Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как се смятат ферми?

Публикувано от bulhomes 
Re: Как се смятат ферми?
28-09-2009 - 22:26:59
А бе , момчета , за какво ви е това дърво? То иска доста подръжка.

Артуре , какво стана с къщата на дядо ти?

Re: Как се смятат ферми?
28-09-2009 - 22:59:29
ArturDent Написал:
-------------------------------------------------------
> реши. А колони през 3.5 м ще ти облекчат много
> положението. Няма да вкарваш ТИР!

Знам, ама ако има колона в средата ще мога да вкарам 2 МПС, а ако няма - 3 (май). Нали един път се прави. Предпочитам да се озоря при правенето, отколкото после всеки ден при ползването.
Re: Как се смятат ферми?
28-09-2009 - 23:36:48
Булхоуме, посети страницата на фирма НОРТОП. Правят греди между опорите до 16 метра. Не съм виждал по евтино и по елегантно решение от тяхното.
...Имам усещане че съм ти пращал линк - прочети го, по-евтино надали ще ти излезне с други ферми. Имат всякакви крепежни елементи ... импрегнират материала при желание и т.н.


Металната част може да се скрие с лицева дъска, вътре може да се сложи и изолация - става красота.

Дървено-стоманена греда


Крепежни елементи
Re: Как се смятат ферми?
29-09-2009 - 00:04:26
Май верно си ми пращал линк, защото ми е познато. Пуснах им запитване, но ме съмнява за такъв прост навес дали ще си струва разкарването до София.
Re: Как се смятат ферми?
29-09-2009 - 00:12:01
Еми купи си 2 греди за носещи от НОРТОП за да направиш опорите по дългата страна, а останалото скови както си знаеш с обикновенни...естествено че си струва, ако няма друго по евтино... winking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-09-29 00:23 от Ivo.NovDom.
Re: Как се смятат ферми?
29-09-2009 - 07:04:04
Те ще са най-малко 3. Ако цената е атрактивна ще я споделя, но да не се приеме като реклама.
Re: Как се смятат ферми?
29-09-2009 - 14:00:23
.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-11 10:13 от ArturDent.
Re: Как се смятат ферми?
29-09-2009 - 15:30:25
Това с разделянето на 3 е идея... clap: clap: clap:
Re: Как се смятат ферми?
29-09-2009 - 15:43:19
bulhomes,здравейте
ако разстоянието между двете стени е 8 метра,ако не си против двускатен покрив можеш да решиш проблема с греди/достатъчно сухи/ с достатъчно сечение напр.
12/12 и ги монтираш като буквата "А".Хоризонталната черта на А-то близко до
билото.Защо непременно с традиционните ферми?Извинявай за кът обяснението,
идните дни мога да Ви кача снимки ,за да съм по разбран.
Re: Как се смятат ферми?
29-09-2009 - 16:18:03
Разбирам го много добре, но съм взел едни хубави дълги ламарини - не ми се щеше да ги режа и да измислям капаци за билото. Иначе ми е любопитно как се изчислява необходимия брой греди. От един майстор бях чул - 200 кг сняг и 200 кг вятър на квадратен метър за покрива. На 50 кв.м. идват 20 тона, което не ми се вярва.

Опс.. сега май се сетих какво точно искаш да кажеш. От върха на "А"-то до средната чертичка няма поп, нали? Теглото на покрива се стреми да разкрачи мартаците, като средната чертичка на "А"-то държи събрани долните им краища. Ако е така, то тя може би не е нужно да е толкова дебела?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход