Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ВиК неволи с РР фитинг

Публикувано от Миташки 
ВиК неволи с РР фитинг
04-11-2009 - 20:03:16
Моля за съвет всички знаещи и препатили. Превъртя ми металната резба в РР фитинг. По-точно в елемента за студена и топла вода. Плочките са сложени и отгоре на всичко са много стари - разбирайте няма такива да се продават вече. Има ли вариант да не къртя? *huh*

За оплаквания, моля обърнете се на: [www.armenskipop.net].
Re: ВиК неволи с РР фитинг
04-11-2009 - 20:26:00
Бащицата е дрът водопроводчик. Питах го и каза, че няма шанс да стане без къртене..
Re: ВиК неволи с РР фитинг
04-11-2009 - 21:00:09
Взел си от българските?! Даааа, знам ги аз. НИКОГА ППР ОТ КДН!
Другите им работи са ОК,ама точно преходите, ъ-ъъъ.
Аз ги хванах преди да нялепя плочкиите на една баня. Превъртаха металните втулки.

Къртене. Няма как.
Re: ВиК неволи с РР фитинг
05-11-2009 - 00:00:48
Точно по тая причина ако трябва да си правя инсталация-никакъв PPR,освен ако не е открит и 100% достъпен.Разчита се само на топлата спойка на полипропилена-никакво подсигуряване.
На тия рискови места просто слагайте PEX тръби.И един метър да е...накрайника е метален и влиза в тръбата,след което има затягане с ключ.Много по-сигурно е.
Re: ВиК неволи с РР фитинг
05-11-2009 - 00:09:18
Ако не те притискат, не бързай да къртиш!
Помисли, дали с тези малки фрезички, които се слагат на бормашината с гъвкав провод, няма да успееш да си осигуриш място за истиските инструменти.......!
Нещо като при зъболекарите, когато слагат пломба!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-11-05 00:10 от partzalev.
Re: ВиК неволи с РР фитинг
08-11-2009 - 14:13:28
Миташки Написал:
-------------------------------------------------------
> Превъртя
> ми металната резба в РР фитинг. Има ли
> вариант да не къртя?


Миташки, купи си един накрайник от железарията, същия като твоя с превъртялата резба. (ще тренираш върху него) С помощта на машинка за лепене на ПП тръби, нагрей металната втулка и я извади, в новото легло опитай да залепиш тръба 3/4` на нея закачаш нов накрайник със здрава резба ... ако упражнението е успешно, повтори процудурата и на дефектния фитинг, който е вграден в стената. Лично аз не съм го пробвал, но нещо такова може да ти свърши работа.
Успех. *beer*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-11-08 14:17 от Ivo.NovDom.
Re: ВиК неволи с РР фитинг
09-11-2009 - 19:19:01
Благодаря на всички за отзивчивоста и желанието да помогнат. Подходих на проблема в гръб. Разбих стената от другата страна и от там ще смяна калпавата стока. Докато си пробвах различни варианти, пукнах металната втулка и за това подходих кардинално на проблема *angel*

За оплаквания, моля обърнете се на: [www.armenskipop.net].
Re: ВиК неволи с РР фитинг
10-11-2009 - 19:10:46
Това пати и един клиент преди време - значи 2 бани с обща стена от двете страни по мивка гръб с гръб . Единия ден пука модула от едната страна - естествено аз къртя и сменям - на другия ден пука от другата страна модула - пак къртене и подмяна .Направо се ошашавих аз и особено той - сина му не си знае силата когато обурудвал аксесоарите winking smiley *ok*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход