Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Двоен зид - куриоз

Публикувано от bulhomes 
Re: Двоен зид - куриоз
03-10-2009 - 09:53:54
.

Повече няма да стъпя в този този форум.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-11 10:19 от ArturDent.
Re: Двоен зид - куриоз
03-10-2009 - 11:19:58
EPS с графит.Нищо ново,има го от 20 години.Както и същото,с добавка алуминий.Идеята на тия добавки е,че по принцип полистирена е лош изолатор.Изолационните свойства на въздуха,заворен в клетките,са недостатъчно да спрат лъчите от инфрачервения спектър.Така ако е подложен на пряка слънчева светлина,тоя вид изолации влошават качествата си много сериозно,защото там инфрачервеното излъчване е в изобилие..По изследвания пишат между 25-30%..което е доста.Така са стигнали до идеята да слагат добавки-графит или алуминий.Алуминия разсейва инфрачервените лъчи,докато графита ги поглъща и така спира преминаването им през изолацията.Сега...колко спира...отделна тема...подобрява там качествата по някакъв начин.




[F5-T-a-bZQJ:www.transconsteel.com/products/ultraframe/docs/Thermal_Properties_of_EPS.pdf+infrared+heat+transfer+thru+EPS&hl=bg&gl=bg&sig=AFQjCNEQUJZnAESbzQOMFA534BwaTB-AMw" rel="nofollow" >docs.google.com]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-03 11:20 от salvador.
Re: Двоен зид - куриоз
03-10-2009 - 14:31:30
Салвадор,
Въпреки че доста чета по въпроса, не ми е ясно какво точно поясняваш с картинките и документа под тях. Допускам, че на картинките червеното е "радиацията", но в документа, макар и спомената, после се "вади" от разглеждане.
Заяла ме е напоследък и има отношение към тези графити и сребристи повърхности (сами по себе си с различен, вероятно, механизъм на действие) по отношение на ТИ.
Дори се опитвах да отворя дискусия, но явно материята е още непозната.
Казвай, ако знаеш - опитах да се добера до оригинала на документа и да поразгледам наоколо, но не ме пусна.

И другаде съм чел, че стандартните методи на изпитване (за Ламбда и U) не отчитат радиацията, а само топлопроводимостта (в твоя Документ също, доколкото разбрах).
Как тогава са получени и доказани по-добри Ламбди за Неопора ми е чудно.
Почти съм убеден, че радиацията има съществено участие и "модерните" съставки й влияят, но ми е все още недоказано.

Това с абсорбцията някой го сподели като практически наблюдаван ефект, но при Външна ТИ, би действала през лятото, а тогава е вредна, според мен. Или поне по-неефективна от някаква рефлектираща повърхност.

Заслужава да се погледнат и твърденията в Документа по отношение на плътностите, че наскоро ги бистрихме.
Re: Двоен зид - куриоз
04-10-2009 - 16:20:34
Точно за лъчите от инфрачервения спектър става дума.Това са тия червените стрелки на първата картинка.Картинките приблизително описват действието на двете най-разпространени добавки-графит и алуминий.

Картинката я хванах като най-подходяща.Страницата,от която е част,не казва нищо ново.
[www.zae-bayern.de]

в дъното на страницата е( back to "Applied IR Metrology")..ако там намериш нещо по-подробно.Толкова из страницитене съм ровил.
Re: Двоен зид - куриоз
05-10-2009 - 21:19:02
Благодаря Салвадор,
Може и заради некомпетентност, но нещо не ми вдъхва доверие - доста лично, научно-рекламно и слабо информативно се представят тези. Частта на немски си ми е "табу".
Топлопредаването чрез радиация ми остава интерес и предизвикателство - подозирам доста потенциал. Най-малкото - Планетата се топли по този начин, а защо остава настрани от практическите приложения - не знам!?
Re: Двоен зид - куриоз
05-10-2009 - 22:09:56
Ето единия плюс на двойния зид - тези неща не го касаят. Всъщност какви са му минусите?
Re: Двоен зид - куриоз
05-10-2009 - 22:54:06
Това го писах вече и то доста обстойно...
Re: Двоен зид - куриоз
05-10-2009 - 22:58:57
Така де - не знам защо не го написах още одеве. Какви са минусите на двойния зид сравнен с еденичен с външна или вътршна изолация?
Re: Двоен зид - куриоз
05-10-2009 - 23:06:42
Припомних си пак поста ти. Ако изолацията е вата то от минусите, които си посочил остава май само термомоста на първия ред тухли и връзките. Мислиш ли, че тоя термомост ще ми изяде повече от една цепеница на ден?
Re: Двоен зид - куриоз
06-10-2009 - 16:06:52
bulhomes Написал:
-------------------------------------------------------
> Припомних си пак поста ти. Ако изолацията е вата
> то от минусите, които си посочил остава май само
> термомоста на първия ред тухли и връзките.

E да де, след като се забравят и двата най-основни - тегло и "изядена" РЗП.


Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход