Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

къща построена с SIP панели(структорни изол. панели)

Публикувано от gurgata 
Re: къща построена с SIP панели(структорни изол. панели)
04-11-2009 - 13:06:18
Гурга,
Благодаря за инфото.
Писах по твоите въпроси в Темата на Марк, където се отвори дискусия по твоя проект.
Re: къща построена с SIP панели(структорни изол. панели)
05-11-2009 - 12:36:18
Здравеите winking smiley ,Гледам смятам,ами не са ми на оферта тез панели,ако взема да си ги изработя сам,което не е толкоз сложно де,мога да си направя подходящт дизаин за врати и прозорци с предварително рамкиране,освен това мисля че ако целич панел се изработи в рамка,след това спестяваш парички и време за рамка на гипскартона,просто захващаш дирекно за панела *ok* ,и така крачмарска сметка ама.. 2 плоскости осб 0коло 42 левчета,изолацичта вътре 100 мм от същия тип като използваната в панелите само че с алуминиево фолио от двете страни70 левчета рамката,около 10 метра 100/25 специално обработено против влага инсекти и горимост дърво,около 15 лева,скрепителни елементи лепила скрута,още 5...и такацена около 135 лева с бъдещи икономии от пространството за врати и прозорци,конструкцич за гипскартон,и т н! А не знам и доколко са ми актуални цените ,взех ги от обикновен магазин в Англия,а в бг може да са доста надолу eye popping smiley
Re: къща построена с SIP панели(структорни изол. панели)
05-11-2009 - 14:13:49
avatar
Привет,
незнам какво точно смяташ,но цените са ти актуални и в Бг.,
само че ОСБто нее 9мм. а 1.1, в цената са включени и така наречения обков на панела(вложки) обработени против влага инсекти и др.
Колкото до гипсокартона ти можеш да го поставиш и направо върху осб, но както се досещаш между тях минава ЕЛА и ВиК.
КАКВА Е ЦЕНАТА НА ПОЛИУРЕТАНА 100ММ ???
Щях да забтавя с тези панели не трябва гредова конструкция(тя май емалко скъпичка)
winking smiley И Аз съм правил кръчмарски сметки:
така е най ефтино и качественно *ok*
Re: къща построена с SIP панели(структорни изол. панели)
05-11-2009 - 14:49:15
Ами така де,и аз със 11 мм го смятах,макар че ако е за мен бих използвал 18 мм по солидно ми звучи,цената на изолацията е около 70 лв 2400/1200/100 мм марка екстратерм,макар че тук 100 мм се използва само за покриви но...по скоро ме интересува покривната конструкция на такъв вид къща,използва ли се носеща метална греда посредата или как? ,тези вложки,аз не сам ги смятал но ако приема че са около 7 метра по около 2,20 при твоя размер идват кум още 15 лева исе получава двоина рамка,маи наистина губи смисал от първата,ама от имане глава не боли ,а и според мен става доста по здраво ако изработя първо рамка,поставя изолацията и захвана осб с лепило и винтовена рамката...,можепак да покрие знаменитите български изисквания за якост *book*



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-11-05 14:52 от mishuk.
Re: къща построена с SIP панели(структорни изол. панели)
05-11-2009 - 16:36:18
avatar
Покрива при СИП панелите можеш да направиш по различни начини,аз лично съм виждал;
-без греда, с ферми
-с дървени колони (ВЪТРЕШНИТЕ СТЕНИ ПРИ ТЕЗИ ПАНЕЛИ МОГАТ ДА БЪДАТ НОСЕЩИ)
- носеща метална греда посредата
Имаше една къща с прав покрив,ще потърся снимките за да ги разгледаш
Незнам какъв покрив точно те интересува????
Re: къща построена с SIP панели(структорни изол. панели)
05-11-2009 - 19:38:24
avatar
ЛЮБО,
беше любопитен за мойта къщурка,имаш ли някакво решение относно документацията и пр.

В Темата на Марк имам предвид точно СИП понели,аз лично съм голям фен на СИПа,
с тях може да се строй с доста лесно,красиво и уютно.
-засега май не в Бг.

*huh*
Re: къща построена с SIP панели(структорни изол. панели)
05-11-2009 - 20:15:40
gurgata Написал:
-------------------------------------------------------
> ЛЮБО,
> беше любопитен за мойта къщурка,имаш ли някакво
> решение относно документацията и пр.
>
> В Темата на Марк имам предвид точно СИП понели,аз
> лично съм голям фен на СИПа,
> с тях може да се строй с доста лесно,красиво и
> уютно.
> -засега май не в Бг.

Може би стана видно, че съм фен на подобни изпълнения, но това почерненото ме спира.
Дори "съдружниците" вече се отказват и отиват към бетон.
На всичкото отгоре не съм "на село", а край София - етаж и половинаsad smiley .
Все се надявах, след като има производител/доставчик в БГ, да има някакво "нормативно" раздвижване.
Апропо, имам една подобна немонтирана руска къщурка. Ще се монтира във вилна зона. По старите правила - пълна документация и инструкция за монтаж с пироните.
Засега казаха - преведете проекта и всичко по реда. Още проучвам какво ще излезе, ще влезе ли в нормативите и струва ли си разправията.
Та, при това "превеждане" се замислих за някои подобрения/разширение със СИП-панели. Стига да мине основното.
Не съм ориентиран засега, пък и ме бутат на "втория вариант" - дори и да успея, мнението ми ще е локално.
Някакъв омагьосан кръг е - правят се дървени къщи в БГ и панелни, и дървено-скелетни. Ако тръгнеш да търсиш, обаче ценово отиват в небесата. Може и заради "втория начин" да е. Знам ли.
В този форум един уважаван участник преди 4год. построи дървено-скелетна край София. Отдавна не се мярка, но беше доволен. Бяга ми името, но в голямата тема за "Сглобяемите къщи" положително присъства в началото.
Един друг колега - jav (мисля) строи панелни в последните години (доста ми приличат на СИП - ТИ-та е друга и май я полага на место).
Николов също говори за подобни.
Фактът обаче е, че с конкретен проект е доста трудно и тръгваш от "минус".

П.П. Дай пак някакъв по-читав линк за "твоите" СИП-панели - с техническите данни за Ламбда, Мю и др., че нещо съм го пропуснал, ако го си давал - в този от другата тема не намерих нещо по същество.



Re: къща построена с SIP панели(структорни изол. панели)
05-11-2009 - 21:35:38
Да и тук стигаме до проекта,ако си купиш готов от американските саитове,доколкото разбрах няма как да е законен в бг,а български проекти така и не видях,поне да може да си го купи веднага не да да търсиш архитект,които да ти го прави тепърва *sos* !Така че идеята за къща която да е е лесна за построяване,сравнително разумна като цена,и т.н.няма да се случи....поне за сега!Може ли някои да ми каже какво е изискването за бунгало,какви документи трябват,как се узаконява? *book*
Re: къща построена с SIP панели(структорни изол. панели)
06-11-2009 - 08:23:19
avatar
Стига да няма характеристиките на строеж по смисъла на ЗУТ, не е необходимо специално строително разрешение.
Re: къща построена с SIP панели(структорни изол. панели)
06-11-2009 - 12:22:59
avatar
ЛЮБО,
Виж www.prestigepanel.com
мойте са същите
[www.prestigepanel.com]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-11-06 14:07 от gurgata.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход