Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Здравейте всички и да почна по същество...

Публикувано от tao 
tao
Re: Здравейте всички и да почна по същество...
13-10-2009 - 22:30:50
Да-м,
Помислил съм за ремонта. Ще им боядисам входа и ще сменя входната врата на блока за моя сметка. Това да се надявам ще ги успокои.
Относно френските прозорци, може би ме "спасява" факта че имам 2 огромни тераси отпред и отзад които са пред стените. ..та относително трудно, да не кажа невъзможно ще да е да се забележи промяна на фасадата. А и съм на висок етаж.
Иначе сте прави. А скицата я гледа и архитект и проектант , имам една малка носеща стена и няколко колони.Това е. Освен това над мен са само етаж и половина.
Препоръчвайте смело фирми или тук или налични да не ви пука, ще взема под внимание всяко мнение.
Като почна ремонта ще Ви информирам надлежно по официалния форумски ред със снимки и доклади, кво аджеба точно кърта във всеки даден един момент..
smiling smiley
Критикувайте смело и давайте становища, на бой,пиене и критика нося доволно.
..Дайте и некви свежи идеи ако имате за апртаментчето!
ПП>>>Абе още никой не ми е дал оферта, толкоз ли са заети със строежи всички?
*pardon*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-13 22:34 от tao.
Re: Здравейте всички и да почна по същество...
13-10-2009 - 22:42:34
:] :] :] Tao,хвана ги шубето покрай Артър-зъбчо :}
Наистина изчисти си нещата НАПЪЛНО със съседите,защото толкова ядове могат да ти създадат,че ти е бедна фантазията-няма да си направиш ремонта до следващата Нова Година!Един да има против и си готов,паднал в кюпа.....
А в Шопландия има и такива/а и не само там/,на които ако не им хареса как си боядисал стълбището например,ще те предадат на незаконното и ако нямаш одобрен проект-пак ще береш ядове големи!Помисли си добре-не бързай толкова!
Успех!
Re: Здравейте всички и да почна по същество...
13-10-2009 - 22:47:23
Документалната страна (зут, етажна собственост) ми е малко мътна, но съм почти убеден, че при промени по фасадата е наложителна среща с архитект. Все пак има доста собственици в тази сграда и аз лично бих имал доста против, ако притежавам имот за 100к, а съседа реши да си боядиса частта от фасадата розова на черепчета или да я направи изцяло стъклена.
Конструктивното становище от проектант е желателно (вероятно задължително по закон), за да се ограничи възможността съседа да реши да направи френски прозорци, а преди 30 години проектанта на сградата да е решил, че подпрозоречното пространство (под "нормалните" прозорци) е чудесно място за развиване на "обратна греда", която си е пълноправен носещ елемент въпреки закачливото име smiling smiley Не очаквай, че на целия ремонт ще трябва да присъства инженер, но мен лично би ме успокоило, ако имам становище и телефон, на който да мога да звънна и да кажа "къртача опря в бетон, какво да правим".
Ще ме прощавате за бърборенето, от проклетия чай в коняка е... "обожавам" ги тия студове smiling smiley
ПС. я, докато се наканя да пиша, тао вече си е признал, че си работи с архитект и инженер. Невър майнд тогава smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-13 22:50 от damm.
tao
Re: Здравейте всички и да почна по същество...
13-10-2009 - 22:53:48
Ок.
Дотук една задача ми се изясни- общината за подпис.
Давайте нататък.

*ok*

ПП-)Не бачкам с архитект и проектант, само им дадох да погледнат книжата и 2-та казаха че няма проблем а и над мен има само още 1 етаж и покрив.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-13 22:55 от tao.
Re: Здравейте всички и да почна по същество...
13-10-2009 - 23:19:43
smiling smiley Мен най ме е страх от "не бой се". То и от моите постове лъха на "няма проблем", ама ако се разпищи някой от новите ти съседи в общината после няма да те питат "каза ли ти някой дали може", ами ще искат лист с подпис и печат.Имай си едно наум.
Е, ако хората, които са ти го казали, са ти доверени - чудесно. Стягай кръста и нервите (особено нервите, и покрай жената, и покрай ремонта) и в атака *ok*
Re: Здравейте всички и да почна по същество...
13-10-2009 - 23:25:09
Ако на мен ми се случи нещо подобно, веднага бих си сменил жената и с остатъка от парите бих изкарал 6 месеца в Тайланд...., а може и повече!
Re: Здравейте всички и да почна по същество...
13-10-2009 - 23:30:50
В една нормална държава, това което г-н Тао е замислил, просто е НЕВЪЗМОЖНО!! Имайки в предвид обаче къде живеем- смятам че всичко е ВЪЗМОЖНО!! хАмерика била страната на неограничените ВЪЗМОЖНОСТИ, пълна измислица- БГ е това обетовано место :] Тао, ако има чалъм да смениш изложението не се замисляй :]
Re: Здравейте всички и да почна по същество...
13-10-2009 - 23:35:43
avatar
Процедури за преустройства в жилищните блокове

Разрешение за остъкляване на балкон на апартамент
Заявлението се подава в деловодството на районната администрация. Необходими документи:
- Заявление за разрешение за строеж;
- Документ за собственост;
- Решение на общото събрание на собствениците, взето по установения ред, и изрично писмено съгласие на всички собственици - непосредствени съседи на обекта, изразено с нотариална заверка на подписите - чл. 185, ал.1, т.3 и ал. 2 от ЗУТ;
- Конструктивно становище на инженер-конструктор с указания за изпълнение съгласно чл. 147, ал. 2 от ЗУТ.
Промяна предназначение и преустройство на апартамент
А. Подава се заявление за издаване на виза за проектиране в деловодството на районната администрация.
Необходими документи:
- Заявление за издаване на виза;
- Решение на общото събрание на собствениците, взето по установения ред, и изрично писмено съгласие на всички собственици - непосредствени съседи на обекта, изразено с нотариална заверка на подписите - чл. 185, ал.1, т.3 и ал. 2 от ЗУТ;
- Документ за собственост;
- Обследване на цялата сграда (секция) - чл. 5, ал.1, т. 1 от Наредба №2/23.07.2007 г. за проектиране на сгради в земетръсни райони и паспорт;
- Актуална скица от АГКК.
Б. Подаване на заявление за одобряване на проекти. Необходими документи:
- Документ за собственост;
- Виза за проектиране - оригинал;
- Инвестиционни проекти по 3 екземпляра от всички необходими части;
- Оценка за съответствие на инвестиционните проекти по чл.142, ал.2, т.6 /по желание на Възложителя/;
- Служебна бележка за недължими общински вземания.
В. Подаване на заявление за разрешение за строеж
Срокът за издаване на разрешение за строеж е 7 дни след постъпване на писменото заявление.
Разширяване или изграждане на нов балкон към апартамент А.
Подава се заявление за издаване на виза за отстъпване право на строеж в деловодството на районната администрация.
Необходими документи:
- Заявление за издаване на виза за отстъпване право на строеж от община Варна;
- Декларация-съгласие с нотариална заверка на подписите от всички собственици в етажната собственост съгл. чл.104, ал.2, т.1.1 на Наредба за реда за придобиване, управление и разпореждане с общинско имущество на община Варна;
- Документ за собственост;
- Обследване на цялата сграда (секция) - чл. 5, ал.1, т. 1 от Наредба №2/23.07.2007 г. за проектиране на сгради в земетръсни райони и паспорт;
- Актуална скица от АГКК.
Б. Подава се заявление за отстъпване право на строеж, отправено към Дирекция "Общинска собственост", придружено с издадената виза в деловодството на община Варна.
В. Подаване на заявление за одобряване на проекти
Необходими са следните документи:
- Договор за отстъпено право на строеж с община Варна;
- Виза за проектиране - оригинал;
- Инвестиционни проекти по 3 екземпляра от всички необходими части;
- Оценка за съответствие на инвестиционните проекти по чл.142, ал.2, т.6 /по желание на Възложителя/;
- Служебна бележка за недължими общински вземания;
Г. Подаване на заявление за разрешение за строеж
Срокът за издаване на разрешение за строеж е 7 дни след постъпване на писменото заявление. То се обявява на заинтересуваните лица съгласно чл. 149 от ЗУТ.
Re: Здравейте всички и да почна по същество...
13-10-2009 - 23:36:06
Може да ти се струва за справедливо срещу боядисване на стълбището и нова входна врата съседите да са съгласни със всичко, което си решил да си правиш в имота, но опитът показва, че не е така.
Ще отнеме време, но редът, при който ще минат нещата най-безболезнено, е следния - принципно съгласие на съседите, проект от архитект и инженер-конструктор, одобряване на проекта от съседите и от общината.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Здравейте всички и да почна по същество...
13-10-2009 - 23:36:57
avatar
Същото е и в София

Само дето не ти трябва скица от АГК а от техническа служба в районна администрация.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-13 23:46 от OwnerBG.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход