки, на които също съм фен, а за такава с разглежданите в темата СИП ПАНЕЛИ + допълнителните монтажни (може би и конструктивни) вложки (гредички)? Нямам представа дали е достатъчна информацията за панелите и доколко подлежат на някакво сертифициране.
Ти или твои хора ще се справят ли и дали ще е мъка по разрешителното?
Може да излезе още едно къще за преконструиране, ако стават нещата и са достъпни панелите - нещо ми витае да завърна пак моите проекти в тази насока.

Аз съм малко по-напред от Гургата - с разрешение за строеж на друга конструкция дървена сграда 1+1/2ет. Основите са готови на бетон без екстрите.


Re: къща построена с SIP панели(структорни изол. панели)
11-11-2009 - 14:06:21
Любо , отговорът ми е да , като мисля , че по принцип като съм ангажиран с такъв тип строителство , то това се подразбира от самосебе си. Специално за твоя проблем и преди съм бил на разположение . В крайна сметка трябва да има и някаква конкретика - идея за разпределението , технологията и т.н.

Първо трябва да намериш работещ скенер :]
Re: къща построена с SIP панели(структорни изол. панели)
11-11-2009 - 16:23:59
avatar
това май беше в моята градина,!!!!! :}
Re: къща построена с SIP панели(структорни изол. панели)
11-11-2009 - 16:26:15
gurgata Написал:
-------------------------------------------------------
> това май беше в моята градина,!!!!!


Не само ... :]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход