Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Здравейте всички и да почна по същество...

Публикувано от tao 
Re: Здравейте всички и да почна по същество...
14-10-2009 - 19:48:56
За тая не знам, но аз ще си правя такива от PVC, двоен стъклопакет с Ка стъкла, обърнати да задържат UV лъчите вътре. За другите ще бъдат с троен стъклопакет с обикновени стъкла. Хармониката ще я правя с Ка, защото лятото ще е отворена, но за апартамент - мисли си как ще го охлаждаш лятото. Брат ми направи грешката да си направи апартамента с Ка и лятото е ужас.
tao
Re: Здравейте всички и да почна по същество...
14-10-2009 - 21:22:28
А ако обърна Ка-то навънка не е ли по-добре? Да спира отвън навътре?
Re: Здравейте всички и да почна по същество...
14-10-2009 - 21:56:56
Ами зимата? Не съм много вещ, но имаше май още по нови стъкла, които уж решавали този проблем.
tao
Re: Здравейте всички и да почна по същество...
14-10-2009 - 22:22:57
Ами за зимата нали имам парно?
*pardon*
Ми да изчакаме някой форумен експерт може да каже кое е по-добро.
Re: Здравейте всички и да почна по същество...
14-10-2009 - 22:39:32
Няма много (да не кажа хич) дограмаджии. Виж тук Има ли дограмаджии във форума
Re: Здравейте всички и да почна по същество...
14-10-2009 - 23:12:53
Нещо ми намирисва на як бъзик. Щото не ми се вярва Тао да е такава гола вода и като развалена плоча да повтаря едни и същи глупости. *xxx* eye popping smiley :]
tao
Re: Здравейте всички и да почна по същество...
14-10-2009 - 23:20:39
Бе теб не ти се вярва ама аз съм си гола вода в строителството. По-добре да си кажа, отколкото да направя некоя простотия на своя глава.
Виж от търговийка разбирам,.. такъв ми е занаята.
*book*
ПП>>Проучих тез дограми, май са на СААБ-Саламандър.Хармониката де.
Но аз лично като че ли Алупласта загледах повече, щото за обемни и високи прозорци дават алуминиевата за по-добра. Поне така пише.
Бе нека някой строител с опит да каже кое е по-доброто. Алуминия или ПВЦ.

ПП2>>Намерих една бригада, в събота ще гледаме апартаментчето. На описание какво има да се работи,хората казаха че са 6 души и им трябват 2 месеца при интензивна работа. Съдба. Кат не може по-малко 2 месеца ще да е.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-10-14 23:23 от tao.
Re: Здравейте всички и да почна по същество...
14-10-2009 - 23:56:56
tao Написал:
-------------------------------------------------------
Алуминия или ПВЦ.

Имам директни впечатления и от двата вида и не бих ти препоръчал алуминиеви,особено при варианта френски прозорец.Правят сериозен конденз ! При ниски външни температури,топлия стаен въздух контактува със студената алуминиева дограма и кондензира и с тази височина ,ще имаш направо ручеи!А пък най-вероятно ще хванат директно дограмата за неизолирания таван ,ще се разпростре и мухъл!


Re: Здравейте всички и да почна по същество...
15-10-2009 - 08:54:14
я виж какво си написал в началото
"Условие на плащане, гаранции за изпълнение и адреси на поне 3 обекта които сте правили. "
Бригадката какви гаранции ти дава? А условията на плащане - в зависимост от това, което напишат в петък като свършена работа ли е? А посещения в частните домове , които са ремонтирали уреждат ли?
Това го пиша за фирмите дето случайно може да ти се вържат на глупостите ако прочетат , че някой иска оферта. Просто да не си губят времето - да ти дават оферти като майсторите, на око колкото да те закачат. Пък после каквото излезе , излезе, ако не платиш те зарязват
Re: Здравейте всички и да почна по същество...
15-10-2009 - 21:52:02
Тао,
Новите стъкла са синержи - задържат температурата вътре в стаята, каквато е постигната. Т.е. няма го ефекта на К-стъклото лятото.

Вслушай се в съветите за стените. Съветвай се толкова не с архитект, колкото с конструктор (строителен инженер) . По принцип, всеки специалист ще ти каже, че няма невъзможни неща.

При избиране на оферта, цената не трябва да е определяща. По-скоро, проучване, отзиви за фирмата. Защото, ако не е читава, ще ти излезе много по-скъпо и по-бавно.

Освен това, дори и да имаш проект, много неща ще решаваш и променяш в движение. Така, че първоначалната идея, да се обърне наопаки. Тук, много би ти помогнало отново, ако попаднеш на добра фирма. Те биха да ти дадат много добри идеи, при възникване на непредвидени моменти. А, такива ще имаш, бъди подготвен за това.

Освен това, тук само по описание, а дори и по чертеж, трудно би получил офертна цена. Защото това е ремонт и всеки първо ще иска да го види, замери... Това е причината, да не ти пишат на лични. По принцип, най-доброто време за ремонти от гледна точка на стр. фирма е зимата. Така че, според мен, ще имаш и избор.

Не знам, мислил ли си за вътрешна изолация на външните стени и тавана - с гипс картон и вата. Дали, точно това е най-добрият вариант, ще ти кажат другите. smiling smiley

Успех! smiling smiley

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход