Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Двоен зид - куриоз

Публикувано от bulhomes 
Re: Двоен зид - куриоз
06-10-2009 - 21:50:19
Културата е много важно нещо
Re: Двоен зид - куриоз
06-10-2009 - 22:00:33
Моонер и Любо, дотук обобщавам вашите мнения (доколкото разбрах) за най-добрия зид - 12 см (тухла на калъч) от вътрешната страна и сериозна изолация - да кажем 20 см EPS или вата навън. Добре, не съм против, но ми обяснете как става захващането на дебелата изолация към тънката стена и последващите мазилки или сайдинг.
Re: Двоен зид - куриоз
06-10-2009 - 22:04:19
avatar
На скари /конструкция/....логично....
Това за ЕПС 20 см си го избий от главата - цифрите няма да ти харесат.....
Пък и не живеем с орлите или в бункери-нали? *yes*

Чест и почитание
Re: Двоен зид - куриоз
06-10-2009 - 22:14:19
Айде скари за сайдинга ще хванеш в плочите, но мазилката отпада май. Гоголе, някой беше написал, че при 25 см EPS отиваш към пасивна къща.
Отпадането на външния зид няма ли да компенсира цената на дебелата изолация?
Re: Двоен зид - куриоз
06-10-2009 - 22:18:55
Любо Написал:
-------------------------------------------------------
> Така,
> На Фло теорията сме я чували, дори сме му давали
> възможност да се обоснове за "какво са измислени"
> 4-ките. Може и да греша, но не видях такава
> обосновка досега, а практиката е на обратното
> мнение доста категорично.

Любо,това,че практиката е на обратно мнение,не означава,че това е правилно изпълнена зидария!Теорията не е моя,а често срещана в специализираните списания за строителство теза на редица архитекти! Последните 20 години Сульо ,Пульо и брат им Робърт станаха зидаро-кофражисти,и понеже пък строителните фирми се нароиха извънредно, най-важното инвеститорско изискване стана бързината на изпълнение на строителните работи!Това автоматично води до бързо едноредово редене на четворки,легнали,стиропора отвънка и гипскартона отвътре и готово! Бързина!И понеже тъпата ни поговорка ,че занаята не се учи,ами се краде ,води този резултат!Тука си коментираме строителството за наша ,лична употреба,за нашите нужди ,сегашни и бъдещи разходи,свързани със собственото ни строителство!Притеснително е,че не си виждал трислойна зидария,притеснително е,че безкрайно държиш на външната топлоизолация-едно безмислено упражнение за нашите умерени географски ширини,притеснително е и,че нареждаш и четворките и единичките в една графа,а функционално това са различни продукти и т.н.Какво да се прави ,калпазанския подход е по-заразителен от добрата производствена практика!Масовата практика в строителството лежи точно на калпазанския подход!



Re: Двоен зид - куриоз
06-10-2009 - 23:07:51
В тая държава вече всеки като види зид и първата му мисъл е как да дюбелира стиропорите по него.Ако може 20 сантиметра.Каквото и да си говорим тук,утре човека си отива при строителя и онзи му казва "е как така без стиропор...те сега всички така правят"...и въпроса приключва.Каменната вата я забравяме...аз имах желание да изолирам тук едната стена на апартамента с вата...не искат да работят с нея алпинистите.
Re: Двоен зид - куриоз
07-10-2009 - 00:03:29
Добре де - айде 15 см вата хвани!
Re: Двоен зид - куриоз
07-10-2009 - 15:33:00
Фло,
Май година мина вече от първото споменаване на въпроса. От тогава все показваш - май даже предписание на производител щеше да бъде. Да не го преразказваме повече - дай да видим.
Аз за пръв път видях вертикални кухини при Поротерм (може и др. да бяха) - имам си обяснение защо е така при тях, но при 4-ката ???
И не съм абсолютно против трислойната зидария - заинтересувах се, каквото сте писали съм го изчел, някакви опити направих да се запозная с "английския такъв" - доста по-различен е, пък и климата им друг.
Е, не виждам предимствата, освен твоята любима "теория за местото на изолацията", която знаеш, не приемам само от "преразкази с елемент на разсъждение".

Булхомс си се майтапи, но КОЙ, КЪДЕ и КОЛКО е обосновал големите дебелини за неносещи зидове от тухли?
И защо само за тухли говорим - едно време те имаха предимства откъм ТИ?
Защо не коментирате назованите "недостатъци" - може да не са важни, но са поставени на дискусия.
Re: Двоен зид - куриоз
07-10-2009 - 16:38:56
Любо, само се дърляме и нищо конкретно. Кажи твоята версия за най-добрия зид!
Re: Двоен зид - куриоз
07-10-2009 - 16:54:54
.

Повече няма да стъпя в този този форум.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-11 10:20 от ArturDent.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход