Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Здравейте всички и да почна по същество...

Публикувано от tao 
tao
Здравейте всички и да почна по същество...
13-10-2009 - 15:13:50
дайте ми оферти от бригада или фирма за следното:

Грубия идеен проект е следния:
Апртамент 119м2, височина 2.60м. Правоъгълни стаи, стандартно строителство. Искам:
- да се съборят 5 стени и да се направят на френски прозорци. ( от горе до долу сумарно около 16м дължина на 2,60м2 височина )
- да се постави дюшеме.
- да се оправят и боядисат стени и таван.
-осветление лунички ( или ??)
-да се направи 2 х баня и тоалетна до ключ
-кухнята до ключ.
-смяна на врати и входна врата. ( ще има 5 вътрешни и 1 външна блиндирана, може вътре плъзгащи, незнам още не ми е искрастализирало)
-2х11м2 тераси на мрамор.
-почистване на всичко това и разни други дреболии като корнизи закачане на щори, разни первази и первазчета и прочие.
Това е.
Дайте оферти с и без матриал колко ще струва. Условие на плащане, гаранции за изпълнение и адреси на поне 3 обекта които сте правили.
Дайте акъл как да е осветлението.
Дайте акъл за дограмата.
Цветовете ще са: настилки бледокафяво дюшеме, слонова кост стени и тавани, бледо-светлосини бани и спални.
smiling smiley smiling smiley
...м-да.
А да, и кажете за колко време ще стане ремонта.
Апартамента е тухла и плоча стандартно строено 80г, оттогава не е баран.
За пода мислех за бамбук или жатоба или?
Абе нека съфорумците кажат некви идеи за матриял и дизайн.
Давайте акъл, колкото повече по-добре..
Много Ви благодаря!



Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2009-10-13 16:28 от tao.
Re: Здравейте всички и да почна по същество...
13-10-2009 - 17:48:02
Леле Тао, дупе да ти е яко... И Портмонето за валидолите няма да говоря....
Сега сериозно
Тая работа си е сериозна.. Отсега май със стените да се захващаш си е рисковано начинание, освен ако не намериш кой да ги събори за два дни а предварително да си поръчал дограмата , да се подзида и сложат и затвори за нседмица за да може да се работи вътре спокойно.
Иначе зимата е благодатно време - има по-сговорчиви майстори, но и е нпо-къс деня, бавно дърпа, кално мокро... Печки ще работят и т.н.
Прочее това със стените ако са на фасадата нали знаеш, че формално ти трябва проект, може и без него, но може и проблеми някоя пенсия да ти създаде като се разтропаш в апартамента. Зная, че ще ме обявят за малоумен, но имах съсед, който голяма беля си хвана именно с подобна промяна на фасадата, докато не си направи проекта и не кихна на когото и колкото му поискаха не го оставиха на мира от общината. Някой го топна просто...
Иначче стискам палци да намериш свестни майстори
А, стройкото почва утре, разгледай там, всичко е накуп и отсъпки има немалки.
Успех!
Re: Здравейте всички и да почна по същество...
13-10-2009 - 19:00:37
avatar
Стефан е прав за валидолите , а и за всичко друго.....
Зима иде,нека за сега проекта си остане идеен до на пролет.А иначе всички ще помагаме естествено..... *yes*

Чест и почитание
tao
Re: Здравейте всички и да почна по същество...
13-10-2009 - 19:52:17
Стефане и Гогол,
Мерси Ви много за топлите думи.
За съжаление ремонта трябваше да почне...вчера!
:0
Много бързам наистина. Трябва да го оправа по-най бързия начин.
Тук има доста строители,ще се радвам да намеря някой читав, да се споразумеем и да почва.
Re: Здравейте всички и да почна по същество...
13-10-2009 - 20:56:51
tao,

Внимавай само с 5те стени - струва ми се смело начинание да буташ не една, а пет стени. Говорил съм с архитекти - практически в една сграда няма носеща и не-носеща стена. Дори и като ги бутнеш, блока да не падне - това не означава че не излагаш теб и съседите си на риск. Не забравяй че макар и тухлени тези стени носят определена тежест. При едно по-силно земетресение натоварването на "носещите" стени би било по-голямо от липсата на тези 5 стени - помисли....

Поздрави,

smoking smiley
Re: Здравейте всички и да почна по същество...
13-10-2009 - 20:58:53
avatar
*yes*

Чест и почитание
Re: Здравейте всички и да почна по същество...
13-10-2009 - 21:20:14
това със стените го обмисли пак според мен. ако си ми в блока лично АЗ ще те "издам" където трябва. не може така на своя глава да реконструираш сградата - просто излагаш всички живущи на риск...
Re: Здравейте всички и да почна по същество...
13-10-2009 - 21:24:56
Ivo, извинявай, не искам да изглежда като заяждане, но в сграда с носещ стоманобетонен скелет ако нещата опрат до носимоспособост на тухлен зид коня вече е в реката smiling smiley Тухлените зидове може и да са носещи, но в сравнително ограничени епизоди и се съмнявам случая на сравнително нова и сравнително голяма кооперация да е сред тях. При земетръс тухления зид (с изключение на т.нар. "зидани шайби"winking smiley е натоварване! и носи единствено негативи на конструкцията (инерция при хоризонтално движение на основата). Ако тухлите са кухи (четворки) зида не бива да предвиждан като носещ елемент. Естествено, няма да се срути, ако сложиш бутилка бира отгоре му, но просто не е участвал в сметките ( или поне така се надявам smiling smiley ) и сградата е редно да е осигурена и без него.
Иначе, наистина, силно препоръчително (ако не се лъжа по закон - задължително!) е при такова изтърбушване на жилище да се потърси мнение на инженер-конструктор - да не се окаже, че в средата на някой от зидовете има конструктивен елемент и да го намерите с къртача smiling smiley
Успех с новото жилище и много щастливи моменти в него *beer*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-13 21:27 от damm.
Re: Здравейте всички и да почна по същество...
13-10-2009 - 21:45:19
damm Написал:
-------------------------------------------------------
При
> земетръс тухления зид (с изключение на т.нар.
> "зидани шайби"winking smiley е натоварване! и носи единствено
> негативи на конструкцията (инерция при
> хоризонтално движение на основата). Ако тухлите са
> кухи (четворки) зида не бива да предвиждан като
> носещ елемент. Естествено, няма да се срути, ако
> сложиш бутилка бира отгоре му, ти в
> него



*ok* Ей тоя абзац трябва често да се цитира !Много точно!

Предполагам,че ако заявката беше: "да се направят отвори за френски прозорци във външния ограден зид "то разговора щеше да изтегли в друга посока!
Re: Здравейте всички и да почна по същество...
13-10-2009 - 22:10:19
за такива реконструкции не се ли изискваше съгласието на съкооператорите, разработка от строителен техник и последващо разрешително от съответната община? Реално правиш промени по фасадата, която спада към общите части. В лаишката ми глава се вътят някакви откъслечни спомени от прочита ми на ЗУТ, а и в закона за етажната собственост сигурно има нещичко. Има достатъчно добре запознати съфорумници, които да кажат как са регламентирани нещата.
Доколкото ми е известно от горчив опит на мои познати (тогава все оше в сила беше ПУРНЕС), могат да дойдат и да запечатат обекта, ако те надушат, а при промяна по фасадата просто не виждам как няма да стане това. В такава кооперация не можа да не са останали поне един баба или дядо издайници, които да те изпеят където трябва, както каза по-горе Вивич.
Те така или иначе ще пропищят, когато почнеш да им вдигаш шум При мен заминаха някоя друга кутия бонбони, когато правех основния ремонт преди нанасянето, че ледът беше тънък smiling smiley



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2009-10-13 22:16 от Zrfv.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход